dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 112
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek, gratuluję załatwienia sprawy u Dróg Brakuje mi tylko jakiegoś schowka/garderoby/mopiarni.
    Projekty WM robią np firmy sprzedające systemy do wentylacji, koszt dla Twojego domku pewnie ok 200zł

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Fajnie, że tutaj ktoś zagląda

    agamemnon91 wydaje mi się, że mogę napisać jaka pracownia mi zrobiła projekt. Nic nie podpisywałam o zakazie rozgłaszania.
    Jest to biuro projektowe delta z Bydgoszczy.

    Witaj Niechaj Mopiarnia, graciarnia będzie w miejscu kotłowni. Raczej będziemy ogrzewać dom gazem, więc tam będzie taki schowek.
    Nad wentylacją będziemy myśleć jak będziemy mieć projekt w ręku. Dzięki za info.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Czy u Was też były takie burze? Ja mieszkam na obrzeżach miasta ale w mieście nawałnica jakaś... Wody po kostki, połamane drzewa... Szok

    Z nowości :
    Czekamy na pismo z Zarządu Dróg
    Dostaliśmy warunki techniczne do podłączenia wody i kanalizacji - koszt warunków 158 zł

    Reszta ma przyjść do studium projektowego, także na razie czekamy. Mam nadzieję, że wszystko uda się załatwić na drugi tydzień i skompletować potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowę

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam.
    Nowy tydzień zaczął się bardzo dobrze.

    Dzisiaj przyszło pismo z Zarządu Dróg w sprawie bramy i wjazdu na naszą działkę.
    Dzisiaj rozliczyliśmy się z architektem

    Cały projekt wraz ze wszystkimi dokumentami złożony zostanie jutro do Urzędu Miasta - Czekamy na Pozwolenie na budowę

    Pozdrowienia dla czytających i zaglądających

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Zaczynają się rozważania, pytania...

    Sprawa wjazdu na działkę



    Obecnie mieszkamy w domu , na działce obok której mamy się budować. Kwestia wjazdu na nową działkę jest więc jak dla nas niepotrzebna.
    Na zdjęciu jest brama i wjazd na działkę , na której mieszkamy. Na lewo zaraz od bramy zaczyna się moja działka.

    Z Zarządu Dróg dostaliśmy wstępny projekt wjazdu i bramy na nową działkę. Pytanie Czy musimy taki wjazd robić? Czy będzie to ktoś kontrolował?
    Mieliście może taki przypadek?


    Proszę o rady...

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    U nas powoli do przodu...

    Zamówiony mamy projekt wjazdu na działkę, ponieważ taki mieliśmy zapis w piśmie z Zarządu Dróg.
    Trzeba szykować 780 zł...

    Teraz próbujemy załatwiać pieniążki na budowę, niestety będziemy musieli raczej brać kredyt... Chociaż i z tym mamy problem... Ale mam nadzieję, że szybko sprawa się rozwiąże i może jeszcze w tym roku wyjdziemy na stan zero.

    Do następnego

  7. #27

    Domyślnie

    Przyjemny domek Przy takiej powierzchni to nie wiem czy jest sens ponosić koszty instalacji gazu... Palenie paliwami stałymi powoli zaczyna być zakazywane, a osobiście nie chciałabym w brudnej kotłowni trzymać jakichkolwiek innych rzeczy (tak, tak, przy opalaniu drewnem, węglem czy ekogrochem jest syf nie do uniknięcia).

    Pomyślcie nad ponadstandardowym ociepleniem domu i... ogrzewaniem na prąd przy podłogówce na całości Biorąc pod uwagę koszty instalacji, to może być to bardzo opłacalna opcja.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj Iskra Dzięki za dobre rady.
    Myślimy ciągle nad ogrzewaniem. Jeszcze do końca nie zdecydowaliśmy. Też rozważałam prąd, bo w sumie dużo się nie wyda na instalację a podłogówkę właśnie będziemy mieć po całości.

    Musiałabym obliczyć OZC i wtedy pewnie będzie mi łatwiej wybrać źródło ogrzewania...

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Wczoraj dostaliśmy pisma o wszczęciu postępowania w sprawie naszego pozwolenia

    Także przyjdzie nam pewnie z dwa miesiące czekać... Odezwę się do Urzędu po około miesiącu i dopytam ,a może się uda wcześniej ...

    Pozdrawiam budujących

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dostaliśmy już pismo z Urzędu Miasta o dodatkowe rysunki w sprawie projektu.
    Projektant już wszystko dosłał i czekamy nadal.

    W między czasie został zrobiony projekt zjazdu na naszą działkę. Kosztował 750 zł.

    Chciałbym zacząć zbierać dokumenty potrzebne do kredytu, żeby zacząć te starania o kredyt jak najwcześniej po otrzymaniu pozwolenia.

    Jak długo mniej więcej będziemy czekać na kredyt? Możecie coś na ten temat napisać?

    Pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Wczoraj dostaliśmy list z Urzędu Miasta ,że zakonczono zbieranie dokumentów w sprawie naszego pozwolenia..
    Mam nadzieje ,ze wtedy niedlugo dostaniemy w koncu to pozwolenie.
    Nastepny etap to bedzie staranie sie o kredyt..
    Pewnie juz w tym roku.nic nie zrobimy...
    Do nastepnego

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam Witam

    Mamy Pozwolenie na budowę Ale jestem szczęśliwa...

    Jutro jadę załatwiać kierownika budowy. Zobaczymy co załatwię ..

    Do następnego..

  13. #33

    Domyślnie

    Yeah, gratulacje!
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki jak_to_mozliwe

    Dzisiaj odebrałam projekty i podpisałam wstępną umowę z kierownikiem budowy.

    Teraz zaczniemy z papierologią do kredytu , bo inaczej nie uda nam się wybudować.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Kierownik budowy załatwiony.
    Dokumenty do kredytu przygotowane do wypisania.
    Wszystko ładnie się powoli posuwa do przodu.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Czekamy na odpowiedź z banku w sprawie kredytu, pewnie do końca października poczekamy.

    Czas się rozejrzeć po hurtowniach po cenach materiałów i załatwić murarza. Chcielibyśmy , jak pogoda dopisze, chociaż fundamenty zrobić.

    Ciekawe jaka pogoda będzie tej jesieni....

    Do następnego

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, czy każdy bank tak ma, ale nasz miał 2 tyg na decyzję od daty złożenia kompletnych dokumentów więc może uda się szybciej!
    I pozdrawiam

    Aaa my w projekcie też musieliśmy mieć projekt zjazdu z drogi gminnej na działkę, pani architekt mówiła, że raczej powinien być taki w rzeczywistości jak w papierach, ale jak przesuniemy o 1-2m to nikt nie powinien się przyczepić ale narazie.... robienie pięknego zjazdu to odległa sprawa i za droga

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj Liliputek Do 3 tygodni ma bank na rozpatrzenie naszego wniosku. Mam nadzieję, że uda się może coś wcześniej...

    Zjazd musi być zrobiony do złożenia dokumentów na odbiór domu, więc trochę jeszcze czasu minie..

    Pozdrawiam

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam świeżo budujacych.
    Nie chce krakać ale szukanie teraz ekipy na fundamenty na jesień to średni pomysł chyba że za rok na jesień to pewnie coś się znajdzie....rozpatrywaliscie temat ekip i terminów?Teraz jest z tym ciężko.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam odwiedzających nasz póki co niezbyt zapełniony wątek

    maciuspala murarza mamy, także z tym raczej problemu nie będzie. Chcemy też dużo sami robić albo ze znajomymi... Liczymy na każdą pomoc


    Dzisiaj mam super wiadomość MAMY KREDYT....
    Czekaliśmy półtora tygodnia.. Szybko się uwinęli... Jutro zadzwonimy do kierownika budowy i dowiemy się co dalej

    Pozdrawiam

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony