dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał joankaa Zobacz post
    Czy lepsze będą okna PCV czy drewniane? Czy akustyczna pianka montażowa faktycznie robi różnicę?
    Lepsze będą te, które dadzą lepszy parametr Rw. Różnica tak nie istotna, że nie warto rozpoczynać batalii.
    Akustyczna pianka? Kiedyś sprawdzałem tre "zwykłe" - jeśli już było podane, to parametr Rw był podany ponad 60 dB. Także to chyba norma..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    standardowe piany mają Rw powyżej 50dB
    Nareszcie zaczęli podawać także ten parametr na opakowaniach

  3. #23

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że nie ma sensu dopłacać do pianki akustycznej, bo zwykła ma i tak lepsze parametry niż okno?

  4. #24

    Domyślnie

    Przy okazji przesyłam zdjęcia okien, które są zamontowane obecnie i mają przynajmniej 20 lat. Czy na podstawie tych oznaczeń jesteście w stanie określić jakie mogą mieć parametry?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	392489


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	392490

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał joankaa Zobacz post
    Czyli rozumiem, że nie ma sensu dopłacać do pianki akustycznej, bo zwykła ma i tak lepsze parametry niż okno?
    tak
    Cytat Napisał joankaa Zobacz post
    Przy okazji przesyłam zdjęcia okien, które są zamontowane obecnie i mają przynajmniej 20 lat. Czy na podstawie tych oznaczeń jesteście w stanie określić jakie mogą mieć parametry?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	392489
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	392490
    Ja nie jestem w stanie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na szybie jest napis oznaczajacy datę i producenta. Szczakowa? Wrzesień 1995r. W tamtym czasie chwalono się "szybami zespolonymi float" czyli zwykłe oszklenie, nawet bez powłok termo.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że jak na dzisiejsze standardy okno to nie miało szczególnie wyśrubowanych parametrów technicznych i wymiana przyniesie istotną poprawę?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Raczej tak. Chociaż.. kiedy ja zaczynałem pracę zawodową (`98r.) w mojej fabryce klienta który chciał cieplejsze szyby postrzegaliśmy jak kosmitę, to jeden z producentów okien drewnianych dawał już w standardzie szybę o współczynniku 1,1, czyli taką, jaką ciągle dziś można spotkać w ofertach.
    Możesz zrobić mały test zapalniczką przyłożoną do szyby na odległość ok 1-2cm. Jeśli któryś z odbitych płomieni będzie niebieski (a nie żółto czerwony) tzn, ze szyba mogła już być "termo".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29

    Domyślnie

    A czy lepsze będą tańsze okna 3-szybowe od droższych 2-szybowych o podwyższonych parametrach, np. RW 45 dB?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nawet "to samo" okno tj z tych samych materiałów - może być różnej izolacyjności - chodzi o udział szyby w oknie im jej więcej - tym cieplejsze okno.
    Jeśli będzie witryna ws np OW8 dwu słupkowe .. to różnica ~będzie z 50% na korzyść witryny. Jeszcze długo - ramy okienne będą z tyłu za szybami - przynajmniej pakietami 3 szybowymi. 2 szyby to jest dobre do domu letniskowego

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony