dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    musiałbym robić wcięcie na schody, a chce regularny kształt na górze. Przesuwając schody tez je przemieszczam w część prywatna, a założeniem jest ze goście też będą mogli z niej korzystać, czy nawet zrobić "nasiadówkę" na gorze.
    Tylko nadal nie rozumiem co to mi zmieni jak przesunę schody. Bo stół obracając o 90st robię taki tunel, a chce tego uniknąć i zostawić cześć komunikacyjna jak najbardziej przestronną.

  2. #22

    Domyślnie

    To teraz ja nie rozumem gdzie będzie tunel po obróceniu stołu

    a schody przecież mogą zaczynać się w części dziennej, nie musisz wchodzić do części nocnej

    jak wyrzuciła schody z jadalni, to możesz powiększyć salon - to zyskujesz

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    tunel w sensie wrażenia optycznego. Co do schodów masz racje tylko, że już stracę proste wejście bo będzie wcięcie.
    Pytanie czy schody wychodzące ze ściany nie będą w takim wcieciu dziwnie wygladać??
    Pisząc wychodzące ze ściany mam na myśli np takie jak tu: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j...98825812785582

  4. #24

    Domyślnie

    takie schody robi się wówczas, kiedy są na widoku. Jeśli będą schowane, to nie trzeba nadawać im specjalnej formy, co nie znaczy, że muszą być brzydkie, będą po prostu inne

    tunelu wizualnego dalej nie rozumiem
    no i nie wiem o jakie wcięcie/proste wejście chodzi

    Edit: chyba wiem o co chodzi z wcięciem - że na pietrze będzie wcięcie?

    Można jeszcze pomyśleć nad zamianą miejscami obecnej toalety dla gości z pomieszczeniem gospodarczym, wówczas po przeniesieniu wc do wiatrołapu i wstawieniu w to miejsce schodów, dziura na wejście byłaby z boku, przy ścianie, otwarta przestrzeń pozostałyby niepodzielona
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 29-06-2017 o 13:54

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    takie sobie luba wymyśliła, tego nie przewalczę,a mi tez przypadło do gustu

    co do tunelu: jak stół stoi wzdłuż okna to optycznie poszerza pomieszczenie, jak będzie wzdłuż kominka to je optycznie zwęża.

    co do wcięcia: na chwilę obecna schody od góry kończą się w linii ściany konstrukcyjnej, jeśli będę je przesuwał wgłąb części prywatnej to muszę zrobić wcięcie w stropie na tyle na ile wsunę schody.

    Mam nadzieje ze teraz to jest jasne

  6. #26

    Domyślnie

    Wcięcie już pojęłam

    stół na codzień może stać jak teraz, a tylko na większe imprezy mozna go przestawiać

    Teraz to już są takie dywagacje co kto lubi i co się komu podoba stół w tą, czy w tamtą, wcięcie, wycięcie ...

    Moim zdaniem w tym domu będzie wrażenie zachwiania proporcji, bo wchodzisz do dużego wiatrołapu, duża kuchnia, duża jadalnia, a salon mały, ponadto prosto na wejściu, wchodzi się na kanapę, odległość narożnika od okien i mebla przy ścianie minimalna- do przeciskania się, jak z innego domu. Wywalenia schodów rozwiązuje problem.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Chwile weekendowej przerwy, ale też spotkanie z konstruktorem i architektem.

    Jeśli chodzi o łazienkę to przeniesiona wg sugestii. Pomniejszony wiatrołap. Kominek o metr przesunięty w stronę jadalni. Schodów nie ruszaliśmy, bo wg nas takie rozwiązanie jest chyba najbardziej satysfakcjonujące.
    Jak tylko dostane nowy rzut, podepnę dla weryfikacji.
    Po namowach konstruktora zmiana z płyty na standardowy fundament.

    Mamik, dzięki za podpowiedzi

  8. #28

    Domyślnie

    Miło czytać No to czekamy na rzuty po zmianach

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Rzut po zmianach. Trochę zwęziliśmy kominek, zmiana wejścia i łazienki. Raczej już tak zostanie. Nie widzimy jakichś dodatkowych rozwiązań, które by nam polepszyły. Choć znając życie jak już stanie to będzie dużo uwag))
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter v1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	392374

  10. #30

    Domyślnie

    wyjście z wc do salonu ...po kupie ...może być ekstremalnym przeżyciem dla siedzących na sofie ....głośne luźne bączki w toalecie ....też nie sa przewidziane przy tym układzie drzwi bo moga zagłuszyć telewizor

    niby duzo m2 projekt indywidualny ...a dalej funkcjonalność kuleje

  11. #31

    Domyślnie

    Wystarczy drzwi do wc przenieść do wiatrołapu
    jest git

  12. #32

    Domyślnie

    Kuchnia wygląda na ogromną wolałbym 1/3 wydzielić na większą spiżarnię, ale to moje zdanie.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    wyjście z wc do salonu ...po kupie ...może być ekstremalnym przeżyciem dla siedzących na sofie ....głośne luźne bączki w toalecie ....też nie sa przewidziane przy tym układzie drzwi bo moga zagłuszyć telewizor

    niby duzo m2 projekt indywidualny ...a dalej funkcjonalność kuleje
    Drzwi do łazienki przenosimy do wiatrołapu na krótszą ścianę, do tyłu nie chcemy ze względu na planowane szafy.
    Co masz na myśli pisząc, ze funkcjonalność kuleje. Rozwiń swoje stwierdzenie, bo wg nas projekt wygląda bardzo fajnie.

    Co do kuchni, myślimy nad zmiana wymiarów spiżarni, jednak za bardzo kuchni zmniejszać nie będziemy, w blaty wkomponować siedzisko ala skrzynie. Zdjęcie w załączeniu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka-w-kuchni_2724482.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	392414

  14. #34

    Domyślnie

    Dla mnie to, co absolutnie kasuje ten projekt, to wyjście z wiatrołapu bezpośrednio na salon, i to jeszcze od razu z widokiem na kanapę. Chciałby się człowiek we własnym domu wyciągnąć na sofie, latem pewnie w krótkich szortach albo nawet bez koszulki, a tu każdy domownik i każdy gość, który wchodzi do domu, musi przedefilować przez salon. Koszmar.
    Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wykorzystania przestrzeni, ale jeśli salon nie jest dla was miejscem używanym od "wielkiego dzwonu", tylko na co dzień, to radziłabym to solidnie przemyśleć. Zwłaszcza, że dzieci w końcu dojdą do wieku, w którym zaczną zapraszać znajomych, a potem swoje randki - i wszyscy będą musieli przemaszerować przez salon i jadalnię. A w salonie tata, w wymiętym podkoszulku, drzemiący przy NatGeo...
    Ja jestem na nie.

    Cytat Napisał Marcin_D Zobacz post
    Co do kuchni, myślimy nad zmiana wymiarów spiżarni, jednak za bardzo kuchni zmniejszać nie będziemy, w blaty wkomponować siedzisko ala skrzynie. Zdjęcie w załączeniu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka-w-kuchni_2724482.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	392414
    Z marmurowego blatu zjeżdżają poduchy, parapet okna wbija się w plecy, a pustka za głową nie pozwala się wygodnie oprzeć. Nie dajcie się wrobić w słodkie zdjęcia, bo potem będzie tam siedzieć tylko ten koszyk z robótkami, tak jak na przykładzie...
    Ostatnio edytowane przez sandwitch ; 06-07-2017 o 11:58
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_D

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandwitch Zobacz post
    Dla mnie to, co absolutnie kasuje ten projekt, to wyjście z wiatrołapu bezpośrednio na salon, i to jeszcze od razu z widokiem na kanapę. Chciałby się człowiek we własnym domu wyciągnąć na sofie, latem pewnie w krótkich szortach albo nawet bez koszulki, a tu każdy domownik i każdy gość, który wchodzi do domu, musi przedefilować przez salon. Koszmar.
    Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wykorzystania przestrzeni, ale jeśli salon nie jest dla was miejscem używanym od "wielkiego dzwonu", tylko na co dzień, to radziłabym to solidnie przemyśleć. Zwłaszcza, że dzieci w końcu dojdą do wieku, w którym zaczną zapraszać znajomych, a potem swoje randki - i wszyscy będą musieli przemaszerować przez salon i jadalnię. A w salonie tata, w wymiętym podkoszulku, drzemiący przy NatGeo...
    Ja jestem na nie.


    Z marmurowego blatu zjeżdżają poduchy, parapet okna wbija się w plecy, a pustka za głową nie pozwala się wygodnie oprzeć. Nie dajcie się wrobić w słodkie zdjęcia, bo potem będzie tam siedzieć tylko ten koszyk z robótkami, tak jak na przykładzie...
    Dzięki za opinie.
    Też mnie bolało że salon jest na wejściu, ale jednocześnie chcemy mieć wejście do garażu z wiatrołapu, przeniesienie jadalni na wejście tez nam nie pasuje. Wiec nie mamy innego wyjścia.
    Z drugiej strony zawsze będę miał kontrolę nad tym, kto wchodzi do domu, a powiedzmy sobie szczerze, nikt obcy na podwórko, a tym bardziej do domu nie wejdzie, a domownicy w "gaciach" niech oglądając

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony