dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na wnękę potrzebny

    Cześć,

    Mam do zagospodarowania małą wnękę (a właściwie to jest to róg, a nie cała wnęka) zaznaczoną na obrazku kolorem czerwonym.
    Dłuższa ściana ma 60 cm, krótsza 20 (ewentualnie możemy przedłużyć ją do maks 30 cm).

    Macie jakieś fajne pomysły co tu można zrobić, żeby ten róg nie stał taki goły?
    Nie możemy zburzyć tego fragmentu, bo wtedy nie zmieszczą nam się meble kuchenne tak jak sobie zaplanowaliśmy.




    Edit:
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się, że głębokość tej "półwnęki" będzie 30cm. A więc ponawiam pytanie - jakieś fajne pomysły co można w takim kącie pomiędzy holem, a salonem postawić? Myślałem o jakimś siedzisku, ale w zasadzie to już jest bardziej w salonie niż w holu, więc chyba by nie spełniało swojej funkcji... Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez bezk ; 27-06-2017 o 15:27 Powód: nowe konkrety

  2. #2

    Domyślnie

    żadnych pomysłów?

  3. #3

    Domyślnie

    Półka na książki, wino, generalnie coś w tym kierunku.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdybyś odwróciła układ kuchni, wnęka nie byłaby konieczna a i nieco więcej blatu można wygospodarować

  5. #5

    Domyślnie

    Tak naprawdę kuchnia jest w kształcie literki U - to na zdjęciu nie jest rzeczywistym układem mebli, ale akurat prawa ścianka się zgadza - jest tam tylko niska zabudowa + okap nad indukcją.
    Lewa ścianka będzie miała zabudowę po sam sufit (lodówka, piekarnik w słupku), frontowa ściana tylko dolna zabudowa.

    Meble zamówione, więc wnęka już na pewno powstanie - nie wiemy jeszcze tylko co z nią zrobić.

    Póki co przewijają nam się pomysły typu: siedzisko lub mały barek lub poprostu jakaś niska szafka (bo w holu nie mamy miejsca na jakiś otwarty mebel, gdzie można by rzucić choćby klucze po wejściu do domu, czy co się tam miało w ręce )

  6. #6

    Domyślnie

    daj tam gniazdko i to będzie dobry punkt ładowania telefonow... mi nawet elektryk proponowal ładowanie telefonow w szufladzie szafki, ale jednak wolimy je mieć na wierzchu czyli szafka mała + kontakt. są takie wąskie szafki - kwietniki, niby nocne, ale często za wysokie na nocne, na długich giętych nogach.
    ale nie podoba mi się zrobienie szafy na ubrania tuż przed nosem wchodzącej do domu osoby. za mała przestrzeń po wejściu. jak w mieszkaniu w bloku...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale to jest mieszkanie w bloku

    Niestety, musimy mieć też sporo miejsca na przechowywanie, gdzieś te wszystkie graty trzeba pomieścić, więc duża szafa we wnęce wydaje się być koniecznością.

  8. #8

    Domyślnie

    18 lat żyję w mieszkaniu większym i bez takiej szafy (jedyna 120 cm jest w sypialni, w holu jest szafa grubości 30 cm zakrywajaca wieszaki z ubraniami)... szkoda mieszkania na wygodny lokal dla wieszakow ubraniowych... jak już to można zmniejszyć długość takowej szafy...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast ścianki coś w tym guście?

  10. #10

    Domyślnie

    super to jest
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    Myślałem o zrobieniu takiego płytkiego siedziska w tej powstałej wnęce, ale byłoby to już bardziej w salonie niż w holu, więc chyba nie bardzo. A tych ścianek na wnękę już nie zburzę, bo dopiero co zostały postawione w takim stanie jak na załączonym obrazku, więc już się z tego nie mogę wycofać, bo jak będę co kilka dni zmieniał zdanie to remontu nie ukończę nigdy, a fundusze skończą się jeszcze zanim remont się na dobre zacznie.

    Więc chyba po prostu postawię tam niską szafkę. Myślałem, że komuś uda się wpaść na jakiś ciekawy, niestandardowy pomysł, ale z wnęki 30x60 cm chyba jednak trudno coś wyczarować.
    Ostatnio edytowane przez bezk ; 03-07-2017 o 11:32

  12. #12

    Domyślnie Zagospodarowana wneka

    Cytat Napisał bezk Zobacz post
    Cześć,

    Mam do zagospodarowania małą wnękę (a właściwie to jest to róg, a nie cała wnęka) zaznaczoną na obrazku kolorem czerwonym.
    Dłuższa ściana ma 60 cm, krótsza 20 (ewentualnie możemy przedłużyć ją do maks 30 cm).

    Macie jakieś fajne pomysły co tu można zrobić, żeby ten róg nie stał taki goły?
    Nie możemy zburzyć tego fragmentu, bo wtedy nie zmieszczą nam się meble kuchenne tak jak sobie zaplanowaliśmy.




    Edit:
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się, że głębokość tej "półwnęki" będzie 30cm. A więc ponawiam pytanie - jakieś fajne pomysły co można w takim kącie pomiędzy holem, a salonem postawić? Myślałem o jakimś siedzisku, ale w zasadzie to już jest bardziej w salonie niż w holu, więc chyba by nie spełniało swojej funkcji... Co myślicie?
    Witam Serdecznie
    Jest mnostwo opcji na wykorzystanie tej dodatkowej przestrzeni. Moze ono sluzyc jako element dekoracyjny np. z konsola ( stolik ) z miejscem na jakas piekna lampe/ waze/ wazon z kwiatami lub sztuke jesli sie Panstwo nia pasjonuja,a powyzej na scianie zawiesilabym rospraszajacy swiatlo artystyczny kinkiet, okragle klustro badz obraz lub kanvas.
    Mozna rowniez poprosic tapicera o stworzenia siedzenia na wymiar ktore dodatkowo moze zawierac schowek np na buty.. a sciane obic materialem lub tapeta o teksturze materialu badz wykonczyc cala ta scianke lustrem .No i oczywiscie mozna tez wykorzystac ja na przesuwana szafe typu Komodor

    Serdecznie pozdrawiam
    Alicja

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    18 lat żyję w mieszkaniu większym i bez takiej szafy (jedyna 120 cm jest w sypialni, w holu jest szafa grubości 30 cm zakrywajaca wieszaki z ubraniami)... szkoda mieszkania na wygodny lokal dla wieszakow ubraniowych... jak już to można zmniejszyć długość takowej szafy...
    wg mnie pojemna szafa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w mieszkaniu,
    gdzie miejsca na przechowywanie jest dużo mniej niż w domku.
    Sama mam dużą szafę w przedpokoju - mieszczą mi się tam wszystkie ubrania, odkurzacz, deska do prasowania, suszarka i inne "graty"
    Dzięki temu nie musiałam upychać szafy w salonie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony