dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Prąd tanieje i tanieje...
    W stu miejscach w promocji sprzedają...
    Kiedyś płaciłem 50gr/kWh a teraz 63gr/kWh...
    Żarowe światło wyrzuciłem, mam same LEDy.
    I... płacę coraz więcej.
    Więcej jak kiedyś!

    Cud jakowyś nad Wisłą, cholera...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kiedyś płaciłem 50gr/kWh a teraz 63gr/kWh...
    A ile w tym czasie wyniosła inflacja?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kiedyś płaciłem 50gr/kWh a teraz 63gr/kWh...
    Kiedyś płaciłem 50gr/kWh a teraz 63gr/kWh...
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 26-03-2018 o 19:39

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Hah śmieszą mnie takie teksty . Nawet jak zdrożeje prąd o 200% to ludzie nie wyjdą na ulice bo jak się komuś nie podoba to jest wolny rynek
    A teksty o wolnym rynku to z kabaretu bierzesz? To dopiero śmieszne. Słyszałeś kiedyś o URE? O rozporządzeniu ministra które nakazało właśnie utworzenie G12as? Nie ma nawet namiastki wolnego rynku na rynku energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Tylko zapominasz ,że UE dąży do ograniczenia emisji CO2.
    Zgadza się. Od wielu lat. I jakoś cena prądu po uwzględnieniu inflacji nie rośnie. Ale też od wielu lat z tego powodu trwają prace nad elektrownią atomową.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Ceny uprawnień do emisji CO2 będą rosły, a polskie firmy będą musiały kupić uprawnienia do emisji lub zmuszone będą ograniczyć produkcję.
    A wiesz, o ile wystarczy obniżyć akcyzę czy VAT na prąd, żeby zrekompensować 2 czy nawet 4x wzrost cen certyfikatów?


    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    W jaki sposób będziesz magazynował energię ? . Tylko mi nie pisz OZE.
    Nie. ZE. Mam nadzieję, że aktualne przepisy się długo nie utrzymają i będę sprzedawał prąd w drogiej strefie za grube pieniądze a kupował nocą dużo tańszy prąd.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    No tak , przecież PV , i cała reszta nie wymagają konserwacji , są wieczne
    Konserwacji nie wymagają. Prądu do eksploatacji również. Nie są wieczne - obecnie zwrot kosztów to z 15-20 lat. Tyle powinny wytrzymać przynajmniej panele. Falownik może raz albo i dwa pewnie trzeba będzie naprawić albo wymienić. Tak sprawa wygląda teraz. Ale jak prąd podrożeje x2, to się zwrócą 2x szybciej, więc nabiorą sensu. A z postępem technologicznym też ceny będą spadały a sprawność będzie rosła.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    http://www.polskatimes.pl/artykul/37...cent,id,t.html

    Spokojnie...
    Zadbają abyś się nie wzbogacił...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    A wiesz, o ile wystarczy obniżyć akcyzę czy VAT na prąd, żeby zrekompensować 2 czy nawet 4x wzrost cen certyfikatów?
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 26-03-2018 o 19:45

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Załóżmy ,że rząd uwalnia energetykę i myślisz ,że konkurencja była by zawsze ?
    Nie uwolni przynajmniej z trzech powodów - koszt budowy sieci jest taki, że w danej lokalizacji masz i będziesz miał kable tylko od jednego dystrybutora. Więc jest monopol i wymaga to pilnowania przez państwo. Budowa elektrowni i sieci też jest tak droga i musi być skoordynowana między kilkoma podmiotami, że bez udziału państwa nie do ogarnięcia. Drugi powód, to że to jest sprawa strategiczna i bezpieczeństwa państwa. Więc zawsze będzie regulowało i kontrolowało produkcję i dystrybucję prądu. Bo brak kontroli nad tym to brak niepodległości. No i trzeci powód, to aspekty społeczno-polityczne. Politycy nie chcą niezadowolonych wyborców. A prąd to podstawa naszej cywilizacji i jego cena wpływa na każdy aspekt naszego życia.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    No pewnie obniżymy vat, akcyzę ,a pieniądze z tej różnicy dodrukuje się ?
    Sposobów jest wiele. I każdy lepszy od wqurzania bezpośrednio wyborcy przez podnoszenie mu rachunków za prąd. Czy to podatek od kapitału, czy od powierzchni handlowych. A w tragicznej sytuacji może nawet obcięcie wydatków na podróże służbowe posłów i premie.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Każde obniżenie akcyzy , vat to mniejsze wpływ do skarbu państwa , kto więc na tym straci ?
    Wiesz, kiedyś pewien rząd obniżył akcyzę na alkohol. Pewnie Cię to zdziwi, ale wpływy z tego tytułu wzrosły. Nie wiedzieć czemu kolejny rząd znowu podniósł. I wpływy spadły. Poznaj prawo Kopernika-Greshama.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Taa i nocą będziesz prał , świecił światło , gotował wodę w czajniku , siedział na komputerze, tv, załączał lodówkę
    Ty świecisz światło w dzień?
    Prał i zmywał - tak. Taki wynalazek jak opóźniony start używam. Do tego ogrzewanie domu i CWU i mamy przytłaczającą większość prądu zużywanego w domu.
    Zagotowanie 1m3 wody to jakieś 100kWh. Czyli gotując 3l dziennie w drogiej strefie będzie to kosztowało 70zł.


    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Powiedz to tym , którym grad rozwalił część PV ,doszło do rozszczelnienia , delaminacji , punktowego wypalenia tkz. "Hot Spot" , mikropęknięć ogniw , brązowienia folii , wypalenia diody bypassa itd.
    Nie ubezpieczyli się? Biedacy. Ja mam ubezpieczone wprawdzie tylko mieszkanie - a i tak w zakresie mam instalacje wszelakie zainstalowane (w tym wymienione imiennie solary).

  8. #28

    Domyślnie

    Zastąpił HEPA w zwykłym odkurzaczu...
    Co za problem za malutką kasę w mieście go uruchomić?
    (już gdzieniegdzie tak robią...)
    Ale - nie!
    łatwiej jest straszyć, brać kasę za straszenie i realnie - zakazywać.
    Potem kontrolować to, co jest niewykonalne i KARAĆ!
    Bo to następna kasa...
    A nic tak nie cieszy jak spory dopływ gotówki.
    No a potem ukarani na leki już nie mają ...
    Termin do lekarza na 2128r dostają... Za te składki ponad 1000zł/mc od lat wpłacane...
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 26-03-2018 o 19:50

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Kto by to dublował kable ? Liczy się produkcja energii . Przesył to inna bajka inny numer na fakturze .
    Myślisz, że jakby był wolny rynek, to np. PGE od którego kable mam sprzedałby mi inny prąd, niż wyprodukowany w elektrowni PGE?


    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Dla mnie godzina 16:50 to jest dzień (szczególnie w okresie zimy) ,ale może inni w tym czasie śpią ?
    Dla mnie dzień to jak świeci słońce, a noc jak jest ciemno. Pomiędzy nimi jest zmierzch i świt.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Zastanawiam się co myślą o twoim pomyśle mieszkańcy bloków , że im ktoś po nocach takie techno będzie urządzał?
    W bloku nie mam G12, bo mam Innogy i nie ma to sensu, bo za krótko trwa i brak dziennego okienka.

    Pomijam kwestie ,że to tylko jedno pranie ,a co z resztą jak ktoś ma małe dzieci ? bo chyba mi nie wmówisz że pralka chodzi raz w ciągu jednego dnia ?

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    W Nocy przez kilka godzin mieszkanie grzejesz i trzyma ci ciepło przez 24 godziny na poziomie 21,6 stopnia ? Chciałbym to zobaczyć
    To akurat nie moje. Ale spodziewam się lepszych wyników:

    Cytat Napisał kroles Zobacz post


    [QUOTE=eldorado2;7612742] Czyli w pierwszej strefie będziesz pił zimną wodę , jadł zimne potrawy i nie oglądał TV ?

    Czytasz ze zrozumieniem? Nie. Wyjdzie mi jakieś 20% zużycia w droższej strefie maksymalnie. Bez większych zmian w przyzwyczajeniach (jedynie opóźniony start zmywarki i pralki).

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Zapominasz ,że należy tylko spełnić zalecenia ubezpieczyciela , czyli musi to wykonywać osoba z uprawnieniami , kwalifikacjami ,a więc firma (koszta 2x wyższe ).Dziękuję i pozdrawiam z opłacalnością inwestycji w takiej sytuacji
    Oczywiście, że będę liczył opłacalność. Przy samodzielnym montażu drogiego sprzętu przy małym udziale robocizny (jak np. w przypadku okien) nie opłaca się samodzielny montaż. I nie wyobrażam sobie motntażu PV inaczej, niż przez firmę (materiał razem z montażem) - bo taniej wychodzi, niż sam towar w sklepie i samodzielne dłubanie. Do tego inaczej zazwyczaj nie ma gwarancji a do podpięcia do sieci i tak muszę mieć kwity od elektryka z uprawnieniami.
    Hint: Różnica w VAT.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Kto by to dublował kable ? Liczy się produkcja energii . Przesył to inna bajka inny numer na fakturze .
    Myślisz, że jakby był wolny rynek, to np. PGE od którego kable mam sprzedałby mi inny prąd, niż wyprodukowany w elektrowni PGE?


    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Dla mnie godzina 16:50 to jest dzień (szczególnie w okresie zimy) ,ale może inni w tym czasie śpią ?
    Dla mnie dzień to jak świeci słońce, a noc jak jest ciemno. Pomiędzy nimi jest zmierzch i świt.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Zastanawiam się co myślą o twoim pomyśle mieszkańcy bloków , że im ktoś po nocach takie techno będzie urządzał?
    W bloku nie mam G12, bo mam Innogy i nie ma to sensu, bo za krótko trwa i brak dziennego okienka.

    Pomijam kwestie ,że to tylko jedno pranie ,a co z resztą jak ktoś ma małe dzieci ? bo chyba mi nie wmówisz że pralka chodzi raz w ciągu jednego dnia ?

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    W Nocy przez kilka godzin mieszkanie grzejesz i trzyma ci ciepło przez 24 godziny na poziomie 21,6 stopnia ? Chciałbym to zobaczyć
    To akurat nie moje. Ale spodziewam się lepszych wyników bo to ze szkieleciaka o wylewce takiej, jak moja, a ja mam murowany i ze stropem monolitycznym, więc o większej pojemności cieplnej:

    Cytat Napisał kroles Zobacz post

    Podłoga - to czujnik w wylewce (głęboko - nie temperatura okładziny).
    Chyba łatwo zauważyć, kiedy chodzi podłogówka po temperaturze wylewki? Tu IMO jest jeszcze zbędnie ustawione grzanie od 22:00 - wystarczy wystartować ze dwie-trzy godziny przed końcem taniej strefy.

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Czyli w pierwszej strefie będziesz pił zimną wodę , jadł zimne potrawy i nie oglądał TV ?
    Czytasz ze zrozumieniem? Nie. Wyjdzie mi jakieś 20% zużycia w droższej strefie maksymalnie. Bez większych zmian w przyzwyczajeniach (jedynie opóźniony start zmywarki i pralki).

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Zapominasz ,że należy tylko spełnić zalecenia ubezpieczyciela , czyli musi to wykonywać osoba z uprawnieniami , kwalifikacjami ,a więc firma (koszta 2x wyższe ).Dziękuję i pozdrawiam z opłacalnością inwestycji w takiej sytuacji
    Oczywiście, że będę liczył opłacalność. Przy samodzielnym montażu drogiego sprzętu przy małym udziale robocizny (jak np. w przypadku okien) nie opłaca się samodzielny montaż. I nie wyobrażam sobie motntażu PV inaczej, niż przez firmę (materiał razem z montażem) - bo taniej wychodzi, niż sam towar w sklepie i samodzielne dłubanie. Do tego inaczej zazwyczaj nie ma gwarancji a do podpięcia do sieci i tak muszę mieć kwity od elektryka z uprawnieniami.
    Hint: Różnica w VAT.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-02-2018 o 18:15

  11. #31

    Domyślnie

    Uważam, że Światowa Organizacja Zdrowia szerzy bzdury! Generalizuje problem ze szkodą dla niego.
    Stężenie PM2,5 się mierzy.
    Zgoda, ale...
    CO SIĘ MIERZY?
    Mierzy się ilość na np. m3 powietrza bez rozróżnienia - co tam jest zawieszone!
    DLATEGO w nadmorskich lasach sosnowych po sztormie skala w mierniku się KOŃCZY!!!
    Woda, jod, sól, olejki eteryczne sosny itp...
    Od ponad TRZECH WIEKÓW wiadomo, ze mocno działają na organizm człowieka! (już w Chinach wiedzieli).
    Wszelkie inhalacje to podawanie substancji w postaci CZĄSTEK PRODUKOWANYCH PRZEZ CZŁOWIEKA metodą wziewną do organizmu.
    Dobrze udokumentowana metoda umieszczania pacjenta tam, gdzie PM10 i PM2,5 przekracza kilkaset do kilku tysięcy razy WSZELKIE normy!
    W efekcie - pobudza się układ samoregeneracji i pacjent ZDROWIEJE.
    Właśnie dla PM2,5 ludzie pielgrzymują "do wód", tam gdzie są one wylewane w dużych ilościach na łapki świerkowe czy sosnowe aby nasycały powietrze właśnie tymi cząstkami. Nie pisz, ze tego wszystkiego nie wiesz! Że badań i źródeł potrzebujesz.
    Np. W Otwocku leczono gruźlicę w sanatorium wśród lasów
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 26-03-2018 o 19:48

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Dlaczego nie ? Przypomnij sobie sytuacje ORAGNE
    Nadal ciągniesz wątek:
    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Załóżmy ,że rząd uwalnia energetykę i myślisz ,że konkurencja była by zawsze ?
    Czy zmieniasz temat?

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Należałoby podać z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej bo jak będzie na zewnątrz z -10 stopni C to inna historia
    Jakbyś kliknął te białe trójkąciki na niebieskim tle przy nicku, to byś mógł przeczytać:
    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Myślę, że to zależy od akumulacyjności posadzki, akumulacyjności reszty domu i tego, czy grzanie jest cały czas czy tylko w taniej taryfie. U mnie nawet 5 stopni w ciągu doby, dom szkieletowy, 8cm posadzki. Co ciekawe, to się prawie nie zmienia przy niższych temperaturach, tylko zużycie energii



    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Za 20% to bym sobie nawet głowy nie zawracał
    20% zużycia w drogiej strefie G12 oznacza u mnie, że w tej taryfie zapłacę rocznie o 1500zł mniej, niż gdybym miał G11.

    Z mojej strony koniec offtopa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony