dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rolend

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    6

    Domyślnie Styropian Grafitowy 23 cm - kołkować

    Witam serdecznie,

    zbliżam się powoli do ocieplania budynku z zewnatrz. Domek jest parterowy i jego maksymalna wysokość ścian dochodzi do 4m w większości jest to 3,5m.
    Ocieplenie planuje zrobić ze styropianu grafitowego 23 cm.

    Aktualnie próbuje sobie jakoś zaplanować cała ta operacje a że do tej pory nie kleiłem grafitu to chciałbym zapytać Was czy sam pomysł jest ok:

    1. Osłonięcie siatka zaciemniajaca
    2. "Tarowanie płyt przez przyklejeniem
    3. Użycie kleju Gabit Termo (1.6) lub podobnego do klejenia grafitu
    4. Nie kołkowanie


    Czy wszystko powyższe wydaje się Wam ok? Stryopian jest całkiem gruby i nie jestem pewny czy powinienem kołkować czy nie?
    Styropian planuje kleić na "obwódkę" + kilka placków.
    Oczywiście przed finalnym montażem chcę zrobić próbę i poprzyklejać kilka kawałków stryo do ściany i sprawdzić czy odejdzie cała płyta czy tylko jej część.

    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Jak pokazało kilka eksperymentów, także na tym forum ,tarcie styropaniu przed klejeniem pogarsza jego przczeponośc a nie poprawia więc po co to ?
    Jak będzie mocne słońce to ci siatka nic nie pomoże. Zaciemnia może 30-40% Jak chcesz się zasłonic to np plandeki - podobne do tych którymi przykrywa sie auta. Są np w Leroyu.
    Poza tym siatka zawsze musiałaby być 2m ponad rusztowanie, bo słonce pada z góry - no chyba ze kleisz rano lub wieczorem.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    23cm to bardzo nietypowa grubość. Skąd ten pomysł? Listew startowych nie kupisz w tym rozmiarze, musisz zrobić u jakiegoś blacharza na zamówienie - duże koszty.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rolend

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Odnośnie tarcia usłyszałem to od lokalnego wykonawcy któremu kładzenie grafitu już się zdarzało.
    Po Twojej informacji zapewne zrobię próbę tak i tak aby przekonać się na własnej skórze.

    O tarciu również przeczytałem w instrukcji jakiegoś producenta który tylko zaznaczył że płyta następnie powinna być dobrze wyczyszczona z powstałego pyłu itp.

    O siatce tez wyczytałem w instrukcjach i na forum gdzie każdy piszę o zaciemnianiu a nie całkowitym odseparowaniu od słońca.
    Siatka miała być przyczepiona do krokwi i opadać na rusztowaniu więc przykrywała by całość.

    Planuje przeważnie robić popołudniami, chociaż w weekendy pewnie zejdzie mi całe dni.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rolend

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Co do 23 cm.
    W projekcie było 20 cm, niestety miałbym drobny problem z przysłonięciem skrzynek roletowych dlatego pojawił się pomysł aby było to 23 cm.
    Rzeczywiście nie pomyślałem o listwach startowych....

    Styropian od piątku już schowany pod dachem więc, musztarda po obiedzie, teraz się będę martwił o listwy.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolend Zobacz post
    Co do 23 cm.
    W projekcie było 20 cm, niestety miałbym drobny problem z przysłonięciem skrzynek roletowych dlatego pojawił się pomysł aby było to 23 cm.
    Rzeczywiście nie pomyślałem o listwach startowych....

    Styropian od piątku już schowany pod dachem więc, musztarda po obiedzie, teraz się będę martwił o listwy.

    I tak już po ptakach ale napisze ci jeszcze kilka uwag na jakie dodatkowe problemy jakie napotkasz przy nietypowej grubości. Oprócz problemu z listwami startowymi - nietypowa głebokosc parapetów (długi okres oczekiwania na zamowienie), nietypowe długosci kołkow albo kotew na spusty rynien no i najważniejsze - na pewno zostanie ci jakas tam ilosc styro po budowie, grubości 23cm nikomu nie sprzedasz bo nie znajdziesz nikogo kto robi takim styro. Mi zostało po budowie 12 paczek, sprzedałem za ponad 500zł więc troche grosza.
    Jak ci braknie to tez problem bo za małe ilości styro musisz płacić ogromne pieniądze za transport. A kupowanie 20 i doklejanie do tego trójki to tez niezła zabawa będzie.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 28-08-2017 o 12:01
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rolend

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    I tak już po ptakach ale napisze ci jeszcze kilka uwag na jakie dodatkowe problemy jakie napotkasz przy nietypowej grubości. Oprócz problemu z listwami startowymi - nietypowa głebokosc parapetów (długi okres oczekiwania na zamowienie), nietypowe długosci kołkow albo kotew na spusty rynien no i najważniejsze - na pewno zostanie ci jakas tam ilosc styro po budowie, grubości 23cm nikomu nie sprzedasz bo nie znajdziesz nikogo kto robi takim styro. Mi zostało po budowie 12 paczek, sprzedałem za ponad 500zł więc troche grosza.
    Jak ci braknie to tez problem bo za małe ilości styro musisz płacić ogromne pieniądze za transport. A kupowanie 20 i doklejanie do tego trójki to tez niezła zabawa będzie.
    No niestety, po przedstawieniu tych wszystkich elementów w większości masz rację.
    Tak jak pisałem styro już u mnie więc trzeba zacisnac zeby i leciec dalej.

    Pomijając już grubość samego styropianu, macie może jeszcze jakieś uwagi? Co z kołkowaniem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony