dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unitraunitra

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    walbrzych
    Kod pocztowy
    58-303
    Posty
    8

    Domyślnie Jaka masa samopoziomująca szybkoschnąca ?

    Witam proszę doradzić mam do wylania 30 m2 - 2 pokoje, po około 5 mm prosze mi doradzić jaka masa samopoziomująca szybkoschnąca jest najlepsza ? co wybrać i ile ? oraz po jakim czasie można układać Panele podłogowe?

  2. #2

    Domyślnie

    Są takie masy ale drogie
    masa samorozlewna szybkosprawna, cena około 10 PLN/kg+VAT.

    zużycie przy gr 5 mm – 8,5 kg/m2 x 10 PLN/kg = 85 PLN/m2+VAT

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    http://products.kerakoll.com/gestione/immagini/prodotti/00142%20Keratech%20Eco%20R10_(pl).pdf
    bedzie dobre, szybkie, wytrzymale, dobrze poziomujace, ale tanie to nie bedzie.
    zuzycie i czasy masz podane w karcie.
    nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu podloza przed wylaniem
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 23-06-2017 o 08:14
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unitraunitra

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    walbrzych
    Kod pocztowy
    58-303
    Posty
    8

    Domyślnie

    W sklepie doradzali mi atlas sms 15 po 45 zeta za worek albo mapei mapei Novoplan 21 za 57 zl co o tym myslicie ?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unitraunitra

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    walbrzych
    Kod pocztowy
    58-303
    Posty
    8

    Domyślnie

    albo jeszcze cos takiego z castoramy kreisel samopoz-bk ???

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał unitraunitra Zobacz post
    albo jeszcze cos takiego z castoramy kreisel samopoz-bk ???
    Ty powiedz wprost: szukam najtanszego - a i to niekoniecznie gowna po marketach
    a nie piszesz ze chcesz:
    Witam proszę doradzić mam do wylania 30 m2 - 2 pokoje, po około 5 mm prosze mi doradzić jaka masa samopoziomująca szybkoschnąca jest najlepsza ? co wybrać i ile ? oraz po jakim czasie można układać Panele podłogowe?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zeby nie bylo ze jeden produkt tylko .. prosze: kolejna dobra samopoziomka do 10mm
    http://uzin.pl/produkty/przeglad-pro...nc-150-new-83/
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Podobna sprawa u mnie. Mam nierówną posadzkę w kotłowni i gospodarczym pomieszczeniu. Odchyły 5-10mm. Chciałbym na tym położyć płytki ale na takiej pofalowanej i chropowatej powierzchni będzie ciężko. Trzeba to wyrównać. Tylko czym?
    Wylewka samopoziomująca liczyłem wychodzi sporo niestety. Jest jakaś alternatywa?

    Posadzka leży na gruncie, nie ma żadnych izolacji pod spodem, to pomieszczenia gospodarcze. Nie mogę dać nawet ocieplenia żadnego bo strop 240 cm już ma.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170702_185558.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	392370  

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robert Głaz
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam podkład podłogowy weber.floor 4310, jest on dodatkowo zbrojony włóknem polipropylenowym.
    Zużycie to 1,7 kg /mm/m2.
    Ruch pieszy po ~ 4 godz. Czas położenia paneli zależy od wilgotności wylewki oraz rodzaju paneli. Średnio wilgotność powinna być nie większa niż 3%.
    Czas schnięcia wylewki przy dobrych* warunkach do progu 3% do około 2 tyg.
    Cena worka materiału(25 kg) to 90,40 zł brutto.
    Potrzebuje Pan 255 kg przy grubości 5 mm, 10 worków powinno wystarczyć. Pozdrawiam i polecam ten produkt!

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Mam do wylania 50m^2 wylewki, różnice w poziomie do 30mm. Wykonawca poleca
    Mapei ULTRAPLAN RENOVATION
    Zużycie: 1,4 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.
    cenowo, dosyć dużo to wychodzi, czy ten materiał to faktycznie jeden z lepszych na rynku?
    Czy macie do polecenia ewentualnie inne produkty?
    Na nowym podłożu będą układane panele.
    Ostatnio edytowane przez kmirek ; 21-03-2018 o 14:53

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorski-eu Zobacz post
    Podobna sprawa u mnie. Mam nierówną posadzkę w kotłowni i gospodarczym pomieszczeniu. Odchyły 5-10mm. Chciałbym na tym położyć płytki ale na takiej pofalowanej i chropowatej powierzchni będzie ciężko. Trzeba to wyrównać. Tylko czym?
    Wylewka samopoziomująca liczyłem wychodzi sporo niestety. Jest jakaś alternatywa?

    Posadzka leży na gruncie, nie ma żadnych izolacji pod spodem, to pomieszczenia gospodarcze. Nie mogę dać nawet ocieplenia żadnego bo strop 240 cm już ma.
    u mnie też są kiepskie wylewki w jednym pomieszczeniu gdzie były płytki występowały odchyłki do 10 mm, fachowiec który mi kład płytki stwierdził że to dla niego żaden problem - dał więcej kleju (na worku kleju pisało z tego co pamiętam że od 2 do 15 mm grubość) - nie pchałbym się w żadne koszty z wylewkami sampoz.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał unitraunitra Zobacz post
    W sklepie doradzali mi atlas sms 15 po 45 zeta za worek albo mapei mapei Novoplan 21 za 57 zl co o tym myslicie ?
    bardzo dobra o dużej wytrzymałości na ściskanie. Zrezygnujesz z paneli nadaje się pod deski. Podłoże powinno być, mocne, stabilne, chłonne i suche pod wszystkie "wylewki".
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony