dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    jacentyy@ przejrzyj jeszcze raz swoje wyliczanki
    no mały błądzik teraz sie już zgadza , dzis nie jest moj dzien

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    engineer lukasz

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    No chyba nie jest to Twój dzień. Wg Twojego założenia powinno Ci wyjść, że 1 m2 ściany ma ciężar 1,92 kN a nie 48 kN

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ teraz to Ty sie mylisz ja nic nie pisalem o m2 sciany tylko jaki nacisk wywiera 3 m wysoka sciana z silikatow i jest to okolo 3x16=48 kN/m2, a ze jest to na szerokosci 12 cm stad 5,76 ķN/mb sciany jako obciazenie liniowe
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 27-06-2017 o 19:00

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    dziekuję za rozwinięcie tematu...

    Odpowiadając na pytania temat dotyczy "podkładu chudobetonowego B7,5". Piach (ok 200 ton) warstwami został ubity "skoczkiem", teraz zostaje zalać to 10 cm B7,5 i ustaliliśmy, że zostanie on zmieszany z włókniną stalową zamiast siatki zrobionej z drutu. Grunt rodzimy to glina obecnie twarda jak skała.

    Mam nadzieje że ta włóknina stalowa jest ok względem siatki (zbrojenia)
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 27-06-2017 o 20:22

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    To jest charakterystyczne dla pewnych osób na forum, dostałeś w odpowiedzi trochę wyliczeń i teorii ... drobna kłótnia i kilka mądrości, z czego dla Ciebie nic nie wynika. Pamiętaj że za swoją budowę Ty odpowiadasz (no i kierownik budowy), więc rozsądnych decyzji życzę.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Mam nadzieje, ze nie byl to przytyk do mnie ja tylko chcialem odpowiedziec na pytanie jednego z forumowiczow, a co do chudziaka to zwazywszy ze jest to warstwa jakby nosna dla izolacji przeciwwilgociowej i na tym uklada sie scianki dzialowe to tez bym zazbroil albo tradycyjnie albo jak pisze autor watku wloknami np stalowymi. W tym przypadku nie jest to typowy chudziak w tego slowa znaczeni.
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 28-06-2017 o 07:00

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    engineer lukasz

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Właśnie o to mi chodziło, ten chudziak nie jest chudziakiem, stanowi już w pewnym sensie konstrukcję. Jeśli tak to rozsądne wydaje się jego zazbrojenie w taki, czy inny sposób. Pod ściankami działowymi może nawet pokusiłbym się o miejscowe pogrubienie i poszerzenie chudziaka w celu wywołanie czegoś na kształt ławy fundamentowej. Radzę po skoczku ubijać zagęszczarką płytową (dostaniesz równą powierzchnię), skoczek jest dobry do małych powierzchni, wykopów i "zakamarków"
    @piotrek0m @jacentyy- nikt się nie kłócił, nie zrozumieliśmy się z kolegą o który m2 chodzi, on myślał o swoim m2 i ja o swoim, oba obliczenia są poprawne

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    dziekuję za rozwinięcie tematu...

    Odpowiadając na pytania temat dotyczy "podkładu chudobetonowego B7,5". Piach (ok 200 ton) warstwami został ubity "skoczkiem", teraz zostaje zalać to 10 cm B7,5 i ustaliliśmy, że zostanie on zmieszany z włókniną stalową zamiast siatki zrobionej z drutu. Grunt rodzimy to glina obecnie twarda jak skała.

    Mam nadzieje że ta włóknina stalowa jest ok względem siatki (zbrojenia)
    Ta obecnie twarda jak skała glina po wiosennych roztopach może zmienić konsystencję diametralnie.
    Kierownik budowy jest od tego aby decydować, natomiast Ty możesz jedynie konsultować z nim swoje pomysły i spostrzeżenia nie decydując za niego, pilnując tylko aby trzymał się minimalnych założeń zawartych w projekcie.
    No chyba ze ten władny człowiek dopiero pierwszy raz pojawił się na budowie, co oznacza że to Ty powinieneś tłumić zapędy ekipy budowlanej do radosnej twórczości.

    Swoją drogą u siebie miałem podkład z B 10 .......
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-06-2017 o 08:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Chudziak będzie lany jednak z B15 (projekt B7,5) z tego co mówią w betoniarni dopiero przy B25 jest zasadność dodawania włókien stalowych. Zastosuje więc chyba siatkę

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Odgrzebałem :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P040713_16.14a.jpg
Wyświetleń:	2169
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	392072

    Tak to robiłem.
    Kierownik - jak pisałem - powiedział, że ani to strop ani podłoga na gruncie ani płyta - takie konstrukcyjnie nie wiadomo co ?! Beton chyba był B20. Generalnie dom stoi, zarysowań na ścianach żadnych nie ma, czy to zbrojenie coś dało? Trudno powiedzieć? Przy czym zagęszczenie piasku dopilnowane i zbadane ?! Nie wiem ... fanaberia ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    fanaberia ?
    Niemal płyta fundamentowa na ławach. Tylko po co te ławy? Nie lepiej było już zrobić "normalną" płytę?

  12. #32

    Domyślnie

    Ja dziś zazbroiłem siatką zgrzewaną fi 4mm po całości, w miejscach ścian działowych dałem podwójnie siatkę na jej szerokość czyli 1,2 m i zalałem wszystko betonem C12/15, dookoła dałem piankę dylatacyjną, a pod spód folię 0,3 mm jak podkład żeby beton nie wsiąkł w piasek bo był już suchy mimo lania wodą (od 2 tygodni nie padało prawie wcale). Teraz pielęgnuje beton zraszając go co 45 min bo słońce grzeje jak szalone, mimo lania wodą beton chłonie i wysycha bardzo szybko.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Teraz pielęgnuje beton zraszając go co 45 min bo słońce grzeje jak szalone, mimo lania wodą beton chłonie i wysycha bardzo szybko.
    Przykryj folią malarską !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #34

    Domyślnie

    Bym się zamęczył, od wczoraj wieje też silnie tak więc folia malarska pofrunęłaby już dawno.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Niekoniecznie - folia malarska przykleiła by się do mokrego betonu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony