dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie rzetelna firma – jak to działa?

    Prowadzę firmę i ostatnio miałem kłopoty finansowe (na szczęście udało mi się z nich wygrzebać i teraz już jestem na zero i na żadnych listach dłużników już nie widnieję). W związku jednak z tym, że chciałbym ściągnąć do siebie więcej klientów, żeby szybciej znowu ruszyć z kopyta, to pomyślałem, ze może warto się postarać o różne certyfikaty działające pozytywnie na wizerunek mojej firmy. No i tutaj mam pytanie: czy ktoś tu ma firmę i starał się o certyfikat rzetelnej firmy? Wie ktoś może jak się o to starać, co dokładnie trzeba spełnić, no i najważniejsze, czy klient na to patrzy? Z doświadczenia wiem, że klientów kuszą certyfikaty, ale jednak zawsze warto dopytać, no i najważniejsze dowiedzieć się jak mogę się o ten certyfikat starać i czy w ogóle kwalifikuje się, żeby go uzyskać.
    Z góry dzięki za odpowiedzi!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie działa.
    Do wyboru do koloru.
    Zapłacisz to dostaniesz certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Solidna Firma, Pewny Kontrahent, Rzetelny Kontrahent, Ideał Biznesu, Bezpieczny eSklep, Wiarygodna Firma, Zaufana Firma, Uczciwa Firma, Firma Przyjazna Klientowi, Firma Regionu, Sprawdzona Firma.
    Wszyscy wiedzą, że certyfikat się kupuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    dzięki za odp. No tak, co prawda nie wiem jak jest przy innych certyfikatach, ale w przypadku Rzetelnej Firmy nie każdy może dostać taki certyfikat. Jak masz długi to nie zdobędziesz tego wyróżnienia. Tak słyszałem i potrwiedził to mój znajomy, który za niezapłacony rachunek za telefon nie dostał certyfikatu dla swojej firmy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boboga Zobacz post
    w przypadku Rzetelnej Firmy nie każdy może dostać taki certyfikat. Jak masz długi to nie zdobędziesz tego wyróżnienia.
    Gdzie tak jest napisane? W wymogach jest tylko, że musisz wyrazić zgodę na weryfikację w jednym, komercyjnym, rejestrze dłużników. Nie ma zapisu, że nie możesz być na tej liście.

    http://samcik.blox.pl/2013/07/Nierze...mie-czyli.html

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jezeli chodzi Ci o wiarygodnosc w oczach klientow - nic nie dziala lepiej niz dobry feedback od klientow. To w jaki sposob zbierzesz opinie - to juz Twoja sprawa i specyfika branzy w ktorej dzialasz.
    Rzetelna Firma -\i ich wspolpraca z KRD to sorry ale masakra jest.
    Mielismy w Astro to narzedzie, fakturowanie certyfikatu co miesiac... FV nie przyjeta, zawieruszona, pominieta np przy platnosci i jaki efekt: grozi Ci dopisanie do KRD z powodu nie zaplacenia 100zl... do Rzetelnej Firmy.
    Nic to nie daje poza zobowiazaniem i tak na prawde jak przeoczysz platnosc do nich bo pominiesz fv - sam na siebie klopoty sciagasz.
    Placisz za to - zeby sami Cie dopisali mistrzostwo tak bylo w naszym przypadku.
    Rzetelna firma moim zdaniem nic nie daje, poza generowaniem kosztow.
    To juz lepiej jakis serwis opinii .. Opineo np... ale to juz jak uwazasz. Najlepsza opinia to opinia od kilkuset osob i srednia z tych opinii. Bo nie ma co sie ekscytowac jezeli dostaniesz jakas negatywna - to normalne... bo klient jest klientem i czasami wydaje mu sie za duzo na szczescie 1/100 nic nie robi.
    Natomiast jezeli masz ich wiecej - nalezy sie zastanowic co poprawic.
    Mi np forum mocno pomoglo, wydawalo mi sie ze jestem taki och i ach zajebisty... no i co ? okazalo sie, ze ludzi wkurza, ze maja czasami ze mna utrudniony kontakt, przede wszystkim ze nie odpisuje na maile i zapominam.
    No i taka krytyka jest bezcenna, wzialem sobie do serca i odpisuje na maile praktycznie codziennie, lacznie z weekendami, bo pozwolilo mi to zrozumiec, ze przeciez kiedy ja jestem w pracy - ktos po dreugiej stronie tez jest w swojej pracy i byc moze ma czas zeby pogadac/popisac wlasnie w week np. Dlatego odpisuje na maile wieczorem/w nocy/w week... dla mnie to najczesciej 10 min roboty, a ktos tam po 2 stronie byc moze czeka na odp.
    Podobnie z telefonami: kiedys mnie to wkurzalo kiedy mi w sobote po poludniu tel dzwonil, teraz - nie ma problemu, oczywiscie sa jakies granice, ale korona mi z glowy nie spadnie jak 10min pogadam sobie przez tel w sobote czy niedziele.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli jesteś w KRD wpisany, to nie dostaniesz certyfikatu (potwierdzone info). Co do tego, czy to przydatne: moim zdaniem takie rzeczy się przydają, bo klient wchodzi na stronę i widzi baner z certyfikatem, więc sam nie musi sprawdzać w krd (co się ostatnio zdarza) i jest bardziej skłonny, żeby zaufać. Jakby pokazujesz, że nie masz nic do ukrycia, nie masz długów itp. Zawsze coś, żeby wyprzedzić konkurencję

  7. #7

    Domyślnie

    Zależne tez pewnie w jakiej branży działasz. Powiedz czym mniej więcej się zajmujesz to wtedy można doradzić co i jak

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał danioxx Zobacz post
    Jeśli jesteś w KRD wpisany, to nie dostaniesz certyfikatu (potwierdzone info).
    Spłacisz ten dług i kupujesz certyfikat. Możesz mieć innych długów po uszy i widnieć w pozostałych rejestrach. I mieć masą spraw sądowych o niesolidne wykonanie np. prac budowlanych. Ten certyfikat to tylko i wyłącznie dowód, że ktoś nie widnieje w jednym konkretnym rejestrze i że zapłacił za to logo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony