dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie Jaki piekarnik?

    Witam,

    Jestem w trakcie sprawiania sobie wyposażenia AGD/RTV do nowo zakupionego mieszkania.
    Lodówka jest, pralka zamówiona, TV obecny, płyta indukcyjna jest i tylko brak piekarnika.
    Jest tyle opcji do wyboru na rynku, że aż przyprawia mnie to o ból głowy
    Nie piekę ciast więc służyłby tylko do odgrzania/zapiekania potraw żeby posłużył dłużej niż przewiduje gwarancja
    Mam płytę indukcyjną, szukam piekarnika do zabudowy. Jakie polecacie? Gazowy/elektryczny czy zupełnie coś innego?

  2. #2
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Podpinam sie do tematu. Mój piekarnik już ledwo zipie. Jakie firmy są w porządku? Niedrogie, bezawaryjne. Myślę nad wymianą. Każda rada byłaby na wagę złota.

  3. #3

    Domyślnie

    Od 10 lat używamy piekarnika Amica i do nowego domu tez zamowilismy tej firmy.
    Model za 1450 ma już duzo wiecej bajerow niz potrzebujemy. Porownywalismy z innymi firmami, ale jednak chyba istnieje cos takiego jak przywiazanie do marki
    plyte indukcyjna tez wzielismy Amica - z podobnych wzgledow

  4. #4

    Domyślnie

    piekarnik elektryczny niedawno wybieralam. a ponieważ tyle trzeba było wybrać naraz, że nawet zapomnialam już kryteria. wzięłam pewno jakiś artykul doradczy. no i estetyka , bierz ten co ci sie podoba. ale. jak już dekoratorka wnętrz mi doradziła mikrofalę zamiast równie drogich drzwiczek zaślepiajacych półkę nad piekarnikiem, to najpierw wybrałam pracowicie mikrofale (amica) i dobrałam do niej z tej samej serii piekarnik. cudem zdążyłam, bo najbardziej podobajacy mi się model już skończyli produkować, taki jakby " ze wstązeczką" czarna powierzchnia, srebrny pasek, i na srebrnym pasku logo amica. ostatnią mikrofale z tej serii w miescie mąż wyrwał tuż sprzed nosa zainteresowanej pary, mówiąc że zona telefonicznie rezerwowała. jeszcze nie używałam, jestem zadowolona. ale tak już po ochłonieciu, podobają mi się też białe agd i zlewy więc jak nie czarne i nie inne, to białe są teraz na topie
    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 03-07-2017 o 10:34
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Też właśnie bardziej przekonuje się do elektrycznego, czytając fora i opinie. A co myślicie o firmie Miele?
    I nie gniewajcie się, ale Amica jakoś mi nie podchodzi

  6. #6

    Domyślnie

    Miele - podpytaj sprzedawców, poczytaj opinie
    zdecydowanie przerost formy nad treścią - już lepiej rzuć okiem na boscha, choć i tu najwyższy model amici mocno wysunal sie na prowadzenie.
    Tak serio to amica w piekarnikach zaczyna dominować na calym rynku europejskim - powoli ale skutecznie

    no chyba, ze chcesz błyszczeć logo ale taniej wyjdzie zrobić takie na zamówienie i naklejać wszędzie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tylko nie Amica.

    Na gwarancji mi pordzewiał wewnątrz - serwis odesłał w hen.



    Na gwarancji padła karta SD (chyba źle wyliczone zaprogramowane starzenie - wymiana gratis. To samo po gwarancji (error sd card) wycena naprawy śmieszna (jak kto woli żałosna). Dziękuję, przeflashowałem kartę SD - tutaj instrukcja i lista dziękczynna

    I jeszcze jedna ciekawostka, do której doszedłem, gdy w czasie programu "wyrastanie ciasta" zaczął mi wentylator chłodzić obudowę. Chłodzenie obudowy działa, gdy w środku jest temperatura >50*. A wyrastanie ciasta to 30*. Wyświetlacz pokazuje zadane programem 30*, wentylator chodzi. Wyłączam piekarnik, włączam program "wyrastanie ciasta" a ten od razu pik, pik, pik... że osiągnął zadaną temperaturę i wyświetla 51*. A drożdże zamiast pracować zaliczaj zgon. Raz mi się aż taka różnica temperatur trafiła na tym programie, że włączył się wentylator obudowy. Ale różnica >10* to reguła. Nie potrafi utrzymać zadanej temperatur.

    No more Amica.

  8. #8

    Domyślnie

    uuu to faktycznie lipa. Mam nadzieje, ze u mnie sprzęt podtrzyma dobrą passę...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    popatrz na dół
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hbg636ns1
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  11. #11

    Domyślnie

    Zdecydowanie elektryczny.
    Ja z uwagi na oszczędność miejsca zamówiłam piekarnik z mikrofalą,
    jest trochę mniejszy od tradycyjnego piekarnika
    ale ja też nie szaleję w kuchni, więc do podgrzania/upieczenia ciasta czy udek z kurczaka wystarczy
    No i łączy 2 funkcje w 1 urządzeniu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    Miele - podpytaj sprzedawców, poczytaj opinie
    zdecydowanie przerost formy nad treścią - już lepiej rzuć okiem na boscha, choć i tu najwyższy model amici mocno wysunal sie na prowadzenie.
    Tak serio to amica w piekarnikach zaczyna dominować na calym rynku europejskim - powoli ale skutecznie

    no chyba, ze chcesz błyszczeć logo ale taniej wyjdzie zrobić takie na zamówienie i naklejać wszędzie
    Nie logo i znaczki mnie interesują tylko opinie w użytkowaniu. Koleżanka mi poleciła firmę Miele, bo jest nią zachwycona (jakością). Amicę ma mama i tak samo stwierdziła, że nigdy więcej.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotregg

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie mogę kupić piekarnik z pod zabudowę z drzwiami otwieranymi na bok? Chodzi o piekarnik o wymiarach głęb. 58 x wys. 60 x szer 56. Drzwi otwierane na bok są dla mnie konieczne, ponieważ wnęka znajduje się nad lodówką, na sporej wysokości. Przeszukałem chyba cały internet i niestety nic nie udało mi się znaleźć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

  14. #14

    Domyślnie

    Na pewno coś udało by Ci się znaleźć jeśli przeszukałbyś cały internet. Jeśli nie w Polsce to gdzieś za granicą

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja u siebie mam gazowy piekarnik, ale też planuję zmienić, bo staruszek (14 lat) powoli odmawia współpracy i też stoję przed dylematem co kupić. Chodzi o piekarnik wolnostojący, niezbyt drogi i wąski (mało miejsca).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony