dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Piec na ekogroszek i co dodatkowo?

    Wybierając ogrzewanie piecem na ekogroszek jak sobie zapewnić dodatkowo ciepła wode?
    Pomyślałem o solarach ale projektant kazał mi się zastanowić bo on solarów nie wie czy polecić. Są ponoć do dupy. Powiedział, że coraz częściej się spotyka z tym, że montują małe pompy ciepła tylko do wody...

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    bez sensu . albo kocioł na ekogroszek i bojler oczywiście i na lato przełączasz w tryb letni i grzeje tylko bojler , pompa ciepła tylko do wody użytkowej za 7-8 tys tylko po to aby zagrzać w miarę ekonomicznie wodę do 40 st to masakra , niech tak 5 ludzi zechce brać kąpiel i co wtedy ? te pompy bardzooo powoli grzeją wodę , solary zawsze możesz dołożyć kiedyś ale fakt ile my mamy tego słońca ? 60 dni w roku ? ,

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Wybierając ogrzewanie piecem na ekogroszek jak sobie zapewnić dodatkowo ciepła wode?
    Pomyślałem o solarach ale projektant kazał mi się zastanowić bo on solarów nie wie czy polecić. Są ponoć do dupy. Powiedział, że coraz częściej się spotyka z tym, że montują małe pompy ciepła tylko do wody...
    Budujesz nowy dom i wpieprzasz się w węgiel + coś do CWU? A może wywal komin/kominy , zmniejsz kotłownie lub przeznacz ją na pralnię i suszarnie i wstaw pc na jedno wyjdzie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Budujesz nowy dom i wpieprzasz się w węgiel + coś do CWU? A może wywal komin/kominy , zmniejsz kotłownie lub przeznacz ją na pralnię i suszarnie i wstaw pc na jedno wyjdzie.
    Z wieloma ludźmi nie rozmawiałem ale nikt mi nie przytaknął, że pompa ciepła to będzie dobry wybór ogrzewania. Ja się na tym nie znam i nie będę wybiegał przed szereg żeby później mi ktoś powiedział "a nie mówiłem".
    Nie wiem dlaczego ale tutaj w moim regionie węgiel rządzi.

    Myślałem, że chociaż projektant powie, że PC jeśli chcę to możemy zakładać. To od razu mi ten pomysł wybił z głowy. Powiedział, że zna kilka osób z pompami ciepła i oni sami nie są w 100% z tego zadowoleni. Ale, że kasy maja jak lodu to się tym nie przejmują...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Z wieloma ludźmi nie rozmawiałem ale nikt mi nie przytaknął, że pompa ciepła to będzie dobry wybór ogrzewania. Ja się na tym nie znam i nie będę wybiegał przed szereg żeby później mi ktoś powiedział "a nie mówiłem".
    Nie wiem dlaczego ale tutaj w moim regionie węgiel rządzi.

    Myślałem, że chociaż projektant powie, że PC jeśli chcę to możemy zakładać. To od razu mi ten pomysł wybił z głowy. Powiedział, że zna kilka osób z pompami ciepła i oni sami nie są w 100% z tego zadowoleni. Ale, że kasy maja jak lodu to się tym nie przejmują...
    Projektant chrzani , a Ty budujesz dom dla siebie , więc włącz myślenie , bo tu chodzi o Twoje pieniądze i Twój komfort

  6. #6

    Domyślnie

    O PC to nasłuchałem się tylko:
    Że to nie grzeje tak jak powinno... albo nie tak mocno jakbyśmy chcieli. To żre prąd. To się kiedyś zepsuje jak każde urządzenie...

    A komin wywalę to w razie W alternatywy nie będzie innej

    Poza tym nie mogę szarżować... bo tu dodatkowe 10tys, tu 10tys i się z 50 nazbiera a ja już przy wykopach muszę inaczej niż standardowo lecieć bo teren podmokły i niezbyt dobrze nośny...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Co do kolektora ja ma teraz kocioł na ekogroszek wyłączony. Wodę grzeje kolektr samoróbka z grzejników panelowego pomalowanego na czarno. Braki CWU uzupełnia grzałka w taniej taryfie . Koszt CWU za maj 12 zł za czerwiec wyjdzie podobnie. Na ekogroszku wychodziło ok 60-65 zł. Płaski kolektor na alegro kupisz za ok 700zł za szt.
    Gdy masz odpowiedni budżet to się nie zastanawiaj nad PC na cały dom i bież.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    O PC to nasłuchałem się tylko:
    Że to nie grzeje tak jak powinno... albo nie tak mocno jakbyśmy chcieli. To żre prąd. To się kiedyś zepsuje jak każde urządzenie....
    jest XXI wiek, a ludzie ciągle takie rzeczy wypisują. jeszcze pewnie Ci powiedzieli, że więcej niż 15 cm styropianu nie ma sensu, że styro klei się na placki, najlepsza wentylacja to grawitacyjne, a przez mostki termiczne w praktyce wiele ciepła nie ucieka.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #9

    Domyślnie

    ja już 2 razy próbowałem przepchnąć pomysł PC i myślę, że ten temat już zamknięty niestety
    A z budżetem wolę minimalizować od razu gdzie się da co by nie brakło w połowie czy przed końcem...

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli jesteś na etapie projektu to kotłownia oparta na PC na pewno nie będzie kosztowała drożej niż kotłownia węglowa. do tego prawidłowo wykonana instalacja ogrzewania podłogowego i zapewne rachunki też będą niższe niż przy węglu. tu nie ma nic do przepychania, tylko do policzenia.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jeśli jesteś na etapie projektu to kotłownia oparta na PC na pewno nie będzie kosztowała drożej niż kotłownia węglowa. do tego prawidłowo wykonana instalacja ogrzewania podłogowego i zapewne rachunki też będą niższe niż przy węglu. tu nie ma nic do przepychania, tylko do policzenia.
    Jak się uprę to oczywiście projektant zrobi jak ja chcę.
    A tak wogóle to zapomniałem go zapytać co on tam na poddaszu za ogrzewanie szykuje. Bo w rysunkach są panele a coś kiedyś gadał, że pod panele to podłogówkę raczej nie...

    Żona lubi ciepło i jakby nie mogła się dogrzać tą PC to by mnie z domu wywaliła. Ja nie wezmę tej odpowiedzialności na siebie jakby się pompa miała nie sprawdzić

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Z wieloma ludźmi nie rozmawiałem ale nikt mi nie przytaknął, że pompa ciepła to będzie dobry wybór ogrzewania. Ja się na tym nie znam i nie będę wybiegał przed szereg żeby później mi ktoś powiedział "a nie mówiłem".
    Nie wiem dlaczego ale tutaj w moim regionie węgiel rządzi.

    Myślałem, że chociaż projektant powie, że PC jeśli chcę to możemy zakładać. To od razu mi ten pomysł wybił z głowy. Powiedział, że zna kilka osób z pompami ciepła i oni sami nie są w 100% z tego zadowoleni. Ale, że kasy maja jak lodu to się tym nie przejmują...
    s---r:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	myslec.jpg
Wyświetleń:	729
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	391700
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ariston Nuos. Ale przemyśl ten węgiel. To niewygodne a nowy dom tak mało kwh zużywa, że tanie w instalacji a drogie w eksploatacji bezobsługowe źródło wcale tak drogo nie wychodzi.

  14. #14

    Domyślnie

    Wiedziałem żeby tu nie zaglądać jeszcze przez jakiś czas na forum bo mnie będziecie próbowali przekręcać na PC

    Ktoś coś wspominał o styropianie.... ma być budowane z pustaków - cegła kozłowicka 30cm + 15cm ocieplenia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Bo w rysunkach są panele a coś kiedyś gadał, że pod panele to podłogówkę raczej nie...
    w nowym porządnie wybudowanym domu na podłogówkę mogą być panele i lita drewniana deska albo gruba wykładzina.

    pustak 30 cm + styropian 15 cm wydaje się nieekonomicznym rozwiązaniem. lepiej ściana 24-25 cm + styropian 20-25 cm. zapytaj projektanta o izolację cieplną tarasów, schodów, kolumn i ścian szczytowych. ciekawe czy to uwzględnił
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Ja mam 20 styropianu i uważam że mało. Jeśli koniecznie musisz mieć ekogroch to chociaż nie spartol instalacji. Koniecznie podłogówka po całości i w miarę gęsto. Aby ewentualnie kiedyś bez bólu przejść na pompę ciepła lub coś innego. A tym się nie martw że pompa Ci domu nie dogrzeje grunt abyś go dobrze wybudował i nie słuchał Józków i Marianów budowlanych.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    To po co zakładałeś ten topic?Myślałeś że ktoś będzie będzie Ciebie utwierdzał w chorym rozwiązaniu ? ( bo takim jest piec stałopalny w nowym domu) Policz dokładnie ile CAŁOŚĆ będzie kosztowała inwestycja pt. ekosyf. Czyli koszt komina, właz na dach dla kominiarza , ławeczka dla kominiarza , m2 kotłowni ( każdy m2 jednak kosztuje ) jakiś skład na opał , jestem niemal pewien że ecosyf na tym etapie projektu budynku wyjdzie wcale nie taniej ni pc
    Odpuść sobie te panele , TO żaden antyargument dla pc, to żadna przeszkoda dla ogrzewania podłogowego , sam mam panele 10 mm

  18. #18

    Domyślnie

    @Garażowiec, Ty się tak nie denerwuj
    Topic zakładałem żeby się dowiedzieć jak przy kotłach można ciepłą wodę mieć ale się spodziewałem, że prędzej czy później dojedziecie mnie za ten ekogroch

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ale w ogóle się nie denerwuję , Twój dom , twoja broszka. Ale , z praktyki Tobie powiem że kotłownia na wegiel w nowym dom to duże nieporozumienie , zarówno pod względem inwestycyjnym , jak i eksploatacyjnym .
    Czasami mi się zdarza , w całkiem nowych domach montować pc , jako drugie źródło ciepła , trochę mi szkoda tych ludzi .

  20. #20

    Domyślnie

    Nie wierzę, że w obecnych czasach, gdy tyle przykładów na FM o DOBRYCH domach, ten wątek to nie fake.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony