dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakie sterowanie dla nowej instalacji gazowej (piec dwufunkcyjny)

    Witam,

    Zakupiłem dom w stanie deweloperskim z zamontowaną instalacją gazową. Proszę o poradę jak najlepiej mogę rozwiązać sterowanie tym systemem.

    Dom dwu piętrowy, w łazience zamontowano piec Baxi Duo-tec Compact+ (http://baxi.com.pl/duotec-compact-20-24-28/), sam piec bez sterownika zewnętrznego.

    Piętro:
    - 3 pokoje ( każdym kaloryfer)
    - łazienka (ogrzewanie podłogowe z głowicą termostatyczną, plus kaloryrer na ścianie)


    Parter:
    - salon z aneksem (w kuchni podłogowe z głowicą termostatyczną, 2 kaloryfery w salonie, kominek bez płaszcza wodnego)
    - przedpokój (kaloryfer)
    - garaż (kaloryfer)



    Czy jest możliwość zastosowania sterownika który będzie brał pod uwagę średnia temperaturę wewnętrzną z 2-3 pomieszczeń + regulował ustawienia pieca zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz ?

    Czy też w takiej sytuacji proponujecie inne podejście ?

    W środku jestesmy na etapie robienia gipsów, więc jeszcze jeszcze czas na puszczenie okablowania w ścianach.

    Z góry dzięki za porady.
    Ostatnio edytowane przez tomekp0 ; 28-06-2017 o 11:20 Powód: poprawienie linku

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Ustawiasz stałą temperaturę na kotle np 50* a głowice termostatyczne na grzejnikach regulują temperaturę w pomieszczeniach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ustawiasz stałą temperaturę na kotle np 50* a głowice termostatyczne na grzejnikach regulują temperaturę w pomieszczeniach...
    Tak takie rozwiązanie też zadziała, ale ja myślałem nad czymś bardziej rozbudowanym.

    Moja aktualna koncepcja:
    - dokładam czujnik temp. zewnętrznej który będzie regulował temperaturę pieca jak zostanie uruchomiony.

    Dodatkowo dodaje sterownik do kotła który bezprzewodowo komunikuje się z głowicami na kaloryferach które mają czujniki temp., coś w stylu:
    http://sterownikitech.pl/sterownik-i...-8s,id433.html
    +
    http://sterownikitech.pl/bezprzewodo...-868,id74.html

    (jak koncepcja jest słusza to jeszcze poszukam bo moze znajdę coś tańszego)


    Czyli jeżeli którakolwiek głowica wykryje zapotrzebowanie na dogrzanie, otworzy się plus wyślę sygnał do uruchomienia pieca, który ma nastawiana optymalną temp. grzania.

    Ma to sens ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony