dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jasiek, w przypadku domu kolegi z wątku, od samego początku nie byłem z wiadomych względów orędownikiem gazu. Po treści postów dało się wywniskować, że dom z różnych względów nie będzie zbyt dobrze ocieplony. Zwłaszcza gdy pierwszym z istotnych pytań autora wątku, okazało się to o wysokość rachunków za ogrzewanie.
    W przedostatnim poście inwestor napisał, że fachowcy polecają mu ocieplenie domu 12 cm styropianu. Dla mnie to trochę lipa, koszt robocizny przy 12 cm czy też 20 cm jest identyczny. Dochodzi koszt samego styro- czy różnica w cenie materiału jest na tyle znaczna by zaprzepaścić możliwość solidniejszej izolacji? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć sam zainteresowany.
    Ocieplenie elewacji domu robi się raz, okna można w przyszłości wymienić, na lepsze, energooszczędne. Co z elewacją?
    Jestem przeciwnikiem ekosyfu, wydaje mi się że Inwestor po latach szuflowania przy piecu łopatą zda sobie sprawę w którym miejscu remontu, mógł postąpić inaczej. Samo szuflowanie na początku zdaje się błahostką. Znalezienie dobrego, suchego, kalorycznego materiału opałowego już nie.
    P.S.
    Mam nie odparte wrażenie, że piec na ekocośtam był od razu Inwestora faworytem, a Ty Janusz utwierdziłeś go w przekonaniu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-06-2017 o 21:19 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jasiek, w przypadku domu kolegi z wątku, od samego początku nie byłem orędownikiem gazu. Po treści postów dało się zauważyć, że dom z różnych względów nie będzie zbyt dobrze ocieplony. Zwłaszcza gdy pierwszym z istotnych pytań autora wątku, okazało się to o wysokość rachunków za ogrzewanie.
    W przedostatnim poście inwestor napisał, że fachowcy polecają mu ocieplenie domu 12 cm styropianu. Dla mnie to trochę lipa, koszt robocizny przy 12 cm czy też 20 cm jest identyczny. Dochodzi koszt samego styro- czy różnica w cenie materiału jest na tyle znaczna by zaprzepaścić możliwość solidniejszej izolacji? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć sam zainteresowany.
    Ocieplenie elewacji domu robi się raz, okna można w przyszłości wymienić, na lepsze energooszczędne. Co z elewacją?
    Jestem przeciwnikiem ekosyfu, wydaje mi się że Inwestor po latach szuflowania przy piecu łopatą zda sobie sprawę w którym miejscu remontu, mógł postąpić inaczej. Samo szuflowanie na początku zdaje się błahostką. Znalezienie dobrego, suchego, kalorycznego materiału opałowego już nie.
    Nic nie zmienisz zwiększając z 12 na 20cm grubość izolacji...
    Aby uzyskać cokolwiek sensownego trzeba poprawić wszystko ...
    Tylko po co...?
    Założy kociołek na ekogroszek i ma o połowę niższe rachunki względem gazu...
    Aby uzyskać tyle przy gazie trzeba dosłownie wybebeszyć budynek i zrobić jak należy a to nie jest ani proste ani tanie...
    Przy ekogroszkiem nie ma szuflowania a raczej nikomu korona z głowy nie spadnie jak raz na kilka dni wsypie kilka worków opału i wysypie popiół z popielnika...
    Co innego kiedy budujemy nowy budynek i mamy pewną świadomość tego co robimy a co innego eksploatowanie domu który jest jaki jest...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Teraz może nie będzie mieć to znaczenia ale przy pierwszym, lepszym remoncie może być inaczej. Wystarczy, że wtedy zdobędzie się na wymianę okien, dociepli dach a elewacja pozostanie taka a nie inna. Rozumiem Twoje stanowisko, bazujemy na swoim domu ale jak dla mnie można byłoby się pochylić nad dołożeniem paru groszy do styropianu. Zwłaszcza, że w przyszłości tego nie zrobi.
    P.S.
    Przytoczę tu historię kolegi map78 miał w kotłowni piec na ekocośtam i po paru latach przeszedł na Pci. Skąd wiesz, może i w tym przypadku będzie podobnie. Aha, zapomniałeś napisać, że ładowanie grochu raz na jakiś czas to nie wszystko, trzeba jeszcze piec dobrze, od czasu do czasu wyczyścić. Po ilu latach inwestorowi się to znudzi?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-06-2017 o 21:46 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Polecam zlecić OZC lub choć z grubsza policzyć czego się spodziewać podstawiając dane domu pod linkiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start

    tak z praktyki gazem wychodzi około 2 razy drożej niż ekogroszkiem
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Teraz może nie będzie mieć to znaczenia ale przy pierwszym, lepszym remoncie może być inaczej. Wystarczy, że wtedy zdobędzie się na wymianę okien, dociepli dach a elewacja pozostanie taka a nie inna. Rozumiem Twoje stanowisko, bazujemy na swoim domu ale jak dla mnie można byłoby się pochylić nad dołożeniem paru groszy do styropianu. Zwłaszcza, że w przyszłości tego nie zrobi.
    P.S.
    Przytoczę tu historię kolegi map78 miał w kotłowni piec na ekocośtam i po paru latach przeszedł na Pci. Skąd wiesz, może i w tym przypadku będzie podobnie. Aha, zapomniałeś napisać, że ładowanie grochu raz na jakiś czas to nie wszystko, trzeba jeszcze piec dobrze, od czasu do czasu wyczyścić. Po ilu latach inwestorowi się to znudzi?
    A dlaczego nie można dokleić styropianu...?
    No popatrz ty się ja u siebie dwa lata temu doklejałem drugie tyle na ścianie a najlepsze było potem bo nie widzę tego pogrubienia w rachunkach za ogrzewanie...
    W tamtym roku robiłem taką kotłownię na ekogroszek i przez całą zimę nie był wygaszony ani gruntownie czyszczony kocioł...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A dlaczego nie można dokleić styropianu...?
    No popatrz ty się ja u siebie dwa lata temu doklejałem drugie tyle na ścianie a najlepsze było potem bo nie widzę tego pogrubienia w rachunkach za ogrzewanie...
    W tamtym roku robiłem taką kotłownię na ekogroszek i przez całą zimę nie był wygaszony ani gruntownie czyszczony kocioł...
    Po przyklejeniu styro musisz położyć klej, zagruntować i położyć kolejny tynk. Za darmo nikt tego nie zrobi. W moim przypadku koszt tylko samej robocizny położenia tynku to 5k. Po co tą samą robotę robić dwa razy i płacić ponownie za coś co można było zrobić za pierwszym podejściem. Ile kasy w takim przypadku zaoszczędzisz? Moim zdaniem sporo, conajmniej 8-10 k.
    Jak już tak dobrze kalkulujesz to co Ciebie skłoniło do poprawy termoizolacji przegrody ścian?
    Nie słyszałem o kotle na ekocośtam, który nie wymaga czyszczenia, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Znajdziesz sporo postów na FM "szczęśliwych" ekogroszkowców. Pamiętać należy, że dostanie odpowiedniej jakości paliwa jest trudne. Jak już do tego dojdzie to czyszczenia będzie mniej. Polecam wątki o ekogroszku.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-06-2017 o 22:30 Powód: Uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #27

    Domyślnie

    Jasiek ma rację, dasz 20cm styro na ścianę to ucieknie stropem, ocieplisz strop to pójdzie oknami itd itd. Jak chcesz grzać tanio to tylko ekogroch. Pozatym zakładam, że skoro dom nie nowy to i tak przygotowany pod kocioł na paliwo stałe.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ale kolego i tak zamierza ocieplić ściany. Jak się nie mylę, w przyszłości planuje się zająć ociepleniem stropu. Oczywiście na ten ostatni tuning budynku ma mnóstwo czasu, czasu nad decyzją jak i ile izolacji położyć.
    Jeśli chodzi o izolacje ścian to tyle czasu na rozmyślanie nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-06-2017 o 22:56 Powód: Ort.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ale kolego i tak zamierza ocieplić ściany. Jak się nie mylę, w przyszłości planuje się zająć ociepleniem stropu. Oczywiście na ten ostatni tuning budynku mnustwo czasu, czasu nad decyzją jak i ile izolacji położyć.
    Jeśli chodzi o izolacje ścian to tyle czasu na rozmyślanie nie ma.
    Taaa...
    Teraz zrobi 20cm na ścianach...
    Za jakiś czas zrobi burdel na strychu i dołoży styropianu...
    Po jakimś czasie wymieni okna...
    Po pewnym czasie zdemoluje cały dom zrywając podłogi, dołoży sobie ocieplenia a przy okazji zrobi sobie ogrzewanie podłogowe za kolejne naście tysięcy...
    Aż w końcu się ocknie i stwierdzi że można było tylko wsadzić ekogrocha aby mieć takie rachunki...

    Tomek jak zaczynaliśmy mieszkać w naszym domu to na ogrzewanie szło 10tys kWh rocznie...
    Po jedenastu latach mieszkania, poprawieniu czego tylko się dało, dociepleniu dodatkowym 100m2 ściany, dołożeniu rekuperatora, dociepleniu strychu, docieplaniu podmurówki its itp nadal nasz dom zużywa 10 tys kWh na ogrzewanie...

    Tak samo będzie w tym przypadku...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Okna i tak trzeba będzie w przyszłości wymienić, a na strychu wystarczy położyć wełnę w skosach. Wydaje mi się że Inwestor ma to w planach.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31

    Domyślnie

    Od początku myślę o ogrzewaniu gazowym, lecz boję się o te rachunki w połowie domu jest podłogówka..(łazienki,kuchnia z jadalnią korytarze i klatka schodowa) w skosy dawany był też styropian ale na pewno przydałaby się wełna jeszcze i tam i w dachu.. jak zawsze chodzi o pieniądze, narazie nie mam aż tyle funduszów aby wszystko wpakować w ocieplenie bo chcemy się w przyszłym roku wprowadzić niestety ale nad lepszym styropianem na elewację pomysle bo to robi się raz

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Po jedenastu latach mieszkania, poprawieniu czego tylko się dało, dociepleniu dodatkowym 100m2 ściany, dołożeniu rekuperatora, dociepleniu strychu, docieplaniu podmurówki its itp nadal nasz dom zużywa 10 tys kWh na ogrzewanie...
    No włąśnie , zbieżne trchę z moimi obserwacjami . Dom powinien być przyzwoice docieplony przede wszystkim szczelny . Pęd do super ocieplenia to trochę taki owczy pęd . Jakbyś nie robił tych prac , a wsadził np pc to z 10000kwh , zrobiło by się np 2500kwh .

  13. #33

    Domyślnie

    Witam,

    Gazowe kotły kondensacyjne uzyskują wyższą sprawność przy współpracy z ogrzewaniem niskotemperaturowym jakim jest ogrzewanie podłogowe. Wspomniał Pan, że w połowie budynku znajduje się ogrzewanie podłogowe, więc można również, choć nie jest to konieczne, w pozostałej części budynku zaprojektować grzejniki na parametry niskotemperaturowe.
    W sprawie doboru kotła kondensacyjnego zachęcam Pana do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą przy doborze, jak również ewentualnie wykonają montaż. Na stronie internetowej [moderowano]
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-07-2017 o 12:54 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    O ogrzewaniu co nieco znalazłam na stronie http://duda.info.pl/koszty-utrzymania-domu.html. Fajnie rozpisali ile wynoszą koszty. Czy to się pokrywa mniej wiecej w rzeczywistości?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Polecam zlecić OZC lub choć z grubsza policzyć czego się spodziewać podstawiając dane domu pod linkiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start

    tak z praktyki gazem wychodzi około 2 razy drożej niż ekogroszkiem
    Czy ktos uzywal tej stronki i wyniki wychodza podobne jak w rzeczywistosci czy sie nia nie sugerowac? Podokladalem troche ocieplenia wszedzie jakie planuje dolozyc na strop i elewacje i pokazuje 3300-3100 rocznie za gaz z woda dla dwoch osob, a kilka postow wczesniej wyliczono mi ok 5500 :O

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wolfapriwiezli

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, Dom parterowy z 2016: 137m powierzchni użytkowej (78m podłogówka + 59m kaloryfery), okna: 3-szybowe, ściany: 25cm pustak z keramzytu + 15 styro, podłoga: 10cm styro, strop: 12 beton + 15 styro (dach nieocieplony), temp: 21,5 st dzień i noc.
    Gaz: ogrzewanie + woda + kuchenka na gaz.
    3093 zł za 2017.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony