dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domino89
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Osjaków
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    40

    Domyślnie Jak pozbyć się akacji

    Witam,
    mam działkę 25arow na której jest około
    1 tys sztuk akacji (działka w tej chwili jest rolna ale do końca roku będzie budowlana czekam tylko na zatwierdzenie na planie zagospodarowania przestrzennego gminy) pytanie brzmi jak skutecznie się ich pozbyć żeby nie przeszkadzały w budowie później?

  2. #2

    Domyślnie

    Wyciąć i wykarczować korzenie?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Wyciąć i wykarczować korzenie?
    Najpierw to musi mieć pozwolenie na wycinkę ...
    Obecnie jak jest rolna i nie ma pozwolenia na budowę to ceny za wycinkę są kosmiczne wysokie , jak będzie miał pozwolenie to otrzyma pozwolenie na darmową wycinkę ale tylko tych co uniemożliwiają budowe domu.

    Jakby wycięła "nielegalnie" to nawet nie chce myślec jak wysoka była by kara finansowa przy tej ilości sztuk drzew ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domino89
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Osjaków
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    40

    Domyślnie

    Akacje mają koło 7-8 lat niektóre już same uschły. To była działka moich dziadków którzy mieli pszczoły i dlatego jest tyle akacji więc to nie są samosiejki. W tej chwili to wygląda jak las i chce legalnie się pozbyć tego.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Widać, że założyłaś wątek z myślą uzyskania porady o techniczną pomoc w usunięciu drzew. Ale chyba uzyskasz ją w aspekcie prawnym - oczywiście na miarę forum.
    Tylko, że do wycinki to chyba się spóźniłaś jakiś miesiąc...
    Nie słyszałaś hasła "Polska w trocinach" ? i szumu z tym związanego ?
    Można było śledzić dyskusję np tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nka-drzew-2017
    Obecnie obowiązuje zgłoszenie do władz samorządowych oraz oczekiwanie na inspekcję lub zgodę...
    WARTO? WARTO!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Tylko, że do wycinki to chyba się spóźniłaś jakiś miesiąc...
    Nie słyszałaś hasła "Polska w trocinach" ? i szumu z tym związanego ?
    Zamysł i pomysł był bardzo dobry , tylko jak prawie zawsze "wykonanie słabe" ...

    Każda osoba prywatna która posiada działkę budowlaną powinna mieć możliwość wycinki czego chce i kiedy chce i w ilościach jakie potrzebuje i żaden urzednik nie powinien mieć do tego nic ...

    Oczywiscie poza pewnymi wyjątkami , bo nie może być to tak że ktoś kupuje działkę leśną lub działkę która jest rekreacyjna , wycina wszystko i wtedy rpozekształca ją w budowlaną ani nie powinno byc możliwości sprzedaży działki po wycince przez jakiś okres czasu (np. 3-5 lat) firmie ...

    Bo ta nagonka w większosci dotyczyła kupna przez firmy działek od osób prywatnych które wycinały wszystkie drzewa i odsprzedawały firmom działki już wyczyszcozne a firmy zyskiwały sporą kasę na tym ...

    Ale zamiast poprawić ustawę zmienioną ją i jeszcze zrobiono bardziej rygorystyczną niż kiedyś ...

    Ja u siebie wycinałem około 40 drzew (sosny samosiejki) . Na każdą miałem zgodę i pełną dokumentację.
    Firma która mi wycinała wymagała pokazania zgody na wycinkę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino89 Zobacz post
    Witam,
    mam działkę 25arow na której jest około
    1 tys sztuk akacji (...) pytanie brzmi jak skutecznie się ich pozbyć żeby nie przeszkadzały w budowie później?
    Planuj perspektywicznie - jeśli są tam ciekawe okazy, to je zostaw - budując się najbardziej żałowałem, że nie mam na działce dużych drzew. Pozostałe mogą stanowić opał do kominka.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony