dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wysokość posadowienia dylemat nowicjusza

    Witam wszystkich. Zaczynam budowę domu parterowego wg projektu indywidualnego i stoi przede mną problem na jakiej wysokości chce stan zero.

    Posiadam działkę 75x28m dom będzie na środku tej działki, spadek na 13m domu wynosi 60cm. Mój architekt doradza mi żeby z tylu domu zrobić podłogę na 20cm wtedy z przodu wyjdzie mi wysoko 80cm, wg niego podsypie ziemia i będzie dobrze.

    Działkę mam płaską,sucha z niskim poziomem wód gruntowych robiąc po myśli mojego architekta z płaskiej działki zrobię sobie dom na podwyższeniu i lekka skrpe przed.

    Wg mnie mogę wejść z tylu w ziemie tak żeby z przodu wyszły 2 stopnie do domu a później koparka zbiorę ziemie z tylu tak żeby wokoło domu był jednakowy cokół.

    Z drugiej strony chyba lepiej kiedyś w przyszłości dołożyć ziemi bo domu już nie podniosę nie wiem co wybrać.

    Schody chciałem z kostki nie wylewane także jak mi wyjdzie ostatni stopień na 80cm będzie to techniczne do zrobienia?
    Ostatnio edytowane przez n0m4d ; 27-06-2017 o 11:06

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    W zależności od sytuacji poza swoimi granicami zrób najpierw niwelację terenu lub badanie gruntu.
    Poza tym projekt powinien być adaptowany także do warunków panujących na działce budowlanej.
    60 cm to niewiele więc albo zrobisz z tego 30 cm wyżej z przodu zbierając tył, lub w sytuacji gdyby grunt nośny był dość głęboko, humus i trochę ziemi z wykopu posłuży ci do podwyższenia i spłaszczenia tego spadku.
    Z kolei 80 cm w schodach nie jest problemem natomiast podjazd na taką wysokość do garażu w zależności od odległości od granicy i drogi może w zimie okazać się problemem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Od drogi zjazdowej do garażu będzie jakieś 35m, także zgubić te 80cm na 35m to nie będzie problem. W sumie to nie będzie 80 bo chciałem jakiś cokół dookoła domu np 30cm to zostanie 50cm do zniwelowania.

    Boje się tej świeżej warstwy ile lat musi minąć żeby na tym nasypie można zrobić kostkę

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Do zakończenia budowy spokojnie zdąży się uleżeć. Przyjdzie zima topniejące śniegi na wiosnę i deszcze to ziemia się sama zagęści a ponadto pod kostkę samo korytowanie i zagęszczanie będzie prawdopodobnie na ok. 40 cm.
    Twój cokół chyba nie zniweluje różnicy 80 cm i schody nadal będą od poziomu gruntu do podłogi tylko wygląd budynku z cokołem zmieni się na lepsze.
    Nie zrobisz chyba podłogi na poziomie cokołu który jest mniej izolowany i z reguły powstaje ze ścian fundamentowych czyli bloczków betonowych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony