dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Danfoss a załatwianie trudnych spraw

    Cytat Napisał Redakcja
    OD REDAKCJI:

    Czas zakończyć tę sprawę. Śledziliśmy ją z obu stron. Wypowiedź Czarnego Krzysztofa, wpis firmy Danfoss zamyka sprawę. Od początku była próba rozwiązania konfliktu - to wielki plus dla firmy Danfoss. To podtrzymanie wiarygodności poważnej firmy.

    Mamy na forum praktykę, że żaden "wyrok" nie jest dożywotni, dlatego z czasem usuniemy ten temat, który od tej chwili staje się już tylko archiwum pewnej bardzo trudnej sprawy. Pozdrawiamy
    osobiście nie zgadzam się z takim zakończeniem sprawy z tego wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Danfoss/page14

    chciałem tylko przypomnieć, że już wcześniej wątki dotyczące tej sprawy były zamykane (kasowane)
    blokowanie możliwości wypowiedzi w tej sprawie widzę jakby trochę inaczej niż Redakcja

    firma Danfoss miała znakomitą okazję, żeby pokazać wszystkim czytelnikom jak się załatwia takie trudne sprawy - nie wykorzystała tej szansy(moim zdaniem), a ocenę skuteczności działań tej firmy w tej konkretnej sprawie pozostawiam forumowiczom.
    Ten zamknięty wątek jest takim sprawozdaniem - jak ww. firma radzi sobie z takimi problemami. Zamykanie tego wątku i zapowiedź jego skasowania traktuję tylko i wyłącznie jako próbę wyciszenia całej sprawy - co z mojego punktu widzenia jest nieetyczne
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Kasując wątek (nie pierwszy raz!) Redakcja tylko wzmoży negatywne postawy forowiczów (zwanych forumowiczami, jak akwariumy) w KAŻDYM kolejnym nawiązaniu do "pompy ciepła Danfoss".
    To prosty mechanizm.
    Działań SPOŁECZNYCH żadna władza nie stłamsi.

    Efekt będzie tylko negatywny, założę się że każde zapytanie nowych osób dotyczące wyboru pompy ciepła Danfoss będzie spotykało się z bardzo negatywnym przesłaniem.

    Zrozumcie to w końcu.
    Albo kasujcie wPISdu, jak ministrant Szyszko puszczę
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #3

    Domyślnie

    Tak przekornie zapytam. Te Danfoss to dobry produkt? Na targach dostałem ulotkę, ale treść to straszna bida. Tak jakbym czytał ulotkę jakiejś polskiej firmy od pomp ciepła.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    No wiesz , czołowy producent w chłodnictwie . Przyjmij że , nawet jak cop w gruntówce będzie lepszy nawet o 1 ( lepszy niż w tych wyśmiewanych przez Ciebie polskich pc ) to nie wpłynie jakoś zabójczo na koszta ogrzewania . Natomiast koszt inwestycji będzie ze 2/3 X WIĘKSZY .Koszt inwestycji , zwłaszcza w kredycie może jednak zabić .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Mamy na forum praktykę, że żaden "wyrok" nie jest dożywotni, dlatego z czasem usuniemy ten temat, który od tej chwili staje się już tylko archiwum pewnej bardzo trudnej sprawy. Pozdrawiamy

    Czyli celowo usuwacie niewygodne wątki by oszukańczy biznes dalej mógł kwitnąć... Dziękuję WAM za to.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #6

    Domyślnie

    Taki wątek jest potrzebny...zdecydowanie.
    Posiadam pompę ciepła DHP-AQ. Zadałem firmie Danfoss kilka prostych pytań dotyczących pompy. Wysłałem 3 wiadomości jedną na ogólny adres podawany na stronie, a dwa do koordynatora produktu.
    Minęły już dwa tygodnie odpowiedzi nie dostałem. To tez o czymś świadczy.

    Występuje u mnie jakiś problem. Zużycie prądu przy CWU zwiększyło się o około 50%.
    Serwisant ma być u mnie w tym tygodniu /a uważam go za dobrego/ i pewnie sobie z nim poradzi ale zachowanie firmy /brak odpowiedzi/ nie świadczy o niej dobrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Podbijam wątek....
    EZOGHUL - jak się potoczyła twoja sprawa??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #8

    Domyślnie

    podbijam wątek...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    podbijam wątek...
    Puszczał zamknięty zawór na obiegu. Ale to pomogło jakby w 30%. Pompa dalej więcej zużywa przy podgrzewaniu CWU pomimo takich samych nawyków jeśli chodzi o korzystanie z wody. Parametry nie ruszane.

    Wyszła inna śmieszna rzecz. Pompa obiegowa "poci się" puszcza ale .... ale trzyma parametry więc nie kwalifikuje się do wymiany .
    Krzywą mam ustawioną 36 dla 0st i za luty pomimo mrozów dochodzących do -15 rano COP CO + CWU było 3 więc daje radę.

    Podsumowując jakbym miał kupować ponownie kupiłbym albo T-CAP12 lub Zubadan'a
    Ostatnio edytowane przez EZOGHUL ; 06-03-2018 o 08:19 Powód: dodanie informacji
    2003 r. 250m2 użytkowej, kubatura 1250m3, ściana trójwarstwowa: max, ocieplenie 8 cm,cegła pełna, dach 15 cm.
    Pompa powietrze - woda Danfoss DHP-AQ16 /15,2KW/ - grzejniki + podłogowe w łazienkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony