dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie Parterówka 228m2-projekt indywidualny(opinie)

    Witam Wszystkich

    W przyszłym roku a jak pozwoli pogoda to z końcem tego roku planuje rozpocząć budowę.
    Projekt indywidualny dopasowany typowo pod nas. Na chwilę obecna jeszcze w fazie tworzenia jednak koncepcja już zaakceptowana.
    Niestety czas oczekiwania na pozwolenie pewnie zleci do października i pogoda się popsuje, a warunki wodne to ok 0,8m

    Parterówka na płycie. Poniżej rzut parteru. Salon i jadalnie z antresolą. Poddasze(strop nad kuchnia i częścią sypialnianą-bez sypialni rodziców) otwarty open-space. Jedynie nad kuchnia planowany pokój gościnny "w razie coś".

    Proszę o opinie, bo jeszcze mogę coś zmienić.

    Oczywiście dach kopertowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	391860  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Informacyjnie potrzebuje również ekip budowlanych, przede wszystkim do wykonania płyty fundamentowej.
    Całość chcę budować ze środków własnych wiec jeśli cenowo będzie akceptowalne to dalsze etapy również do zlecenia.

    Prośba do forumowiczów o polecenie dobrej ekipy z okolic, jak również o oferty od ekip.

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć,
    fajny jest ten podział na strefę dzienną i nocną oraz spora kuchnia - wygodnie. Jestem zwolenniczką przestronnych sypialni więc trochę bym je wszystkie powiększyła. Zwłaszcza, że jedna ma powierzchnię mniejszą niż "Wejście"...
    Powiększyłabym też salon z częścią wypoczynkową, część z jadalnią wydaje się ok.
    I pomyślcie czy nie zwiększyć garażu o kilka metrów. Wyobraźcie tam sobie dwa samochody, które otwieracie bez obawy obicia, rowery (nie wiem jak duża jest wasza rodzina, ale pewnie będzie ich kilka), sanki, narty, kosiarki, piłki, baseny itp. itd.
    Zostawiam pod rozwagę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_D Zobacz post
    Witam Wszystkich

    W przyszłym roku a jak pozwoli pogoda to z końcem tego roku planuje rozpocząć budowę.
    Projekt indywidualny dopasowany typowo pod nas. Na chwilę obecna jeszcze w fazie tworzenia jednak koncepcja już zaakceptowana.
    Niestety czas oczekiwania na pozwolenie pewnie zleci do października i pogoda się popsuje, a warunki wodne to ok 0,8m

    Parterówka na płycie. Poniżej rzut parteru. Salon i jadalnie z antresolą. Poddasze(strop nad kuchnia i częścią sypialnianą-bez sypialni rodziców) otwarty open-space. Jedynie nad kuchnia planowany pokój gościnny "w razie coś".

    Proszę o opinie, bo jeszcze mogę coś zmienić.

    Oczywiście dach kopertowy.
    Projekt wygląda bardzo ładnie, szczególnie ten imponujący salon fajnie oddzielony od jadalni.
    Na pierwszy rzut oka wątpliwość budzi przede wszystkim wielkość trzech sypialni. Zakładam, że to pokoje dla dzieci, a jeśli tak, to moim zdaniem zdecydowanie za małe. Pomyśl nad tym jeszcze, bo z 228 metrów pewnie da się więcej wykroić na te sypialnie - bardzo dużo powierzchni zajmują pomieszczenia gospodarcze: pralnia aż 8 metrów i do tego drugie pomieszczenie, a przecież masz jeszcze garaż, kotłownię i spiżarnię.
    Druga sprawa, to usytuowanie toalety - rozumiem, że będą z niej korzystać goście, a skoro tak, to będą musieli wchodzić do prywatnej części domu.

    Też zamierzam zacząć w tym roku, więc życzę powodzenia!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Hej,
    Dzięki za opinie. Co do sypialni, to rzeczywiście się zastanawialiśmy nad większymi, jednak na chwilę obecna mieszkamy w bloku i dzieciaki maja mniejsze pokoje i w zupełności się mieszczą. Założeniem jest również open-space na poddaszu , który można wykorzystywać do woli.
    Co do garażu, to założeniem jest, że będą tam tylko auta. Dodatkowo budować będziemy garaż wolno-stojący z częścią gospodarczą i to tam będziemy trzymać wszystkie graty.
    Co do wejścia, to się nie będę wypowiadał, żona chce mieć tam miejsce żeby na spokojnie siąść założyć buty i miejsca na szafę. Wg mnie też za duże

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuje za opinie.
    Co do sypialni, wypowiedziałem się we wcześniejszym poście. Pralnia ma założenie wyjścia bezpośredniego na ogród do suszenia prania, oraz gratowiska dla podstawowych urządzeń domowych, odkurzacz, mop, itp. Dodatkowo suszenie prania w okresach zimowych, nie chcemy prania rozwieszać po domu. Pomieszczenie gospodarcze, planujemy zaadoptować w części na magazyn pościelowy i innych "ozdóbek domowych". Nigdy nie ma tego gdzie trzymać.
    Też ta toaleta mnie mecz,y ale chcąc zrobić oddzielna na dzieciaków muszę zrobić kompromis z wejściem gości do części prywatnej. Nie widzę innych rozwiązań. Jeśli jednak masz jakieś propozycje to z chęcią posłucham. Jeszcze mogę to zmienić.
    Zastanawiałem się jeszcze nad salonem, czy nie powinien być większy. Tylko musiałbym kosztem jadalni. A tu znów problem bo mamy dużą rodzinę i miejsca przy stole nigdy za wiele. Przestawiając stół prostopadle do wejścia chyba by się klitka tunelowa zrobiła. Co o tym myślicie?

  7. #7

    Domyślnie

    Powiększ salon, ale nie kosztem jadalni. Zwiększcie rozmiar domu, zróbcie o 1 metr szerszy i o 1 m dłuższy, a dodatkową powierzchnię będziecie mieć w sypialniach i salonie, nie tracąc proporcji domu.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kariooka Zobacz post
    Powiększ salon, ale nie kosztem jadalni. Zwiększcie rozmiar domu, zróbcie o 1 metr szerszy i o 1 m dłuższy, a dodatkową powierzchnię będziecie mieć w sypialniach i salonie, nie tracąc proporcji domu.
    Nie problemem jest powiększenie, ale wielkośc. Już jest powierzchnia większą niż zakładałem, a zwiększać na pewno nie chcemy, jak już to zmniejszyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Projekt intrygujący
    toaletę dla gości trochę bym zmniejszyła i przeniosła do wiatrołapu
    jeśli piętro ma być głównie bawialnią dla dzieci, to może schody przenieść do części prywatnej, dzięki temu zyskujemy miejsce w części dziennej i można powiększyć salon.
    Jaką funkcję pełni ściana pomiedzy salonem a jadalnią? Jeśli, tak jak mi się wydaje, jest to słup podpierający piętro i dach, to przesunięcie wymagałoby chyba rownież przesunięcia/zmniejszenia kuchni. W takiej sytuacji (przesuwając ścianę oddzielającą kuchnię od wiatrołapu o np. 1 metr) przenioslabym spiżarnię pomiędzy kuchnię i wiatrołap.
    Reasumując - ścianę nośną ze słupem przesuwamy o metr w stronę jadalni, do powiekszonego wiatrołapu przenosimy wc dla gości i spiżarnię (wejście do spiżarni tak jak było zostaje z kuchni), schody przenosimy do części prywatnej, np. w miejsce po wc.

    Nie chcecie okna w łazience rodziców?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    Witam!
    I pozdrawiam sąsiada z Kicina Ciekawy projekt


    QUOTE=mamik;7492631]Projekt intrygujący
    toaletę dla gości trochę bym zmniejszyła i przeniosła do wiatrołapu
    jeśli piętro ma być głównie bawialnią dla dzieci, to może schody przenieść do części prywatnej, dzięki temu zyskujemy miejsce w części dziennej i można powiększyć salon.
    Jaką funkcję pełni ściana pomiedzy salonem a jadalnią? Jeśli, tak jak mi się wydaje, jest to słup podpierający piętro i dach, to przesunięcie wymagałoby chyba rownież przesunięcia/zmniejszenia kuchni. W takiej sytuacji (przesuwając ścianę oddzielającą kuchnię od wiatrołapu o np. 1 metr) przenioslabym spiżarnię pomiędzy kuchnię i wiatrołap.
    Reasumując - ścianę nośną ze słupem przesuwamy o metr w stronę jadalni, do powiekszonego wiatrołapu przenosimy wc dla gości i spiżarnię (wejście do spiżarni tak jak było zostaje z kuchni), schody przenosimy do części prywatnej, np. w miejsce po wc.

    Nie chcecie okna w łazience rodziców?[/QUOTE]

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Projekt intrygujący
    toaletę dla gości trochę bym zmniejszyła i przeniosła do wiatrołapu
    jeśli piętro ma być głównie bawialnią dla dzieci, to może schody przenieść do części prywatnej, dzięki temu zyskujemy miejsce w części dziennej i można powiększyć salon.
    Jaką funkcję pełni ściana pomiędzy salonem a jadalnią? Jeśli, tak jak mi się wydaje, jest to słup podpierający piętro i dach, to przesunięcie wymagałoby chyba również przesunięcia/zmniejszenia kuchni. W takiej sytuacji (przesuwając ścianę oddzielającą kuchnię od wiatrołapu o np. 1 metr) przeniosłabym spiżarnię pomiędzy kuchnię i wiatrołap.
    Reasumując - ścianę nośną ze słupem przesuwamy o metr w stronę jadalni, do powiększonego wiatrołapu przenosimy wc dla gości i spiżarnię (wejście do spiżarni tak jak było zostaje z kuchni), schody przenosimy do części prywatnej, np. w miejsce po wc.

    Nie chcecie okna w łazience rodziców?
    No to teraz zakombinowałaś
    Wiatrołap jest z założeniem szaf i dużej pufy po środku, wiec zmniejszać go nie chcemy. Poddasze jest w formie openspace i korzystać z niego będą i dorośli i dzieci, przenosząc schody musiałbym robić konstrukcje pod strop, a schody są wypuszczone ze ściany jako pojedyncze stopnie, dodatkowo zmniejszył bym tym powierzchnie góry.
    Nad salonem i jadalnia jest antresola a ten słup to kominek
    Jadalni nie chcemy zmniejszać, teraz mieści się tam stół na 10os.
    Okno w łazience już zgłoszone.

    Czekam na dalsze propozycje.
    Zastanawiam się czy nie przenieść jedynie łazienki w miejsce szafy do wiatrołapu. tylko czy szer. 70cm nie będzie za mała?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlade Zobacz post
    Witam!
    I pozdrawiam sąsiada z Kicina Ciekawy projekt


    QUOTE=mamik;7492631]Projekt intrygujący
    toaletę dla gości trochę bym zmniejszyła i przeniosła do wiatrołapu
    jeśli piętro ma być głównie bawialnią dla dzieci, to może schody przenieść do części prywatnej, dzięki temu zyskujemy miejsce w części dziennej i można powiększyć salon.
    Jaką funkcję pełni ściana pomiedzy salonem a jadalnią? Jeśli, tak jak mi się wydaje, jest to słup podpierający piętro i dach, to przesunięcie wymagałoby chyba rownież przesunięcia/zmniejszenia kuchni. W takiej sytuacji (przesuwając ścianę oddzielającą kuchnię od wiatrołapu o np. 1 metr) przenioslabym spiżarnię pomiędzy kuchnię i wiatrołap.
    Reasumując - ścianę nośną ze słupem przesuwamy o metr w stronę jadalni, do powiekszonego wiatrołapu przenosimy wc dla gości i spiżarnię (wejście do spiżarni tak jak było zostaje z kuchni), schody przenosimy do części prywatnej, np. w miejsce po wc.

    Nie chcecie okna w łazience rodziców?
    [/QUOTE]

    Witam, witam.
    Jak już zacznę to zapraszam

  13. #13

    Domyślnie

    Wiatrołapu nie zmniejszamy
    jeszcze raz napiszę, krok po kroku

    patrz na rzut:
    1. kominek pomiedzy salonem i jadalnią oraz ścianę oddzielającą kuchnię od wiatrołapu masz w jednej linii - przesuwasz tą linię powiększając wiatrołap,
    2. w powiekszonym wiatrolapie umieszczasz wc dla gości oraz spiżarnię, tak aby zachować wielkość kuchni,

    i tu mi brakuje elementu przeniesienia schodów, aby zachować powierzchnię jadalni

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    Witam, witam.
    Jak już zacznę to zapraszam[/QUOTE]

    Spoko, o ile się nie mylę wystarczy, że spojrzę z okna pozdrawiam powodzenia i wytrwałości

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    ok, teraz rozumiem, pomysł fajny, tylko jedno ale...
    Jak przesunę ścianę zwiększając wiatrołap to mi się drzwi nie zmieszczą do kuchni. bo schodów ruszyć nie mam gdzie a i tak są dość strome(
    Choć Twój pomysł z tą spiżarnia i łazienka bardzo mi pasuje

  16. #16

    Domyślnie

    A masz rzut piętra?
    będzie łatwiej szukać miejsca

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    A masz rzut piętra?
    będzie łatwiej szukać miejsca
    poddasze) oczywiście pola nie wykreślone to strop.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	392120

  18. #18

    Domyślnie

    No tyle, to wiadomo bez rzutu

    Jak chcesz tą przestrzeń podzielić? Sypialnia nad kuchnią, do tego pewnie jakaś mała łazienka typu wc +prysznic?
    Jakieś skosy tam będą, czy paski dach?
    Schody tak jak proponowałam w miejscu wc na dole spokojnie wejdą, przy czym oczywiście podzielą przestrzeń, więc pytanie jak ją chcesz zaplanować, czy te schody faktycznie będą tam przeszkadzać
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 29-06-2017 o 11:45

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    No tyle, to wiadomo bez rzutu

    Jak chcesz tą przestrzeń podzielić? Sypialnia nad kuchnią, do tego pewnie jakaś mała łazienka typu wc +prysznic?
    Jakieś skosy tam będą, czy paski dach?
    Schody tak jak proponowałam w miejscu wc na dole spokojnie wejdą, przy czym oczywiście podzielą przestrzeń, więc pytanie jak ją chcesz zaplanować, czy te schody faktycznie będą tam przeszkadzać
    Projekt jest w trakcie powstawania dlatego przesłałem to co mam.
    Dach kopertówka wiec i skosy będą. Nad Kuchnia sypialnia, dla gości jak trzeba będzie. reszta otwarta. WC ani łazienki na górze nie robimy. Stwierdziliśmy że jak ktoś będzie chciał to wejdzie na dół
    Choc nie ukrywam, bardzo myślę nad tylko małym WC.
    Ale pisząc o schodach w miejscu łazienki muszę robić podciąg na strop, tego chce unikną, strop ma mieć prosta i nieskomplikowana figurę.

  20. #20

    Domyślnie

    To jaka jest konstrukcja stropu, czy ma podciąg i dziurę na schody, jest sprawą techniczną, konstrukcję dopasowuje się do potrzeb, a nie odwrotnie. Oczywiście skomplikowana knstrukcja to koszty, ale w tym przypadku to nic wymyślnego.

    Dzięki przełożeniu schodów zyskujesz potrzebną przestrzeń w salonie, użytkowo rozwiązanie lepsze, a dom jest do mieszkania i to na ogół jest głównym wyznacznikiem zastosowanych rozwiązań.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony