dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcie podłogi

    Witam.
    Od jakiegoś tygodnia wygrzewam w domu podłogę. Parter całość podłogówka (wodna), piętro kaloryfery. Przed uruchomieniem ogrzewania zauważyłem dwie rysy - jedna w kotłowni a druga na pietrze w okolicach schodów. I teraz po tym tygodniu na parterze rysa zamienia sie juz w pęknięcie a na piętrze pozostała bez zmian. Kotłownia to małe pomieszczenie a pęknięcie idzie od ściany w kierunku środka ok. 1,5 m.

    Powiem szczerze że zacząłem sie tym niepokoić ponieważ za jakieś 2 tyg. chciałem kłaść kafle a tu taka akcja. Czy słusznie sie martwię czy to normalna rzecz takie pęknięcia i po wygrzaniu spokojnie kłaść kafle? Wszelkie rady mile widziane.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    rysa i pęknięcie na parterze w kotłowni może być spowodowana niestabilnością izolacji styropianowej.
    W kotłowni jest sporo rur więc izolacja zwykle składa się z docinanych kawałków styropianu.
    Są one dociśnięte przez jastrych ale jednak posadowienie na posadzce ciężkiego wymiennika cwu, pieca lub też brak dylatacji przyściennej mogło spowodować taki efekt.
    Posadzka w kotłowni i garażu powinna być grubsza i zbrojona siatką .
    Jeśli owe pęknięcie jest już ustabilizowane i nie powiększa się można spokojnie kłaść płytki.
    Pęknięcie w okolicach schodów może być spowodowane nimi samymi
    .
    Trudno ustosunkować się do problemu bez zamieszczonych zdjęć uwidaczniających problem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Judytaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    40

    Domyślnie

    radzę jeszcze poczekać, czy pęknięcia będą się powiększać

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Jak tam jest podlgówka albo idą inne rurki z cieczą w podłodzę to pęknięcie nalezy skleić specjalnymi epoksydami do posadzek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony