dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    mam rozumieć że jeśli 10-12% w moim przypadku to 100 zł rocznie to inwestycja w szczelność rzędu max 1000 - 1500 zł ma sens?
    czyli np. folia + taśma na styku 'dachu' i 'ścian' oraz okien i drzwi i staranne zafugowanie ścian (ale bez malowania jakimś uszczelniającym specyfikiem) jest uzasadnione ekonomicznie?
    A skąd wiadomo ze te 10-12% to ok 100 zł, liczyłes zapotrzebowanie na ciepło i przeliczałes dla kokretnego zródła grzewczego czy posilkowałes sie tym kalkulatorem?. Uszczelnienie ma sens chociazby i z tego powoadu ze tego pozniej nie poprawisz lub ewentualna poprawa byłaby duzo drozsza o wykonania na etapie realizacji inwestycji.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A skąd wiadomo ze te 10-12% to ok 100 zł, liczyłes zapotrzebowanie na ciepło i przeliczałes dla kokretnego zródła grzewczego czy posilkowałes sie tym kalkulatorem?. Uszczelnienie ma sens chociazby i z tego powoadu ze tego pozniej nie poprawisz lub ewentualna poprawa byłaby duzo drozsza o wykonania na etapie realizacji inwestycji.
    mówię o wynikach z kalkulatora
    rozumiem że uszczelnienie ma sens
    nie wiem tylko ile trzeba na to wydać żeby było ekonomicznie

    tak jak pisałem wcześniej, standardowy sposób czyli budowa nieszczelnego domu a potem uszczelnianie wszystkiego folią i taśmą wydaje się złym rozwiązaniem ze względu na możliwość błędów wykonawczych i prawdopodobnie wysokie ceny tych materiałów uszczelniających - szukam rozwiązań które 'systemowo' i pewnie poprawią szczelność za relatywnie niewielkie pieniądze

    "profil płatny www.solterm.com.pl" - dom będę budować koło Krakowa i będę robił instalację, którymi się Pan zajmuje, możemy nawiązać współpracę

  3. #43

    Domyślnie

    czy taka konstrukcja dachu będzie dobra:
    1. więźba wiązary prefabrykowane dreniane
    2. płyta wiórowa (np.: https://www.castorama.pl/produkty/wy...x-1800-mm.html) pióro wpust z połączeniami płyt uszczelnionymi dwustronnie taśmą (nie wiem jaką)
    3. styropian 25cm (https://termoorganika.pl/gold-dach-podloga)
    4. membrana paroprzepuszczalna (nie wiem czy potrzebna)
    5. kontrłaty, łaty, blachodachówka

  4. #44

    Domyślnie

    Pytań ciąg dalszy. Niedługo będę musiał rozmawiać z firmami robiącymi płyty fundamentowe.

    Jak najtaniej zrobić płytę fundamentową?

    założenia:
    - wymiary płyty ~16x10 metrów (prostokąt)
    - izolacja pod płytą
    - wsp przenikania U płyty <= 0,15 W/m2K
    - ciągłość izolacji płyty i na połączeniu ze ścianami

    grunt u mnie to: humus grubość 0,3m, zwietrzeliny pylaste margla, półzwarte (pył z drobnym rumoszem margla) grubość 1m ,niżej skała spękana margiel
    nie ma wody gruntowej

    geolog twierdzi że:
    " Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i
    Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r., (Dz. U. Nr 81, poz. 463)
    w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów
    budowlanych projektowane przedsięwzięcie proponuje się zaliczyć do
    I kategorii geotechnicznej w prostych warunkach gruntowych. "

    trzeba coś podsypywać i zagęszczać?
    trzeba chudziak czy nie?
    izolacja jaka, ile, gdzie?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony