dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piecha21

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    32

    Domyślnie Ściany działowe / wzmocnienie / problem

    Witam !

    " Budowlańcy " wykonali u mnie ściany działowe z pustaka szarego Prefabet 12 cm. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że w żaden sposób ich nie wzmocnili. Nie zostały wpuszczone w ściany nośne ani nie zostały przełożone np. co drugi pustak zbrojeniem. Moje pytanie:

    W jaki sposób mogę sprawę uratować, wzmocnić ściany ? Rozchodzi się o to że boję się że gdy np. powieszę szafki może się zrobić nieciekawie. Tak samo może być problem przy trzaskaniu drzwiami itp.

    Pomysł mam taki. W miejscu gdzie ścianka działowa jest prostopadle do ściany nośnej zewnętrznej ( tworzy kąt 90 stopni z ścianą nośną zewnętrzną ). Wykonać odwierty od zewnątrz co kilkadziesiąt cm mniejszym wiertłem jak pręt i takowe pręty wbić. Mógłbym również je wysmarować kitem pęczniejącym żeby dobrze usztywniło ponieważ pustak bardzo kruchy. Dodatkowo myślałem o przymocowaniu górnej części sian do jętek.

    Czy coś da jeśli ścianki działowe przed tynkowaniem ( agregatem ) zaciągnąłbym siatkę ?

    Proszę o porady.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Do jetek nie mocuj, ale to wiercenie to dobry pomysł. Postaraj się jednak wbić je na tyle głęboko żeby jeszcze można było wtłoczyć w otwór piankę - zmniejszysz mostek termiczny.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piecha21

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Prosiłbym o wyjaśnienie czemu nie powinienem ściany łączyć z jętkami ? Może pracować wraz z cała konstrukcją ?

    Z tym że teraz przemyślałem sprawę z tymi prętami i taka czynność będę w stanie wykonać tylko na jednej ścianie bo reszta kończy się na ściance kolankowej. Jakiś pomysł na resztę ?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz ściany nośne z siporeksu to wbij pod kątem 45 stopni gwoździe "chrystusowe" (30 cm np) łebki klejem zaciągnij, i tak z dwuch stron na lekką mijankè w odstępie w pionie co 50 cm.

    Jeżeli ściany nośne poroterm, silikat to odwiert pod 45 stopni (wiertło przechodzi miżliwie najdalej w ścianie działowej) w otwór wpuszczasz kotwę chemiczną i pręt zbrojeniowy o mniejszej średnica jak otwór.

    Zakładam że 12 na klej ?

    Do jętek nie mocuj ścianek to jest aksjomat i nawet nie należy wnikać dlaczego (to jest oczywiste jak mówi minister wojny ).

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piecha21

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dobrze to lepiej nie wnikam co do jętek A podeślesz jakieś foto tych gwoździ " chrystusowych " ?
    Tak ścianki 12 na klej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    od biedy nawet pręt fi 8 -10 mm wbijesz w gazobeton

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony