dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak wykonać tynki zawieszone nad podłogą?

    Witam Koleżanki i Kolegów
    Mam taką koncepcję aby tynki zachodziły na podłogi w części betonowe, w części drewniane i niewykończone listwami. Niestety wykonawca, tynków z którym współpracuje oznajmił mi właśnie, że nie wie jak to wykonać technicznie.Na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco: podłogi betonowe wylane są "na gotowo" w pozostałej części domu posadzki przygotowane pod ułożenie deski. Dom jest w większości otynkowany tynkiem gipsowym diamant, ponad podłogami betonowymi pozostawione ok 20cm bez tynku, w pozostałej części ok 5cm. I teraz najważniejsze jak zrobić ten tynk aby był zawieszony nad podłogą i zakrywał dylatacje między podłogą i ścianą. Wiem, że tynk nie może łączyć się z tymi podłogami, ponieważ będzie pękał. Jak to zrobić aby tynk wyglądał dobrze i nie trzeba było stosować cokołów?? Zależy mi na efekcie jak na załączonym zdjęciu. http://www.plarchitekci.pl/pl/pokaz/...l,1,249,1,0#12


    Bardzo proszę o pomoc w temacie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	warzelnia_nowoczesne_wnetrza_275_05_249.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	392231  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kleisz nad podłogą (docelowa wysokość wykonania) metalową listwę C i od niej w górę tynk.
    Na forum coś takiego ma chyba M.A.G.

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za informacje; w międzyczasie nastąpiła zmiana koncepcji i zostaną założone listwy mdf lub z tworzywa licujące z tynkiem.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    dobrym rozwiązaniem wydaje się montaż stalowej listwy, która będzie wykończeniem podłogi. Nad listwą można nałożyć tynk. Do wykończenia ścian polecam użycie gotowej masy szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Zaletą gładzi jest bardzo dobra przyczepność do podłoża, wytrzymałość oraz łatwość szlifowania.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony