dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 485
  1. #1

    Domyślnie Indywidualny, prosty pod Wrocławiem

    Witam,

    Nadszedł długo wyczekiwany czas ponieważ w przyszłym tygodniu zaczynamy budowę naszego wymarzonego domu.
    Dlatego też postanowiłem założyć ten wątek, gdzie będę mógł podzielić sie naszymi planami i mam nadzieje, że gdy pójdzie coś nie tak będę wstanie znaleźć tutaj rozwiązanie problemu.

    Przyznam, że ja sam do budowy przygotowywałem się od roku czytając forum czy inne tego typu źródła, nigdy nie byłem budowlańcem i to nasz pierwszy dom. Na pewno popełnimy jakieś błędy, to oczywiste, ale jesteśmy dobrej myśli.

    Działka kupiona rok temu parę kilometrów od granic Wrocławia o powierzchni 10ar (wymiary 26x39m). Lokalizacja jest na prawdę w porządku, podstawowe sklepy, szkoły itd w pobliżu (tak naprawdę można ogarnąć wszystko bez samochodu)

    Zdecydowaliśmy sie na projekt indywidualny, bazuje on jednak na jednym gotowych projektów który możemy znaleźć w internecie.
    Głównymi założeniami była duża przestrzeń dzienna na parterze, dodatkowy pokój (gabinet, bo zdarza mi się pracować z domu), kuchnia z wyspą (taki kaprys żony ;P) oraz w miarę prosta bryła z dwuspadowym dachem. Staraliśmy się iść na kompromis w wielu kwestiach tak żeby koszt budowy nas nie przerósł.
    To czy tak będzie okaże za jakiś czas ale mając wyceny za materiały i robocizny od stanu zero po dach wydaje się że w tym aspekcie powinno być tak jak jest to w kosztorysie.

    Budować będziemy systemem gospodarczym - rożne ekipy do poszczególnych etapów, zakup materiałów i w późniejszych etapach na pewno jakaś praca własna taka jak ocieplenie poddasza, sufity podwieszane, płytki, panele, malowanie itd.

    Nasz dom wyglądać bedzie tak:




    I rzuty:




    Podstawowe założenia są następujące:
    -ławy fundamentowe
    -materiał na ściany nośne to porotherm
    -dachówka ceramiczna (albo creaton domino albo braas turmalin) - czekam na wyceny aktualnie.
    -pompa ciepła PW
    -podłogówka na całej powierzchni
    -wentylacja mechaniczna

    Co udało sie zrobić na dzień dzisiejszy?
    -oczywiście pozwolenie na budowę + zgłoszenie rozpoczęcia robót
    -badania gruntu (miała być oczyszczalna rozsączajaca ale niestety grunt nie sprzyja, póki co będzie szambo, bo za 2 lata ma być kanalizacja)
    -projekt przyłącza wody - przyłącze będziemy budować jak będzie już fundament, od razu do budynku
    -przyłącze elektryczne już jest, RB'tka już też zamontowana, aktualnie czekamy na fakturę za przyłączenie i umowę dystrybucyjną
    -OZC - wyszło około 50kWh m2/rok (20cm grafitu 0,033 na sciany, 20cm na gruncie i 30cm wełny na poddaszu, okna 3 szybowe)
    -ekipy na sso (murarze + dekarz) załatwione
    -materiału wyceny i oferty

    Plany na przyszły tydzień:
    -w środę ściąganie humusu, pod koniec tygodnia wytyczenie budynku przez geodete
    -pocisnąć tauron o jak najszybsze załatwienie umowy na dystrybucje
    -mamy problem z wodą, bo tak jak pisałem wcześniej czekamy na wykonanie przyłącza jak już będzie fundament. Ktoś mi podsunął pomysł żeby zapytać wodociągi o możliwość korzystania z hydrantu (jest jakieś 15min od działki), dzwoniłem ale się nie zgodzili (mimo ze na stronie internetowe w cenniku jest taka opcja :|). Pozostanie mi chyba udać sie do sąsiada i jakoś sie z nim dogadać, na te fundamenty tej wody tak czy siak nie trzeba tak dużo (tak mi sie przynajmniej wydaje).

    To chyba tyle jeśli chodzi o pierwszy wpis, jeśli ktoś ma jakieś dobre rady lub uwagi (jesteśmy otwarci na krytykę) to bardzo proszę się udzielać

    Życzcie nam powodzenia, bo na pewno najbliższy rok będzie intensywny

    EDIT:
    Postanowiłem rozpisać najważniesze materiały i technologie, ktore zostały użyte:
    -ławy fundamentowe - szalunki
    -sciany fundamentowe - bloczki betonowe termat
    -beton na ławy B20
    -ocieplenie fundamentów - styro XPS 10cm
    -chudziak B20
    -sciany nosne porotherm 25 P+W E3
    -nadprożą L19 - termat
    -komin systemowy FI 200
    -strop gestożebrowy porotherm 23/62,5
    -taras płyta zbrojeniowa
    -beton na strop i taras B20
    -sciany działowe - porotherm 11,5
    -kontrukcja dachu - wieźba tradycyjna + membrana
    -dachówka creaton domino grafit
    -rynny galeco stal 2 grafit
    -okna pdachowe velux pakiet 3 szyby
    -okna PCV Knipping KN3 MD88, okucia maco-multimatic, kolor antracyt
    -rolety zewnętrzne antracyt + napedy portos
    -alarm Satel
    -tynki gipsowe Dolina Nidy Beta
    -WM spiro / reku Aeris 350
    -pompaciepła Panasonic Aquarea 9kW 1faz
    Pozdrawiam
    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja1.jpg
Wyświetleń:	2967
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	391770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja2.jpg
Wyświetleń:	2947
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	391771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	3027
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	391772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut2.jpg
Wyświetleń:	3008
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	391773  
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 02-12-2017 o 18:02

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wygląda na to, że wszystko do tej pory (szczególnie założenia) jest zrobione jak trzeba. Powodzenia. Ah, nie doczytałem nic na temat toalety -- u sąsiada będą kitować przy okazji pobierania wody?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #3

    Domyślnie

    Rozważaliście płytę fundamentową? Jeśli tak, to czemu ją odrzuciliście na rzecz ław? Pytam z ciekawości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wygląda na to, że wszystko do tej pory (szczególnie założenia) jest zrobione jak trzeba. Powodzenia. Ah, nie doczytałem nic na temat toalety -- u sąsiada będą kitować przy okazji pobierania wody?
    Dzieki za pierwsze słowa otuchy. Co do kibelka to niedaleko jest las, heh A tak na poważnie temat wody muszę rozwiązać jak najszybciej.

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Rozważaliście płytę fundamentową? Jeśli tak, to czemu ją odrzuciliście na rzecz ław? Pytam z ciekawości.
    Projektant nas przekonał, juz nie pamiętam jakie były jakiego argumenty do końca. Z perspektywy czasu chyba wybrałbym płytę. Czasem jest tak ze jak człowiek za duzo czyta na jakiś temat to głupieje. I tak chyba było w tym przypadku.

    Kris

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Projektant nas przekonał, juz nie pamiętam jakie były jakiego argumenty do końca. Z perspektywy czasu chyba wybrałbym płytę. Czasem jest tak ze jak człowiek za duzo czyta na jakiś temat to głupieje. I tak chyba było w tym przypadku.
    Wg mnie przy takim układzie ścian nośnych (prostokąt) to dobry krok. Pytanie tylko jaki grunt macie. Ławy będą szalowane czy lane do rowów?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wg mnie przy takim układzie ścian nośnych (prostokąt) to dobry krok. Pytanie tylko jaki grunt macie. Ławy będą szalowane czy lane do rowów?
    Z tego co mówił wykonawca to będą szalowane.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Życzcie nam powodzenia, bo na pewno najbliższy rok będzie intensywny
    Pozdrawiam niejako sąsiadów My z mężem budujemy w Nadolicach. Jak dawno temu szukaliście ekipy i ile czasu trwało zanim ją zatrudniliście? Z polecenia czy jakoś inaczej? My właśnie na tym etapie jesteśmy teraz, dlatego pytam. No i powodzenia
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Pozdrawiam niejako sąsiadów My z mężem budujemy w Nadolicach. Jak dawno temu szukaliście ekipy i ile czasu trwało zanim ją zatrudniliście? Z polecenia czy jakoś inaczej? My właśnie na tym etapie jesteśmy teraz, dlatego pytam. No i powodzenia
    Dziękujemy!
    Co do ekip, to w tej chwili mam zaklepanych murarzy i dekarza. Ekipy z polecenia i mam nadzieje, że się nie zawiedziemy.
    Uzyskałem też parę wycen okien, wiec jako tako stan surowy zamknięty jest już zaplanowany (taki też jest nasz cel do listopada).

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Co do ekip, to w tej chwili mam zaklepanych murarzy i dekarza.
    A długo szukaliście? Długo trzeba czekać na ekipę?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A długo szukaliście? Długo trzeba czekać na ekipę?
    Jeśli chodzi o dachowca to gdyby nie taki prosty dach jaki mamy to w tym roku by się nie udało. Ledwo nas wcisnął.
    Z murarzami jest trochę lepiej, ale parę ekip opadło już na początku właśnie ze względu na termin (szukaliśmy parę miesięcy temu)

    Pozdr
    Kris

  11. #11

    Domyślnie

    No i dzisiaj udało sie zdjąć humus. Okazało się że było go prawie metr!
    Co ciekawe podczas badan geologicznych wyszło że "gliny" jest około 40cm.
    Na pewno trzeba będzie zrobić szalunki na ławy fundamentowe.
    Kolejny etap to oczywiscie wytyczenie budynku przez geodete.


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170628_125804.jpg
Wyświetleń:	2931
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	392082   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170628_125957.jpg
Wyświetleń:	2915
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	392083  
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:53

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    trochę czasu minęło, a ja szczerze powiedziawszy nie miałem za bardzo czasu żeby coś napisać. Z drugiej strony budowa tak naprawdę dopiero ruszyła w tym tygodniu. Tak więc co sie udało zrobić do tej pory:
    -na działce mam już prąd (oczywiście taryfa C11...) , RBtka już jest zamontowana więć można ładować smartfona
    -geodeta wyznaczył fundamenty
    -koparka wykopała ławy - jak pisałem wcześniej było tam bardzo dużo humusu, przez co trzeba trochę zaszalować (co sie wiąże z większymi kosztami - deski, laty, wkręty)
    -w miedzy czasie przyjechała pierwsza dostawa materiału (deski, stal, folia do wykopu, drut wiązałkowy itd)
    -panowie dzisiaj zrobili szalunki i poskręcali zbrojenie

    Plan na następne dni:
    -jutro kończymy zbrojenie i można lać beton, który udało mi sie załatwić na poniedziałek (przy okazji dowiedziałem sie, że mało która betoniarnia jedzie do tak małego klienta w piątki - to dzień przeznaczony na duże inwestycje deweloperów)
    -jutro też bede miał rozwiązany problem wody na działce (przynajmniej tymczasowy) - udało się wyhaczyć mauzera 1000l. Dodatkowo ubiłem dzisiaj pierwszego deal'a z sąsiadami (na dobry początek znajomości) i tak w zamian za użyczenie wody do napełnienia zbiornika ja dam im trochę mojego humusu (akurat sie tak złożyło ze robią sobie podjazd i potrzebują). Całkowity problem z wodą rozwiąże się jak tylko będą ścianki fundamentowe. wtedy bede mógł wprowadzić docelowe przyłącze i zamontować wodomierz + tymczasową drewniana skrzynkę do czasu aż będzie strop (tak mi powiedzieli w wodociągach).
    -beton na poniedziałek, a na wtorek dostawa bloczków na ściany fundamentowe
    -zamówiłem też sobie blaszaka 2x3 w całkiem niezłej cenie, plan jest taki zeby potem go odsprzedać, bo z tego co widze to w moim regionie jest spory deficyt tego typu produkty.

    Poniżej zdjęcia:










    Cieszymy sie, bo w końcu coś widać, a jak widać to mniej żalu przy robieniu przelewów.

    Pozdrawiam
    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170717_135206.jpg
Wyświetleń:	2903
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	393398   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170717_135208.jpg
Wyświetleń:	2891
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	393399   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170717_135210.jpg
Wyświetleń:	2881
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	393400   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170719_184610.jpg
Wyświetleń:	2889
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	393401   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170719_184622.jpg
Wyświetleń:	2891
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	393402  

    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:53

  13. #13

    Domyślnie

    No i dzisiaj kolejny dzień. udało się założyć folie do wykopów oraz zbrojenie.
    Czekamy na beton, który będzie w poniedziałek.
    Oprócz tego przywiozłem zbiornika mauzera 1000l, w sobotę napełnię go wodą.

    Dostawa bloczków, cementu, styropianu i pozostałych rzeczy zaplanowana na środę.
    Fotki:








    Powoli muszę się zastanawiać nad piaskiem na podsypke.
    Szczerze nie wiem jak to za bardzo obliczyć, według kosztorysu mam prawie 100t. Orientuje sie ktoś jaki powinien być mniej wiecej koszt?

    Druga sprawa to warstwa betonu (chudziaka). Według projektu mam 10cm b15. Pytanie czy dawać b15 czy tak jak na ławy b20?

    Kris

    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170720_181930.jpg
Wyświetleń:	2877
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	393487   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170720_181932.jpg
Wyświetleń:	2860
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	393488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170720_181940.jpg
Wyświetleń:	2863
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	393489   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170720_181943.jpg
Wyświetleń:	2843
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	393490  
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:55

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Przydatny przelicznik, 1 tona piachu to ~1,5m3 -- koszt w zależności od dostawcy i jakości 20-30zł/netto. Wg mnie wystarczy B15 pod ławy. Nie ma sensu lać cięższego. Cena B15 u mnie 195 zł netto z transportem i pompą. B25 byli dawali po 210 z transportem i pompą.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przydatny przelicznik, 1 tona piachu to ~1,5m3 -- koszt w zależności od dostawcy i jakości 20-30zł/netto. Wg mnie wystarczy B15 pod ławy. Nie ma sensu lać cięższego. Cena B15 u mnie 195 zł netto z transportem i pompą. B25 byli dawali po 210 z transportem i pompą.
    Dzięki za info. Bede musiał podzwonić za tym piaskiem, z tego co pamiętam to gościu, który kopał mi humus mówił ze sprzedaje 25t za okolo 350zł, ale to muszę potwierdzić.

    Co do betonu to rozmawiałem przed chwilą z kierownikiem i mówił dokładnie to samo, B-15 wystarczy.
    Jeśli chodzi o ceny betonu to u mnie tak to wyglądało ( akurat dzisiaj dzwoniłem) i B-20 wyceniany był
    betoniarnia1 - 165zł/m3 + 23%vat + pompa okolo 400zł + 23%vat
    betoniarnia2 - 185zł/m3 + 8%vat + pompa 500 + 8% (te 8% po podpisaniu jakiego oświadczenia, że to idzie na dom jednorodzinny nie większy niz 300m2)

    Padło na opcje 1 i wyszło w sumie 4450zł za 19m3 betonu b20 z pompowaniem.
    Ile to człowiek sie dowie ciekawostek

    Ogolnie to na tym etapie ja jestem zadowolony z kierownika (był już 3x na budowie i bedzie 4 na odbiór kanalizacji), a on jest zadowolony z ekipy. Póki co idzie wszystko dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 31-08-2017 o 07:17

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,

    dzisiaj udało sie załać ławy. Szkoda tylko, że przez weekend padało i ziemia była dość morka przez co szalunki sie troche rozeszły i poszło wiecej betonu niż zakładaliśmy.








    Oprócz tego mamy pojemnik na wode mauzera 1000l - udalo sie kupić prawie nówke za 150zł. Już napełnioby wodą:


    Jutro przyjeżdża wywrotka z piaskiem do murowania, a w środę z samego rana dostawa bloczków, styropianu i reszty materiałów.
    W środę zaczną murować więc wszystko idzie do przodu tak jak powinno.

    Powoli zaczynam rozglądać sie za porothermem 25 P+W kl. 15. Z tego co sie orientuje winenrberger aktualnie produkuje oryginalny porotherm oraz E3 (ponoć ma szerzej rozstawione żeberka w środku). Póki co najlepsza cena to 4,92zł z dostawa, ale niektóre hurtownie wołaja 5,50zl/sztuka. Mysli, ktoś ze da rade coś taniej?

    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170724_162147.jpg
Wyświetleń:	2835
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	393707   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170724_162150.jpg
Wyświetleń:	2820
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	393708   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170724_162223.jpg
Wyświetleń:	2807
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	393709   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170724_162235.jpg
Wyświetleń:	2808
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	393710   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170721_162630.jpg
Wyświetleń:	2799
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	393711  

    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:56

  17. #17

    Domyślnie

    Na portalach z ogłoszeniami widzę że zdarzają się oferty po 4,25 czy nawet 3,79. Ale czy to netto czy brutto, czy to jakieś resztki czy produkt w stałej sprzedaży, to nie mam pojęcia, musiałbyś podzwonić.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Na portalach z ogłoszeniami widzę że zdarzają się oferty po 4,25 czy nawet 3,79. Ale czy to netto czy brutto, czy to jakieś resztki czy produkt w stałej sprzedaży, to nie mam pojęcia, musiałbyś podzwonić.
    No własnie widziałem ofety poniżej 4zł. Pustaków potrzeba mi około 2400sztuk także coś tańszego o 50gr robi różnice 1200zł...

    Kolejna sprawa, która mi dzisiaj się przypomniała to okna. Na parter chcemy rolety elektryczne podtynkowe więc przed murowaniem warto by znać wysokości skrzynek. Z tego co widziałem po ofertach które dostałem to dla jednych okien skrzynki mają 165mm, a dla okien tarasowych 180cm. Z tego co rozumiem to wysokość skrzynki zależy od wysokości okna, dla okien tarasowych rolety musza być dłuższe stąd takie wymiary.

  19. #19

    Domyślnie

    Pogoda nie sprzyja, ale scianki fundamentowe powoli rosną. Jeśli nie bedzie padać jest szansa że do konca przyszłego tygodnia zrobimy stan zero. Piasek już sie wozi no i mamy już blaszaka 2x3






    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170727_193328.jpg
Wyświetleń:	2789
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	393858   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170727_193351.jpg
Wyświetleń:	2779
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	393859   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170726_181614.jpg
Wyświetleń:	2807
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	393860   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170727_193333.jpg
Wyświetleń:	2793
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	393861  
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:57

  20. #20

    Domyślnie

    Minął ponad tydzień (brak wpisów spowodowany był tym ze byłem za granica). W miedzy czasie udało sie skończyć fundament (w piątek wylali chudziaka). W sumie poszło prawie 100m3 piasku (10 wywrotek) i 10m3 betonu.
    Od jutra zaczynamy murować ściany nośne parteru Dojechał też materiał na komin oraz stal do zbrojenia stropu..










    Jutro ide do wodociągów pytać kiedy beda w stanie zrealizować budowe przyłacza wody i instalacje wodomierza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170806_172945.jpg
Wyświetleń:	2744
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	394410   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170806_172958.jpg
Wyświetleń:	2741
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	394411   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170806_173034.jpg
Wyświetleń:	2727
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	394412   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170806_174732.jpg
Wyświetleń:	2736
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	394413   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170806_182059.jpg
Wyświetleń:	2730
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	394414  

    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 24-08-2017 o 16:58

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony