dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar danio711
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-871
    Posty
    2

    Lightbulb wygodny w pracy klej silanowy do parkietu - szukam

    Znajomy parkieciarz polecił mi, abym użył dobry klej do parkietu i zaznaczył, że dla mnie ponoć najlepszy będzie klej jednoskładnikowy na bazie silanu (cokolwiek to jest).
    Mam podłogówkę i będę robił to sam więc wolałbym uniknąć błędów na starcie. Poczytałem też trochę i ponoć ważne jest też to, aby klej był gęsty, bo trzyma wtedy kształt po szpachli i powienien być elastyczny ze względu na naturalną "pracę" drewna. Od siebie dodam, że wolałbym aby nie śmierdział a takim miałem już kiedyś do czynienia, gdy robiłem dawno temu podłogi w piwnicy - nie pamiętam dokładnie nazwy - stare dzieje.

    Po wstępnym researchu znalazłem coś takiego : http://podlogi24.net/bona-klej-parki...-o_l_5970.html teoretycznie brzmi dobrze, ale wolę się dopytać, czy to dobra opcja - i czy ktoś z Was już z tego korzystał, jeśli tak to proszę o opinię i ewentualne uwagi lub dobry zamiennik -- ważne, aby nie było tam więcej rozpuszczalnika niż samego kleju.
    Nasłuchałem się wielu ludzi od podłóg, każdy mówi co innego, a ja potrzebuje coś co dla mnie będzie najlepsze, mogę zapłacić więcej ale niech to będzie dobre dla osobny mniej wprawnej... proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez danio711 ; 04-07-2017 o 14:35 Powód: dodałem kilka info

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał danio711 Zobacz post
    Cześć, na początku zaznaczę, że będę sam robił podłogi w domu, aby zaoszczędzić na fachowcach. Chcę wyłożyć drewnianą podłogę w pokoju komputerowym (takie jakby biuro) 30m kwadratowych.

    Znajomy parkieciarz polecił mi, abym użył dobry klej do parkietu lub klej do podłóg drewnianych ale może też być klej do deski barlinckiej i zaznaczył, że klej na bazie silanu (cokolwiek to jest) będzie najlepszy.

    Chodzi mi o to, aby był porządnej firmy, bardzo wygodny w pracy, aby sam klej nie rozpływał się (zachował wzór szpachli ząbkowanej), nadawał się na ogrzewanie podłogowe i aby był jednoskładnikowy i nie śmierdział (a taki już spotkałem, gdy robiłem podłogi w piwnicy- jak zacząłem ogrzewać to waliło strasznie- nie pamiętam dokładnie nazwy, ale wcisnął mi ten klej doradca klienta w Majstrze).

    Kolega właśnie powiedział mi, abym kupił klej bona , ten http://podlogi24.net/bona-klej-parki...-o_l_5970.html ), tylko wolę się dopytać, czy to dobra opcja- i czy ktoś z Was już z tego korzystał, jeśli tak to proszę o opinię i ewentualne uwagi lub dobry zamiennik. ważne, aby nie było tam więcej rozpuszczalnika niż samego kleju.

    Nasłuchałem się wielu ludzi od podłóg, każdy mówi co innego, jeden powiedział mi nawet, że mam użyć silikonu... proszę o pomoc
    porozmawiaj z doradcą firmy Renove mają klej SMP elastic 300 do desek warstwowych i MS elastic400 do desek litych. Oba jednoskładnikowe na ogrzewanie podłogowe
    Trzymają ząb, dobrze (lekko) się rozprowadzają na podłożu. Kleje sprawdzone. Starać się wykleić deskę w 100% spodu... Polecam.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Kolega polecił ci zdecydowanie najlepszy klej. Bona R848T jest znakomity. Wszytko co napisałeś idealnie oddaje to jaki jest. Zdecydowanie polecam.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar danio711
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-871
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro221 Zobacz post
    Kolega polecił ci zdecydowanie najlepszy klej. Bona R848T jest znakomity. Wszytko co napisałeś idealnie oddaje to jaki jest. Zdecydowanie polecam.
    troszeczkę czasu minęło, klej kupiłem zabrałem się do pracy i nie miałem czasu na skończenie podłogi. Pochłonął mnie remont dachu, który zerwała ostatnia nawałnica i wiatr!

    Ale ten klej ma długi czas przydatności (18 miesięcy), a w dodatku nic mi nie zaschło, bo był dostępny również w małych opakowaniach tj. 8,4kg i takie dwa sobie kupiłem, jeden zużyłem a drugi czeka na otwarcie! Jak skończę robić to podeślę zdjęcie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony