dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Del

    DEL -nikt nie odpowiedział
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 28-06-2017 o 19:06

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jakie pytanie takie odpowiedzi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, wracam do Pana i Pana doświadczenia. Otóż firma wykonała podbitką drewnianą poziomą i nie przewidziała otworów wentylacyjnych, uznając że to nie blacha, łączenia nie są szczelne i drzewo oddycha. Z tego co się tutaj naczytałem to powinny chyba być, ale "nie będę się kopał z koniem" i pomyślałem, że sam wywiercę kilka otworów i założę kratki. Deska z felcem g18 -czy wystarczy 4 otwory na 10mb?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ci "wykonawcy" nie mili żadnej wiedzy o wentylacji dachu. Zasada jest taka powierzchnia wlotu powietrza powinna mieć 200 cm2 na każdy 1 mb okapu. Niezbędne minimum to 10 otworów fi 150 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ci "wykonawcy" nie mili żadnej wiedzy o wentylacji dachu. Zasada jest taka powierzchnia wlotu powietrza powinna mieć 200 cm2 na każdy 1 mb okapu. Niezbędne minimum to 10 otworów fi 150 mm. Pozdrawiam.
    Autorowi chodzi raczej o wentylacje samej podbitki nie połaci dachowej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jaki jest sens wentylowania podbitki gdy jedna jej strona jest w sposób ciągły owiewana??? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Może lubi osy i chce im drzwiczki zrobić

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, wybaczcie, ale nie wiem z czego się śmiejecie i nie wiem jak to powinno być zrobione? NIE, nie myślałem o wentylacji dla samej podbitki!
    Wróblówki są nad membraną a pod membraną jest wysunięta na zewn. wełna i czy wymaga ona wentylacji przez otwory wentylacyjne w podbitce drewnianej czy nie?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Moim zdaniem za mało danych. Napisz konkretnie co chcesz wentylować. Wełne czy pokrycie dachowe?
    Jeżeli wełne to masz przecież membrane dachową więc po co wentylować więcej. A jeżeli pokrycie dachowe to masz juz membrane więc jak chcesz za pomoca otworów w podbitce wentylować pokrycie dachowe.

    Stąd wysunął mi się wniosek że chcesz zwentylować podbitkę, ot tyle. O ile możesz napisz konkretnie co chciałbyś wiedziec a jestem pewien ze uzyskasz pomoc.

    Ps. Smiech to zdrowie

  10. #10

    Domyślnie

    Moje pytanie: czy w podbitce drewnianej poziomej powinny być otwory wentylacyjne?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jeżeli pokrycie dachowe masz wentylowane z okolic rynny a termoizolacje masz w odpowiedni sposob zwentylowaną to nie potrzebujesz żadnych otworów.

    napisz do czego Ci te otwory potrzebne to Ci odpowimy czy są potrzebne. Może być taka systuacja że masz deskowany dach, i masz zachowana szczeline wentylacjną pomiędzy welną a deskowaniem i chcesz wprowadzić powietrzne właśnie przez podbitkę, to wtedy ma to uzasadnienie, ale w takiej ilości jak napisal Andrzej powyżej.

    Meritum napisz co chcesz wentylować:
    -termoizolacje
    - pokrycie dachowe

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku wykonania krycia wstępnego folią wysokoparoprzepuszczalną nie ma żadnej potrzeby wykonywania otworów wentylacyjnych w podbitce. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi -b. dziękuję! Nie mam deskowanie, jest tylko folia. Serdeczności!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony