dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    To taka sama rozkminka jak to, czy na pewno powinnam kłaść podłogówkę w sypialni(bo unoszące się ciepło unosi też kurz i sprzyja alergii)..
    To podobny rodzaj mitu - temperatura podłogówki jest niższa, niż najniższa temperatura grzejników, więc nie występuje efekt "konwekcji kurzu". Więc moim zdaniem słusznie postąpiłaś, wybierając tylko podłogówkę.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokrzywa2213 Zobacz post
    Nie wiem, czy tylko ja to tak widzę, ale projekt Skryta tęsknota wydaje mi się przestronniejszy w środku, niz Róże w ogrodzie
    Zakladając ogrzwanie gazowe mam dużo większe pomieszczenie gospodarcze w pierwszym projekcie.
    Jest tam też większa kuchnia, większy salon i większy wiatrołap, a po dokonaniu zmian, ktore opisałam w pierwszym poście, dom zyskuje dobrze oddzieloną strefę prywatną (dodając ewentualne drzwi suwane, strefa całkowicie się wyodrębnia).

    Nie jestem pewna czy dobrze kombinuje. Pewnie po moich postach widać wyraźnie, że najbardziej jestem za Skrytą tęsknotą, ale fakt - bardzo wpasował się w moje gusta.
    Drzwi przesuwne- cudowna idea! Można by je naprawdę ładnie zaaranżować, będą nie tylko odgradzać strefę prywatną/nocną od strefy dziennej, ale także mogą być piękną ozdobą. Nie wiem, w jakim stylu chcesz mieć wnętrza, ale mi zawsze podobały się takie drzwi(wiem, że w projekcie są jednoskrzydłowe):

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mieszkam w starym domu, ocieplenie dachu OK. 30cm, ścian 20cm.
    Jeśli bym się budował I mógł inwestycję rozbić na parę lat I bez kredytu jak w waszym przypadku to obojetnie jaki by nie był projekt to dałbym w dach 40cm, ściany do 30 I podobnie podłoge. Ogrzewanie? Na pewno nie paliwo stałe, no chyba że kominek jako klimat jeśli lubicie. Tak na szybko.

  4. #24

    Domyślnie

    W tym projekcie przy ogrzewaniu na eko groszek koszty mogą być większe od gazowego, dlatego, że na eko cały czas piec musi działać na "podtrzymaniu" nawet jak tej energii nie potrzebujemy.

    Dla was albo gaz albo elektryczne wodne. Nic tańszego nie znajdziecie,
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony