dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podział kosztów Ogrzewania

    Witam serdecznie,

    Posiadam dom jednorodzinny oraz osoby budynek, w którym znajdują się dwa gabinety lekarskie oraz nieużywane piętro. Oba budynki posiadają wspólne ogrzewanie gazowe(kocioł jest w budynku mieszkalnym). Na piecu mam dwa obiegi więc mogę ogrzewać dom i gabinet albo jedno bez drugiego. Moje pytanie, czy jest jakaś metoda na obliczenie kosztów zużytego gazu przez budynek gospodarczy?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Konrad

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kongar Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Posiadam dom jednorodzinny oraz osoby budynek, w którym znajdują się dwa gabinety lekarskie oraz nieużywane piętro. Oba budynki posiadają wspólne ogrzewanie gazowe(kocioł jest w budynku mieszkalnym). Na piecu mam dwa obiegi więc mogę ogrzewać dom i gabinet albo jedno bez drugiego. Moje pytanie, czy jest jakaś metoda na obliczenie kosztów zużytego gazu przez budynek gospodarczy?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Konrad
    Najprostszą a jednoczesnie najdokładniejszą metodą jest zainstalowanie ciepłomierzy na tych dwóch obwodach i podstawie pomiarów okreslenie poszczegolnych zuzyc przez kazdy z budynków i proporcjonalne podzielenie kosztów, jezeli to maja byc tylko obliczenia to tylko wykonanie rzetelnych i dokladnych obliczen obliczen OZC pozwoli podzielic te koszty wg zapotrzebowan na energie (Ek) przez poszczegolne budynki. Inna sprawa co to jest budynek gospodarczy, jak mniemam chodzi budynek z gabinetami i nieuzywanym pietrem.

  3. #3

    Domyślnie

    tak, pisząc budynek gospodarczy miałem na myśli ten z gabinetami. Do jakiego rodzaju fachowca powinienem się zgłosić o montaż takich cieplomierzy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Do kumatego hydraulika

  5. #5

    Domyślnie

    Tak naprawdę jesli nie podjęliście decyzji decyzji to zdecydowanie warto jest sprawdzić takie rozwiązanie
    Moim zdaniem najlepsze jak na nasze czasy. Chociażby ze względu na oszczędności. A te jak wiadomo w czasach jakie nastały są bardzo ważne.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-03-2022 o 13:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony