dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jak wybydujesz taki dom z takimi zalozeniami za 400k to Ci pogratuluje.
    Troche sklomplikowane masz te zalozenia. Piec na drewno, pompa do cwu, PV do bojlera w zimie? Przeciez to non sens.
    Prad+pv przy dobrym ociepleniu ewentualnie klima na okresy przejsciowe i chlodzenie. Taniej i lepiej bez kombinowania.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Jak wybydujesz taki dom z takimi zalozeniami za 400k to Ci pogratuluje.
    Troche sklomplikowane masz te zalozenia. Piec na drewno, pompa do cwu, PV do bojlera w zimie? Przeciez to non sens.
    Prad+pv przy dobrym ociepleniu ewentualnie klima na okresy przejsciowe i chlodzenie. Taniej i lepiej bez kombinowania.
    nie do końca rozumiem ale piec ma być do ogrzewania oraz wspomagania cwu w sezonie grzewczym
    pompa ciepła powietrze woda ma być całorocznym głównym źródłem cwu
    w sezonie letnim chce mieć system wspomagający pompę -> PV (odrzuciłem solary z kilku powodów)

    założenie jest takie że całorocznie będe miał dostęp do taniej cwu a jeśli zechce mi się kąpać 5 razy w ciągu nocy to pompa ciepła (niezależna od słońca oraz palenia w piecu) to umożliwi
    Ostatnio edytowane przez MhUser ; 06-07-2017 o 10:11

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Mocno zweryfikuj założenia co do budżetu... Powiem Ci tak ja planuje 106m2 kanadyjke i 350k to mało ;( też tak zakładałem i NIE DA RADY. No chyba że sam będziesz budowa. Oczywiście zakładam że cene podałeś do zamieszkania?
    Trzy lata temu zamknęliśmy się w <250k, kanadyjka o podobnym metrażu, do zamieszkania. Zależy chyba mocno od tego gdzie.

  4. #24

    Domyślnie

    ja unikam wszelkich kosztownych dodatków nie mających żadnej funkcji poza 'architektoniczną' lub dekoracyjną
    nie przewymiarowuje niczego i nie planuje dodatkowych pomieszczeń na strychu na wszelki wypadek
    nie zbuduje od razu garażu i nie wybrukuje podjazdu
    spokojnie mogę chodzić po panelach za 5k, nie musze wydawać 15 za parkiet
    dom będzie prostą bryłą o podstawie prostokąta - 4 ściany + podłoga z dachem dwuspadowym
    nie będzie 20 metrowego okna za 40k zł
    na elewacji tani tynk mineralny i nie muszę mieć kamienia, drewna egzotycznego, klinkieru i podobnych

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też wyszłam z takiego założenia projektując swój dom. Ale jednak duże przeszklenie (co prawda nie za 20k) "robi" salon. Nie potrzeba nawet specjalnie mebli - okno jest podstawową dekoracją wnętrza.

  6. #26

    Domyślnie

    będe miał 'duże' maksymalne ze standardowo wykonywanych rozmiarów
    czyli 2,5 - 3 x 1,8 metra w cenie pewnie koło 3k z roletą i montażem;
    robiąc 2 x większe nie będzie 6k tylko 12k+

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Duzy fiks jest tanszy niz normalne otwierane okno. Ja mam okno (jedna szyba) 2,3x2,4 i kosztowalo chyba lekko ponad 2k
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #28

    Domyślnie

    zgadza się też tak zrobię; będzie duży fix

  9. #29

    Domyślnie

    A czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile ewentualnie zaoszczędzę usuwając z poniższego projektu kominek ?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...mabc223176a1b6

    Czy w dużym stopniu pokryje mi to całkowity koszt rekuperacji ?

    Ps. jest coś zawartego w tym projekcie co może mnie dużo kosztować, a ewentualne usunięcie tego z projektu mi zbytnio nie zaszkodzi ?
    Ostatnio edytowane przez Ec-Synek ; 06-07-2017 o 19:12

  10. #30

    Domyślnie

    O którym projekcie mówisz - na zdjęciach jest kilka "stylizacji".
    Usunięcie kominka i wykuszy da spore oszczędności i uprosić projekt (kolejna oszczędność) oraz uprości dach (kolejna oszczędność).

  11. #31

    Domyślnie

    Mam na myśli tą podstawową wersję, czyli tak jak to wygląda na pierwszym zdjęciu chociażby.
    Rzut parteru i poddasza, również tak jak jest to przedstawione na zdjęciach.

    Czy ten dach można jeszcze jakoś uprościć ? Wybrałem chyba najbardziej prostą wersję jaka była.
    Oczywiście można by usunąć te drzwi balkonowe i zrobić normalny dach, ale czy dużo na tym zyskam ?
    Swoją drogą nie ukrywam, że takie rozwiązanie jak na zdjęciu nam się podoba.
    Jest mi w ogóle ktoś w stanie powiedzieć jakiego rzędu będą to oszczędności jeśli zrezygnuję z kominka, a co za tym idzie drugiego komina ?
    Chodzi o zupełnie orientacyjny koszt bo nie wiem o jakich kwotach w ogóle mówimy.

    Druga sprawa.
    Decydując się na rekuperację jakie mogę poczynić z tym "ograniczenia" w projekcie/budowie domu ?
    Nie wiem czy się dobrze wyraziłem, ale mam tutaj na myśli chociażby usunięcie, a w zasadzie nie murowanie kanałów wentylacyjnych do wentylacji grawitacyjnej. Chodzi o to aby nie robić czegoś na wstępnym etapie co nie będzie używane lub będzie niepotrzebne przy późniejszym montażu rekuperacji.

    Trzecia sprawa. Czy warto zastanowić się nad położeniem dachówki cementowej zamiast ceramicznej (jak to jest w projekcie) ? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie taniej tylko czy warto ? Nie będę sobie pluł w brodę za 5-10 lat albo i wcześniej ?

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Mam na myśli tą podstawową wersję, czyli tak jak to wygląda na pierwszym zdjęciu chociażby.
    Rzut parteru i poddasza, również tak jak jest to przedstawione na zdjęciach.

    Czy ten dach można jeszcze jakoś uprościć ? Wybrałem chyba najbardziej prostą wersję jaka była.
    Oczywiście można by usunąć te drzwi balkonowe i zrobić normalny dach, ale czy dużo na tym zyskam ?
    Swoją drogą nie ukrywam, że takie rozwiązanie jak na zdjęciu nam się podoba.
    Jest mi w ogóle ktoś w stanie powiedzieć jakiego rzędu będą to oszczędności jeśli zrezygnuję z kominka, a co za tym idzie drugiego komina ?
    Chodzi o zupełnie orientacyjny koszt bo nie wiem o jakich kwotach w ogóle mówimy.
    Około 7-10KPLN na każdy komin przy budowie, plus późniejsza konserwacja i naprawy.

  13. #33

    Domyślnie

    jeśli zafuguję dokładnie ściany z zewnątrz i pomaluję czymś takim albo podobnym: https://www.jumbo-shop.pl/lazienka/h...izolacja-15-kg
    czy uzyskam jakies realne polepszenie szczelności powietrznej budynku (zakładając że pozostałe przegrody są szczelne i mają ciągłość izolacji ze ścianami)?
    czy do takiej foli w płynie da się przykleić normalnie styropian?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    jeśli zafuguję dokładnie ściany z zewnątrz i pomaluję czymś takim albo podobnym: https://www.jumbo-shop.pl/lazienka/h...izolacja-15-kg
    czy uzyskam jakies realne polepszenie szczelności powietrznej budynku (zakładając że pozostałe przegrody są szczelne i mają ciągłość izolacji ze ścianami)?
    czy do takiej foli w płynie da się przykleić normalnie styropian?
    Ty jesteś chyba z tych co wierzą w oddychające ściany? To mit, wg, badań cos koło 98% powietrza uchodzi z budynku wentylacją (jeżeli jest sprawna) wiec uszczelnienie ścian na siłę mija się z celem.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Około 7-10KPLN na każdy komin przy budowie, plus późniejsza konserwacja i naprawy.
    Komin izostatyczny <1800zł z dostawą.
    Klinkier i zaprawa do jego obmurowania powyżej poziomu dachu - 500zł.
    BK do obmurowania na poddaszu... Dobre pytanie. Czy przyjąć te kilkadziesiąt złotych, czy że darmo, bo jeszcze pół palety mi zostało?
    Obróbka blacharska - w cenie. Robocizna liczona z m2 dachu niezależnie od ilości kominów.

    Robocizna - w cenie SSO. Nie dostałem zniżki, jak zrezygnowałem z jednego komina względem projektu. Ale niech będzie z 500zł. Razem przesadzasz co najmniej 2x (porównując z wersją na bogato - z klinkierem).

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ty jesteś chyba z tych co wierzą w oddychające ściany? To mit, wg, badań cos koło 98% powietrza uchodzi z budynku wentylacją (jeżeli jest sprawna) wiec uszczelnienie ścian na siłę mija się z celem.
    a czy przypadkiem wentylacja (mechaniczna) nie staje się sprawna gdy budynek jest szczelny?
    albo czy szczelność budynku nie jest elementem składowym instalacji wentylacji mechanicznej?

    ?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Robocizna - w cenie SSO. Nie dostałem zniżki, jak zrezygnowałem z jednego komina względem projektu. Ale niech będzie z 500zł. Razem przesadzasz co najmniej 2x (porównując z wersją na bogato - z klinkierem).
    Pewnie masz rację, da się też taniej wystawić komin niż napisałem.

  18. #38

    Domyślnie

    Mnie zawsze zastanawia po co ludzie wybierają projekty domów które później bardzo mocno modyfikują (wygląd , konstrukcja) i tak naprawdę z tego co im się podobało i dlaczego wybrali dany projekt malo co pozostanie a sam dom będzie całkowicie inaczej wyglądał niż w wizualizacji i niestety w większości dużo gorzej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    według http://eko.org.pl/energia/heatmaster/heatmaster.php różnica między standardową 'nieszczelnością' budynku a szczelnościa w standardzie pasywnym to ponad 2 x większe zapotrzebowanie na energię do ogrzewania
    w moim przypadku to ~1400zł rocznie

    myślę że inwestycja w szczelność zwróci się szybko

    komfort użytkowania trudno wycenić
    Wg profesjonalnych obliczen OZC ta róznica to 10-12%, oczywiscie mówimy o n50 dla budynków normowo szczelnych (n50=4) i n50=0,6 dla budynków pasywnych. nadmierna ufnosc w uzyskane wyniki z kalkulatorów które dosc zgrubnymi szacunkami powoduje liczenie opłacalnosci poszczgolnych działan/ulepszen termomodernizacyjnych jest bez sensu. Oczywiscie dom trzeba uszczelnic ale tez trzeba miec na uwadze realne zyski wynikające z tego uszczelnienia.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wg profesjonalnych obliczen OZC ta róznica to 10-12%, oczywiscie mówimy o n50 dla budynków normowo szczelnych (n50=4) i n50=0,6 dla budynków pasywnych. nadmierna ufnosc w uzyskane wyniki z kalkulatorów które dosc zgrubnymi szacunkami powoduje liczenie opłacalnosci poszczgolnych działan/ulepszen termomodernizacyjnych jest bez sensu. Oczywiscie dom trzeba uszczelnic ale tez trzeba miec na uwadze realne zyski wynikające z tego uszczelnienia.
    mam rozumieć że jeśli 10-12% w moim przypadku to 100 zł rocznie to inwestycja w szczelność rzędu max 1000 - 1500 zł ma sens?
    czyli np. folia + taśma na styku 'dachu' i 'ścian' oraz okien i drzwi i staranne zafugowanie ścian (ale bez malowania jakimś uszczelniającym specyfikiem) jest uzasadnione ekonomicznie?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony