dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Winobluszcz-jak gęsto

    Witam i proszę o radę. Jak gesto posadzić winobluszcz aby uzyskać dyskretną zasłonę na ogrodzeniu? W kilku sklepach uzyskałem kilka bardzo różnych odpowiedzi, więc liczę na pomoc osób które znają to z praktyki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Winobluszcz rośnie bardzo szybko i jest bardzo ekspansywny. Żeby zarósł cały dom wystarczy nawet 1 sztuka. My zrobiliśmy taki płotek odgradzający nas od sąsiada i jego psa, który zrobił sobie na trawniku toaletę, a że zależało nam na czasie (małe dziecko) więc sadziliśmy gęsto co 30 do 50 cm. Już po roku było gęsto a nawet za gęsto.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja posadziłam co 50 cm i urosło bardzo słabo To pewne wina gleby, będę sadzić jeszcze raz w tym roku...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał em_p
    Ja posadziłam co 50 cm i urosło bardzo słabo To pewne wina gleby, będę sadzić jeszcze raz w tym roku...
    Nie wiem jakie sadzonki miałeś. Bo u nas wyrwaliśmy ukorzenione rozłogi od teścióe (którzy nota bene walczą z tym zielskiem). Sadziliśmy jesienią takie 20-30 cm patyki. Wiosną ruszył szybko. Trzeba było trochę podlewać. rzeczywiście w pierwszym roku jeszcze tak intensywnie na rósł ale juz w drugim to ma przyrosty po 3 a nawet 5 metrów.

  5. #5

    Domyślnie

    wciornastek,pewnie juz o tym było, ale przypomnij,proszę, czy winobluszczem można obsadzić słup telegraficzny
    cele budzą szacunek

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    wciornastek,pewnie juz o tym było, ale przypomnij,proszę, czy winobluszczem można obsadzić słup telegraficzny
    Ara to zielsko wszędzie wejdzie u mnie obrosło starą jabłonkę sięgającą 2 piętra i "przeszło' w ciągu 6 lat do 3 sąsiadów. Ale z słupami o uważaj bo to cudo rośnie na wiele metrów i może wejść na przewody[/list]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony