dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak wydobyć gruz i śmieci z wąskiej studni?

    Witam,

    Na działce mam niezbyt głęboką bo 2.5m studnię (woda do podlewania), i próbowałem ją oczyścić żeby odzyskać te pół metra (studnia powinna mieć 3 metry głębokości). Jest wąska, kręgi mają niecałe 50cm średnicy wewnątrz, więc wody niewiele mieści, raptem 300L, a latem to już całkiem lipa. Stąd pomysł oczyszczania. Niestety jak się okazało na dnie jest jakiś gruz, szkło, i złom. Wykonałem prowizoryczne narzędzie z rury PVC 160mm, coś co jest połączeniem wiertła koronowego z zapadką tak jak w szlamówce, bo głupi liczyłem na to że będzie tam tylko piach i muł. Dopóki rury nie połamałem na tych śmieciach, to działała - stąd wiem co jest na dnie. Rurę akurat miałem więc nie zaszkodziło sprawdzić. Przymocowana była do długiej stalowej 1" rury którą wbijałem i obracałem na powierzchni.

    Zejście w tak wąską studnię jest nierealne, nawet gdyby tam zejść to jest zbyt wąsko żeby cokolwiek zrobić. Jako że już zruszyłem to dno (w jednym miejscu przebiłem się przez śmieci i wybrałem muł do zakładanych 3 metrów), to woda teraz jest brudna i strasznie śmierdzi - więc muszę skończyć to co zacząłem - czyli wybrać to dziadostwo i wsypać jakiś żwirek.

    Czy macie jakieś patenty na wydobycie tych śmieci? Kombinowałem, robiłem różne podbieraki, nie idzie nic wyciągnąć. Tylko ta rura się sprawdzała. Powinienem zrobić to samo w wersji stalowej (rura po jakiejś gaśnicy lub butli), czy jest jakiś lepszy sposób? Sporo szukałem i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu w stylu zrób to sam.

  2. #2

    Domyślnie

    To nie do końca rozwiązanie, ale może wykopanie obok nowej, a tę po prostu zasypać? Taki luźny pomysł, bo nie wiem jeszcze ile to kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Podobny pomysł z mojej strony. Nie lepiej pogłębić poprzez wiercenie? Piszesz ze latem i tak z woda jest krucho. To może trzeba wywiercić już wewnatrz tej studni pare dodatkowych metrów i mieć normalne ujęcie? Znajomość terenu i potrzebnej głębokości wiercenia zdecydowanie sugerowana. Wywiad wsród sąsiadó możę pomóc.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Podobny pomysł z mojej strony. Nie lepiej pogłębić poprzez wiercenie? Piszesz ze latem i tak z woda jest krucho. To może trzeba wywiercić już wewnatrz tej studni pare dodatkowych metrów i mieć normalne ujęcie? .
    I to jest dobry pomysł, poza tym od razu będzie gdzie schować instalacje.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony