dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie Nasz prosty , parterowy, indywidualny domek

    W końcu nadszedł ten dzień w którym stwierdziłam, że czas zacząć pisać dziennik. Chociaż jeszcze budowa się nie zaczęła, to wszystko idzie w dobrą stronę i mam nadzieję, że w tym roku coś zaczniemy budować

    Do początku...

    Zawsze marzyłam o dobrym mężu , dwójce dzieci i własnym małym domku.
    Dobrego męża mam, dwójka dzieci również Szymon prawie 7 lat, Nadia prawie 4. Zaczyna się spełniać marzenie o domu.

    Obecnie mieszkamy w domu moim rodzinnym z moją mamą. Dom nie jest wielki, ale póki dzieci były małe to jakoś nam starczał. Teraz by sie przydały pokoje dla naszych pociech...
    Teren mamy dość duży, dlatego nie było problemu z wydzieleniem działki dla mnie na budowę.

    Podział miał być prędko zrobiony i na wiosnę mieliśmy ruszyć z budową. Jak to w życiu bywa, wszystko się przeciągnęło.

    Dodatkowo musieliśmy oddać kawałek, około 70m2 działki dla Miasta na potrzeby rozbudowy ulicy. ( Czekamy teraz na dalszy rozwój sprawy )

    Podział w końcu zrobiony, działka darowana dla mnie. Projekt się robi...

    Pracownia , która wykonuje nam projekt , złoży również przez nas pozwolenie na budowę.

    W między czasie musimy jechać do Zarządu Dróg , ponieważ widzą panowie jakiś problem. Załatwimy to w poniedziałek
    W następnym tygodniu powinno być już wszystko złożone. Czekamy na efekty

    Wieczorem pokażę Wam projekt ( dom z płąskim dachem , 95m2, parterowy ) i poproszę o rady w sprawie ogrzewania podłogowego...

    Robić w całym domu, czy może w sypialniach grzejniki?

    ps. Komentarze mile widziane tu w tym wątku

  2. #2

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe w całym domu, w łazienkach ew. dodatkowy grzejnik na ręczniki.
    Powodzenia!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam ponownie..

    Nasz projekt wygląda tak



    A tak będzie wyglądał z przodu od strony wejścia



    To nasz stworzony , prawie idealny domek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Wieczorem pokażę Wam projekt ( dom z płąskim dachem , 95m2, parterowy ) i poproszę o rady w sprawie ogrzewania podłogowego...
    Robić w całym domu, czy może w sypialniach grzejniki?
    Czym ma być grzane te 95m2 domu, że rozważasz w ogóle grzejniki? Grzejniki to instalacja wysokotemperaturowa, a podłogówka niskotemperaturowa. Już na pierwszy rzut oka to do siebie nie pasuje. Aby je zasilić niską temperaturą, musiałyby być 2-3x większe.

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    To nasz stworzony , prawie idealny domek
    Niedawno kupiłem córce minecrafta, domek wygląda jak w tej grze. Jak wyglądają strony świata?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę na dobre ustawienie domu względem stron świata. My mamy pokoje i sypialnie od zachodu, salon pd-zach, kuchnia i łazienka wschód. Co do ogrzewania popieram poprzednika. Sama niedawno stałam przed wyborem czy robić grzejniki np. w pokojach czy tylko ogrzewanie podłogowe. Ostatecznie wszędzie mam podłogówkę, a grzejnik tylko w łazience (drabinka na ręczniki) oraz w garażu (garaż w bryle budynku). Życzę powodzenia w budowie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam [/b] Myjk [/b] na początku myśleliśmy o piecu na pellet, ale teraz jest opcja gazu, ponieważ zaczynają kopać gaz przy naszej ulicy.
    Wydaje mi się, że jednak wszędzie zrobimy podłogówkę a w łazience grzejnik na prąd. Co myślicie?

    Z zewnątrz może i podobny do minecrafta, chociaż u syna w grze jest jednak inny domek ale wewnątrz to nasz projekt

    Front domu to strona zachodnia, kuchnia wschód

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj magunia pisałyśmy w tym samym czasie...

    Już odpisałam.. Póki co nie dziękuję

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Witam [/b] Myjk [/b] na początku myśleliśmy o piecu na pellet, ale teraz jest opcja gazu, ponieważ zaczynają kopać gaz przy naszej ulicy.
    Wydaje mi się, że jednak wszędzie zrobimy podłogówkę a w łazience grzejnik na prąd. Co myślicie?
    Myślę, że gaz lepszy niż pellet, ale jeszcze lepszy byłby prąd -- by miejsce zamiast kotłowni jakoś lepiej zagospodarować. Nie, nie będzie drogo prądem. Zróbcie OZC i zaprzeczcie swoim obawom. Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna? Z wielu opinii użytkowników wynika, że przy WM nie potrzeba w ogóle grzejników w łazience. Ja planuję nie robić (ew. zostawię wypusty z podłogówki), a jak będzie potrzebny, to też zrobię na prąd.

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Front domu to strona zachodnia, kuchnia wschód
    Salon od północy?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Okna z salonu sa jedno duze na zachód drugie na poludnie. Jadalnia jest od polnocy..

    Nad wentylacja nie myslelismy , ale zastanawiam sie nad mechaniczna no duzo o niej czytalam i slyszalam dobrego..

    Prad doradzala mi swego czasu Elfir.. musze skalkulowac co bedzie sie lepiej oplacalo gaz czy prad..
    Ale czy w mysl nowych przepisow mozna tylko pradem.ogrzewac ? Czy trzeba miec dodatkowe źródło grzewcze?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Okna z salonu sa jedno duze na zachód drugie na poludnie. Jadalnia jest od polnocy..
    Ale cała ściana salonu + jadalnia + kuchnia idą od północy. To bardzo niekorzystne usytuowanie. Powinniście dom odwrócić stroną dzienną (salon/kuchnia) na południe. Czyli odbić go w poziomie.

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Nad wentylacja nie myslelismy , ale zastanawiam sie nad mechaniczna no duzo o niej czytalam i slyszalam dobrego..
    I prawidłowo. Jeśli tak, to problem nadmiernej wilgoci będzie rozwiązany. Pranie dobrze schnie, podobnie jak ręczniki w łazience, bo po kąpieli cała wilgoć jest bardzo szybko usuwana.

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Prad doradzala mi swego czasu Elfir.. musze skalkulowac co bedzie sie lepiej oplacalo gaz czy prad..
    Wg mnie przy takiej kubaturze zdecydowanie prąd. Zrób koniecznie sobie OZC. Najpewniej, choć pewnie nie najtaniej, u asolta z FM.

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Ale czy w mysl nowych przepisow mozna tylko pradem.ogrzewac ? Czy trzeba miec dodatkowe źródło grzewcze?
    Paradoksalnie, nie. Trzeba coś spalinowego mieć. Zastanawia mnie, czy taki pomysł jak ja chcę zastosować (choć mi to do przepisów nie potrzebne, a raczej dla spokojnej duszy żony, bo się boi braku prądu) czyli kociołek gazowy z wyrzutem bocznym (około 7kW mocy, nominalnie przeznaczony do grzania CWU) na 11kg butle PB jako zapas właśnie na wypadek wspomnianego braku prądu, wystarczyłby aby zadowolić przepisy... Może ktoś ma pojęcie w temacie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki Myjk za dobre rady.

    Usytuowanie domu już raczej tak zostanie. Wyjście na taras jest w stronę ogrodu na drugą działkę mojej mamy, dlatego też tak się zdecydowaliśmy na taki układ. Wiem, że może to nie jest takie korzystne , ale zobaczymy...

    OZC u asolta... słyszałam o tym , bo czytam trochę to forum.

    Właśnie też bym się bała , robić tylko prąd ze względu na wyłączenia, chociaż rzadko się u nas zdarzają Kominka w sumie nie planujemy.. Pomyślimy nad tym.

    Dzięki

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu mie ma coyslec tylko trzeba zrobic OZC, wiadomo w tedy jaki piec czy inne zrodlo dobrqc, no i nie wiem jak wy ale ja wolalem wiedziec jakie rachunki za C.O bede placil zanim zbiduje dom

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ahh nobi niebtakie drogie bo 300zl za parterowke to nie pieniadz.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Jak tylko będę miała projekt to się zgłoszę do asolta po OZC. Będzie wszystko jasne

    Jutro jedziemy do Zarządu Dróg.. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśnimy i będzie ok ..

    Pozdrawiam niedzielnie

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Dodatkowo musieliśmy oddać kawałek, około 70m2 działki dla Miasta na potrzeby rozbudowy ulicy. ( Czekamy teraz na dalszy rozwój sprawy )
    U nas to samo. Musimy oddać pas 3 x 40m pod przyszłą drogę...

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Wydaje mi się, że jednak wszędzie zrobimy podłogówkę a w łazience grzejnik na prąd. Co myślicie?
    My tez będziemy grzać gazem i mamy zaprojektowaną podłogówkę w całym domu. Też się dość długo biliśmy z myślami, bo jest dużo opinii, że podłogówka sama nie wystarczy, ale to opinie tych, którzy nie mają podłogówki w całym domu, więc z ich rad ostatecznie nie skorzystaliśmy.

    WM to teraz wg mnie konieczność w tych nowych, szczelnych i izolowanych domach. Grawitacyjna nie zapewni ruchu powietrza, a bez tego pleśń, grzyb i stęchlizna. Nie wspominam o wierceniu ram okien pod nawiewniki, bo imho to jest zupełne zaprzeczenie idei izolowanego, ciepłego domu.

    Powodzenia!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj Doli

    Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu , że podłogówka w całym domu jest ok. My chyba też tak zrobimy. Faktycznie kiedyś czytałam, że lepiej jak grzejniki są w sypialniach bo można wtedy skręcić temperaturę.. Ale Myjk podsunął pomysł o termostatach, więc muszę o tym doczytać.

    WM raczej będziemy mieć, muszę napisać do architekta , żeby nie zapomniał o jej zaprojektowaniu.

    Dzięki..

  17. #17

    Domyślnie

    Tak dopowiem odnośnie ogrzewania podłogowego. Jestem typem "nie wiem, więc zapytam albo doczytam", i tak na przykład w kwestii ogrzewania podłogowego - trafiłem na tyle sprzecznych opinii, że poszukałem opracowań naukowych na ten temat...
    I trafiłem! Bardzo fajne opracowanie dr Michała Strzeszewskiego z Politechniki Warszawskiej, dobrze i jasno napisana publikacja na ten temat, polecam przeczytać: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ioiw/podlogowe
    i jeszcze wpływ tego ogrzewania na jakość powietrza http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Tak dopowiem odnośnie ogrzewania podłogowego. Jestem typem "nie wiem, więc zapytam albo doczytam", i tak na przykład w kwestii ogrzewania podłogowego - trafiłem na tyle sprzecznych opinii, że poszukałem opracowań naukowych na ten temat...
    I trafiłem! Bardzo fajne opracowanie dr Michała Strzeszewskiego z Politechniki Warszawskiej, dobrze i jasno napisana publikacja na ten temat, polecam przeczytać: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ioiw/podlogowe
    i jeszcze wpływ tego ogrzewania na jakość powietrza http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf
    Zabawne, bo na podstawie obserwacji przyrody i obserwowania swojego komfortu cieplnego doszedłem do takich samych wniosków. Ale mimo wszystko, warto przeczytać. Natomiast sprzeczne opinie wychodzą jak zwykle od totalnych ignorantów, którzy wyciągają wnioski na podstawie jednego, złego przykładu i co gorsza nie widzą że to jest akurat bardzo zły przykład i nawet jak im to wykazać, to i tak to ignorują -- vide ogrzewanie podłogowe w energochłonnych domach gdzie podłogówka, aby utrzymać należytą temperaturę w domu, musiała mieć 40sC i więcej.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzisiejszy dzień już uważam za udany.

    Sprawa w Zarządzie Dróg załatwiona. Podłogówka będzie w całym domu. Wentylację mechaniczną projekt muszę znaleźć gdzieś w necie.

    Projekt już dzisiaj będzie skończony. Jak wszystko dobrze pójdzie to w tym tygodniu będzie pewnie składany wniosek o pozwolenie na budowę.

    Czekam jeszcze tylko na jakiś ogólny kosztorys , bo musimy załatwiać pieniążki na budowę. Mamy coś odłożone , ale na dużo nie wystarczy.

    KOSZTY:
    Architekt - projekt wraz ze złożeniem wszystkich dokumentów do pozwolenia na budowę - 8000 zł
    Geodeta - mapki podziału działki + mapka wydzielonego terenu pod drogę miejską + jakieś mapki, które do tego były potrzebne - 2000 zł
    - mapka do celów projektowych - 500 zł
    Notariusz - darowizna działki mojej mamy dla mnie - 1400 zł

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    aagaaz, Czy możesz powiedzieć jaka firma zrobiła projekt wymarzonego domku? Zachwyt całym projektem

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony