dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie koszt rolet zewnętrznych

    Czy rolety/żaluzje zewnętrzne to są tylko te tzw.antywłamaniowe?
    Jaki jest mniej więcej koszt samych takich rolet przy ok.120m domu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Czy rolety/żaluzje zewnętrzne to są tylko te tzw.antywłamaniowe?
    Jaki jest mniej więcej koszt samych takich rolet przy ok.120m domu?
    Nie nie każda roleta jest antywłamaniowa, natomiast każda w jakiś sposób je ogranicza lub spowalnia.

    Co ma powierzchnia domu do ceny rolet? raczej ilość okien lub ich powierzchnia coś by dała -u mnie cena zewnętrznych ok 1000zł za okno.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    No własnie musiałbym chyba zliczyć ilość tych okien i dopiero zapytać
    Bo ja antywłamaniowych nie potrzebuję a jakieś rolety by się przydały i dlatego chcę oszacować koszty bo będę musiał budżetowo z budowa lecieć, a rolety muszę uwzględnić już w projekcie jeśli je chcę...
    Ale info 1000zł średnio za normalne okno chyba mi wystarcza...

    edit: chyba, że jest jakaś tańsza opcja jakiś rolet (niekoniecznie antywłamaniowych)?
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 22-06-2017 o 14:17

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja rolety zamówiłem z automatycznymi ryglami (rolety bez napędów) bo z napędem rygle nie przejdą. Jeśli o antwąłmaniwość chodzi to lepiej porządne okucia i folia coś ok p4 a rolety zwykłe ewentualnie z ryglami. Jeśli dobrze pamiętam to za rolety we wszystkich oknach dałem ok 7000zł.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mi do 120m2 domku (25m2 okien) wycenili rolety z napędem na prawie 11K zł brutto z montażem. Rezygnując z rolet musiałem kupić nadproża, więc realnie rolety zewątrzne by mnie kosztowały jakieś 8K zł. IMO nie ma to sensu ekonomicznego, bo za tyle kupię rolety wewnętrzne, klimę i prąd do niej na dwadzieścia lat nie tylko do chłodzenia, ale i do grzania i zrobi chłodzenie/uzupełnianie strat ciepła lepiej, niż rolety zewnętrzne.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi do 120m2 domku (25m2 okien) wycenili rolety z napędem na prawie 11K zł brutto z montażem. Rezygnując z rolet musiałem kupić nadproża, więc realnie rolety zewątrzne by mnie kosztowały jakieś 8K zł. IMO nie ma to sensu ekonomicznego, bo za tyle kupię rolety wewnętrzne, klimę i prąd do niej na dwadzieścia lat nie tylko do chłodzenia, ale i do grzania i zrobi chłodzenie/uzupełnianie strat ciepła lepiej, niż rolety zewnętrzne.
    Dlaczego rezygnujac z rolet Musiałes kupić naproza, ja czekam na wycene okien i rolet z firmy vetrex , jeśli cena mnie przygniecie to nie wiem co zrobie, bo bardzo chciałem rolety od południowej strony?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm... żona chce te zewnętrzne bo jej się to podoba...
    A te wewnętrzne to jakie to są? Jakiś zacofany jestem bo nie kojarzę

    A przy okazji: ewentualny kiedyś montaż klimy (bo ja uwielbiam chłód klimatyzacji) to trzeba albo dobrze by było w projekcie ująć? Czy jak wygląda montaż takiej klimy?

  8. #8

    Domyślnie

    Mi projektant mowil, że chodzi tylko o miejsce żeby murarze zostawili na roletę... nic o nadprożach nie mowil.
    Powiedział też, że on moze rolety uwzglednic i zostanie tam puste miejsce jakbym się później zdecydował...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W przypadku mego domu koszt rolet zewnętrznych z silnikami Somfy 11 tyś. za 5 okien ( 3 od południa i 1 od zachodu ).
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Dlaczego rezygnujac z rolet Musiałes kupić naproza, ja czekam na wycene okien i rolet z firmy vetrex , jeśli cena mnie przygniecie to nie wiem co zrobie, bo bardzo chciałem rolety od południowej strony?
    Ponieważ przy roletach miałem otwór wyższy to nad nim był od razu wieniec. Jak obniżyłem otwór rezygnując z rolet, to trzeba było jakoś umieścić co nieco muru nad oknem.
    Nasłonecznienie od południa latem załatwia mi okap.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sun.jpg
Wyświetleń:	20608
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	391673  

  11. #11

    Domyślnie

    Jak nie potrzebujesz jakiś wyszukanych to na allegro znajdziesz po ok 159 zł za m2

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Jak nie potrzebujesz jakiś wyszukanych to na allegro znajdziesz po ok 159 zł za m2
    Ciekawe jaka jest ich jakość ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  13. #13

    Domyślnie

    Faktycznie są... po 200zl za metr i to rzut kamieniem ode mnie. Ale nie mogę wyczytać... te po 200 to chyba bez napędu?
    Chyba jednak zdecyduje żeby w projekcie było miejsce na rolety a później się tym dogłębniej zainteresuje i rozeznanie zrobię...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Czy rolety/żaluzje zewnętrzne to są tylko te tzw.antywłamaniowe?
    Jaki jest mniej więcej koszt samych takich rolet przy ok.120m domu?
    Całkiem dobrze określone. Tzw antywłamaniowe, które pewnie w 99% przypadków takie nie są. Znani mi "producenci rolet" wręcz walczą z tym określeniem wykreowanym przez handlarzy.

    W wycenie rolet automatykę niemal zawsze wycenia się osobno. Można kupić silniki made in najtańsze China za kilkadziesiąt zł, ale i za kilkaset - lepszej marki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Całkiem dobrze określone. Tzw antywłamaniowe, które pewnie w 99% przypadków takie nie są. Znani mi "producenci rolet" wręcz walczą z tym określeniem wykreowanym przez handlarzy.

    W wycenie rolet automatykę niemal zawsze wycenia się osobno. Można kupić silniki made in najtańsze China za kilkadziesiąt zł, ale i za kilkaset - lepszej marki.
    A jak z silnikami starcusa w roletach krispola? Wiem-chinszczyzna. Tylko ze teraz to wszystko jest juz chinskie, tylko jest chinskie lepsze i chinskie gorsze.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja sobie darowałem rolety/żaluzje zewnętrzne.

    Za duży koszt a i dodtkowo stwierdziłęm że nie po to dajemy duże okna i to na południe aby mieć dużo światła i słońca aby potem siedzieć po ciemku lub w półmroku w domu ...

    Lepiej jak już tak jak Kaizen pisze kupić klimę i tyle i sporo kasy zostanie w kieszeni ...

    Większośc ludzi kupuje rolety zewnątrze , bo "przyjęło" się że są one antywłamaniowe i chronią przed włamaniem a wiadomo kupujący na słowo "bezpieczeństwo" często dużo zapłacą.

    Rozmawiałem z kolegą policiantem i powiedział że nie zapewniają one żadnej ochrony a często złodzieje "lubią" rolety bo wiedzą że w danym momencie nikogo nie ma w domu i mogą spokojnie sobie szabrować mieszkanie ...
    A dla złodzija roleta to żadna przeszkoda , w zaledwie kilkanaście sekund są w stanie sobie z nią poradzić i to bez żadnych wymyślnych narzedzi.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Duze przeszklenia to sauna w domu
    Masz racje ze roleta to znow przesada w druga strone
    Dlatego lepiej zastanowic sie nad zaluzjami fasadowymi czy markizami czy tez screenami
    O zabezpieczeniu przed wlamaniem zapomniec
    Zadne to zabezpieczenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    Z roletami ładnie dom wygląda.... tak mi się na razie wydaje

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    W przypadku mego domu koszt rolet zewnętrznych z silnikami Somfy 11 tyś. za 5 okien ( 3 od południa i 1 od zachodu ).
    Coś strasznie drogo... mnie za 13 rolet w tym dwa są na HS 4m z napędem Somfy IO wyszło 16k....

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    de gustibus non disputum est
    Mi się nie podobają. Za to okiennice potrafią być ładne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony