dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agjantom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    22

    Domyślnie czy robić podcień od strony południowej

    pytanie dla użytkowników domów, tarasów.

    Rozpatruję różne warianty, czy podcień robić czy nie.
    na plus - chroni okno, nie brudzi się od deszczu, daje cień w lato i nie ,,wpuszcza'' gorąca
    na minus - dodatkowy koszt, w jesieni i zimie jest ciemniej, w zimie zabiera słońce a chcemy aby dogrzewało wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez Agjantom ; 22-06-2017 o 12:43

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    W zimie słońce operuje nisko nad horyzontem więc ciemniej z powodu podcieni nie będzie. Mamy zadaszony taras. Latem mamy ogromny komfort ochrony przed upałem i słońcem, a wygląda to dużo estetyczniej, niż powiewające parasole, z którymi nie wiadomo co w zimie zrobić.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agjantom Zobacz post
    pytanie dla użytkowników domów, tarasów.

    Rozpatruję różne warianty, czy podcień robić czy nie.
    na plus - chroni okno, nie brudzi się od deszczu, daje cień w lato i nie ,,wpuszcza'' gorąca
    na minus - dodatkowy koszt, w jesieni i zimie jest ciemniej, w zimie zabiera słońce a chcemy aby dogrzewało wnętrze.
    Mój okap ma około 80 -90 cm. (nie pamiętam dokładnie) Sprawa wygląda tak, że od strony południowej mam 3 okna balkonowa 2m, i dwa 1,3 m. Co daje mi to rozwiązanie, latem słońce nie bije w okno jesienią, zimą i wiosną dogrzewa ponieważ jest nisko.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    W sumie też mam podcień coś ok. 1,5 metra i w lecie jest fajnie, bo słońce nie grzeje bezpośrednio na okno, dopiero po południu od zachodniej strony, a w zimie i tak się jakoś dostaje, bo jest rzeczywiście niżej nad horyzontem.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  5. #5

    Domyślnie

    odpowiedz na to pytanie zależy od wyglądu domu, odległości tej cześci domu od innych elementow, ogrodzenia...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony