dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vorla

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    4

    Domyślnie Okna. Częstochowa

    Witam,
    właśnie stoję przed problemem zakupu okien. Tak naprawdę nie mam żadnego pojęcia na ten temat, bo w końcu pierwszy raz w życiu dom buduję Nie mniej, natrafiłam już na kilku "fachowców", którzy próbowali naciągnąć na koszty, na każdym właściwie kroku. Czytałam na różnych forach, ale dla mnie to jest czarna magia i sprzeczne informacje.

    Stąd moja prośba: czy ktoś mógłby polecić dobrą firmę zajmującą się sprzedażą i montażem okien w Częstochowie lub okolicach. Wiem, że podobny temat już był, ale to stary wątek i przez 6 lat wszystko mogło się zmienić.

    Jakie technologie polecacie, albo lepiej, jakich fachowców, którzy doradzą a nie będą starać się tylko naciągnąć?

    Co wybrać: plastiki czy drewniane ?

    O co tak naprawdę pytać podczas rozmowy z doradcą? Czy takie same pytania powinny paść w kontekście okien ściennych, drzwi balkonowych oraz okien dachowych?
    Ostatnio edytowane przez vorla ; 29-04-2014 o 12:32

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witam też przede mną wybór okien, odwiedziłem kilka salonowa sprzedaży w Częstochowie i każdy swoje chwali. Może ktoś poleci jakiegoś sprzedawce z Częstochowy lub okolic.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja przez ostatnie 2 dni montowałem okna w Żarkach ale to jednak kawałek drogi od mojej siedziby

  4. #4

    Domyślnie

    Eeeeeetam, nie jest daleko, nie przesadzaj Cinek

  5. #5

    Domyślnie

    No fakt, najdalej na montaz jechalem 1350 km w jedna stronę

  6. #6

    Domyślnie

    No sam widzisz, wszystko opłacalności usługi
    Ja też coś koło tego

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Wszystko to super ale ja nadal nie wiem jakiego producenta/sprzedawce wybrać.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    byłeś w salonach i nie pojawił ci się jakiś wybór sprzedawcy który wiedział co i o czym mówi ?
    zawsze tak jest że każdy będzie chwalił swoje ale sztuką jest to by pokazać co to jego ma takiego abyś ty na nie się zdecydowała
    jest pewnie sporo salonów które mają dobre okna w ofercie co chcesz aby ktoś kto sprzedaje okna jakiegoś producenta powiedział ci żebyś szedł do jego znajomego z częstochowy ?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vorla

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie sztuką jest słuchać "mądrości" sprzedawców, którzy wyuczyli się danych technicznych i zarzucają nimi rozmówcę. Ja poszukuję DOBREGO, GODNEGO POLECENIA CZŁOWIEKA, który wyjaśni i pomoże wybrać, to co akurat dla mnie będzie najkorzystniejsze.

    Ładne, drogie to sama potrafię wybrać, bez zaciągania opinii u innych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał vorla Zobacz post
    ...Ładne, drogie to sama potrafię wybrać, bez zaciągania opinii u innych.
    A co to ? Torebka ? Czy jakiś ciuch ?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vorla

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A co to ? Torebka ? Czy jakiś ciuch ?
    No właśnie nie, dlatego dziwią odpowiedzi :

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    byłeś w salonach i nie pojawił ci się jakiś wybór sprzedawcy który wiedział co i o czym mówi ?
    zawsze tak jest że każdy będzie chwalił swoje ale sztuką jest to by pokazać co to jego ma takiego abyś ty na nie się zdecydowała
    jest pewnie sporo salonów które mają dobre okna w ofercie co chcesz aby ktoś kto sprzedaje okna jakiegoś producenta powiedział ci żebyś szedł do jego znajomego z częstochowy ?
    No chyba, że autor miał coś ciekawego do powiedzenia tym, tylko przez brak interpunkcji, totalnie nie zrozumiałam intencji.

  12. #12

    Domyślnie

    Vorla, wydaje mi się, że musisz określić swoje minimalne oczekiwania wobec okien, które chcesz kupić, tak jak wobec stroju czy torebki i sądzę, że w jakimś punkcie Ci pomogą dobrać to co trzeba.
    Bo chyba nie chcesz kupić z sieci ? Choć znam kliku co tylko w sieci urzędują jak maja czas

  13. #13

    Domyślnie

    Ale człowiekowi nadal nie pomogliście, nawet w określeniu podstawowych parametrów na jakie ma zwrócić uwagę Po co się więc w ogóle wypowiadacie, żeby mieć dużo postów w dużej mierze nie na temat?

    Kilka rad ode mnie dla vorla i jaro4:
    1. Popatrzcie w projekt i określcie co chcecie? - z czego okna (PVC, drewno, Aluminium - podałem w kolejności rosnącej ceny), czy energooszczędne i jak bardzo?, w jakim kolorze? może macie jakieś indywidualne potrzeby? np. z zakresu bezpieczeństwa czy też dźwiękochłonności ,
    2. Po odpowiedzi na powyższe pytania stwórzcie zapytanie ofertowe z zestawieniem stolarki do lokalnych firm oraz firm polecanych przez znajomych.
    3. W zapytaniu zawsze proście o nazwę producenta okien, a nie kierujcie się tylko profilem okiennym! Okno to składak ważne są składniki, ale ważniejszy jest sam składający.
    4.Po otrzymaniu ofert przeanalizujcie je i odwiedźcie wybrane salony.
    5.Poproście o referencje Klientów i zobaczcie wykonany montaż.
    6.Zanalizujcie inne warunki umowy typu płatności, gwarancje, certyfikaty, autoryzacje producenckie itp.

    Tyle krótko mogę pomóc

  14. #14

    Domyślnie

    Jak zauważyłem ostatnio coraz mniej dobrych montażystów i zarazem sprzedawców utrzymuje swój pawilon. I tak ich na miejscu nie ma bo albo sami montują albo montaż nadzoruje.
    Natomiast pomaganie na siłę mija się z celem kolego Ok..t.

  15. #15

    Domyślnie

    Ale po to jest forum. Jak nie będzie tutaj pomocy to nikt go nie będzie odwiedzał. A powinno ono jednak uczulać potencjalnego Klienta na co zwracać uwagę.

  16. #16

    Domyślnie

    Ok...t - ależ ja nie mam nic przeciwko Twej misji
    Działaj, działaj dalej, może docenionym zostaniesz

  17. #17

    Domyślnie

    Może naiwny jestem na docenienie nie liczę
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 03-05-2014 o 18:23 Powód: tekst

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał vorla Zobacz post
    No właśnie nie, dlatego dziwią odpowiedzi :



    No chyba, że autor miał coś ciekawego do powiedzenia tym, tylko przez brak interpunkcji, totalnie nie zrozumiałam intencji.
    kurcze a takie ładne akapity robiłem
    widzę że beż ,.?! się nie obejdzie

    ok**t - widziałem już takich klientów którzy mają po 10 różnych wycen bo wysłali zapytania do lokalnych sprzedawców a później przychodzą i mówią że już nic nie wiedzą ale cenę widzą bardzo wyraźnie
    więc chyba dobra jest rada by podejść dotknąć zobaczyć i porównać , chyba nie ma szans by wszyscy mieli to samo i mówili o tym samym .
    a jeśli choć trochę się wsłuchamy i zainteresujemy w to co mówi sprzedawca to łatwo sprawdzić czy wie o czym mówi czy tylko wie co miał podane na kartce i o tym powiedział a zawsze mamy punkt odniesienia.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ok**t - widziałem już takich klientów którzy mają po 10 różnych wycen bo wysłali zapytania do lokalnych sprzedawców a później przychodzą i mówią że już nic nie wiedzą ale cenę widzą bardzo wyraźnie
    więc chyba dobra jest rada by podejść dotknąć zobaczyć i porównać , chyba nie ma szans by wszyscy mieli to samo i mówili o tym samym .
    a jeśli choć trochę się wsłuchamy i zainteresujemy w to co mówi sprzedawca to łatwo sprawdzić czy wie o czym mówi czy tylko wie co miał podane na kartce i o tym powiedział a zawsze mamy punkt odniesienia.
    Wiadomo, że trzeba biuro odwiedzić, ale otrzymując oferty mailowe możemy pewne firmy wyeliminować zgodnie z naszymi wymaganiami. Sam wiesz biur z oknami jest wiele i jeżeli Klient je obejdzie w jeden dzień to też niewiele zapamięta. Po otrzymaniu oferty mailem już możemy wstępnie ocenić fachowość oferenta.

  20. #20

    Domyślnie

    Jak widzę, każdy z kolegów najlepszym doradca jet i swój punkt handlowy ma.
    Suuuuuper tylko tym samym stajecie się nieobiektywni - niestety
    Ok..t - choćbym nie wiem ile sie nachodził to uwierz, w 99 na 100 papkę marketingową usłyszysz i znajomość tematu nie wybiegająca poza ulotkę jaką za wycieraczką szyby znajdziesz
    Im dłużej mam okazje poznać świat z innej perspektywy tym bardziej współczuję klientom stającym przez tematem zakupu np. okien

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony