dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dobraku

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    1

    Domyślnie Wylewka w bloku - jak zabezpieczyc by nie zalać sąsiada?

    Witajcie.
    Blok z wielkiej plyty (75'), po zerwaniu podlogi (klepki) chcialbym przygotować sobie bazę pod paanele/plytki. Dodatkowo wyrównać poziom z klatką schodową co daje mi w ogólnym rozrachunku 25mm (braku). Myślalem to uzupełnić gotowymi wylewkami (sciągnąć po listwach do poziomu) jednak obawiam sie jak nie zalać sąsiada. Mam wyraznie widoczne miejsca gdzie łączone byly płyty...

    1)Czym to zabezpieczyć?
    2)Czy woda z wylewki serio może aż tak "opaść" z prawidłowo przygotowanego produktu żeby aż przepłynąć?

    Będę wdzięczny za wszystkie porady/sugestie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dobraku Zobacz post
    Witajcie.
    Blok z wielkiej plyty (75'), po zerwaniu podlogi (klepki) chcialbym przygotować sobie bazę pod paanele/plytki. Dodatkowo wyrównać poziom z klatką schodową co daje mi w ogólnym rozrachunku 25mm (braku). Myślalem to uzupełnić gotowymi wylewkami (sciągnąć po listwach do poziomu) jednak obawiam sie jak nie zalać sąsiada. Mam wyraznie widoczne miejsca gdzie łączone byly płyty...

    1)Czym to zabezpieczyć?
    2)Czy woda z wylewki serio może aż tak "opaść" z prawidłowo przygotowanego produktu żeby aż przepłynąć?

    Będę wdzięczny za wszystkie porady/sugestie.
    oczywiście może być tak, że sąsiadowi coś się dostanie. z wylewki. Bardziej jednak wylewka wpłynie pod podkład podłogowy (jastrych), niż przedostanie się do sąsiada. Na ścianach musisz wykonać z pianki samoprzylepnej przy 25mm wylewki, 5mm dylatacje. Szczeliny w podkładzie (jastrychu) uszczelnić akrylem. W ten sposób nie zgubisz wylewki-nie popłynie pod spód a 5mm dylatacje spowodują, że nie będzie pękała. Podłoże pod wylewkę musi być mocne, stabilne i suche.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony