dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pit3r87

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    14

    Domyślnie Podział działki, dobudowa domu do garażu

    Witam,

    z żoną mamy taki problem: rodzice żony chcą nam dać w darowiźnie połowę swojej działki. Obecnie działka ma 8 ar, więc po podziale przypadnie nam około 4ar. Tylko, że na tej "naszej" części stoi budynek garaż. Ten garaż postawiony jest w granicy działki. Szerokość działki wynosi 17m, z czego sam garaż ma 4,5, więc wolej przestrzeni zostaje 12,5m.

    I teraz nasze wątpliwości:

    1.czy mogę dobudować dom do istniejącego garażu. Jak to jest z tymi odległościami od granic. Sąsiedzi mogą robić problemy?

    2.jak to technicznie rozwiązać? Jeżeli dom i garaż będą się stykać ścianami to mogę postawić dom max 8,5 szeroki. Ale wtedy jak zrobić fundamenty? Kopiąc pod dom, garaż mi się nie osunie? Jeżeli postawię troszkę dalej od garażu to zmniejszy mi się dom. A może lepiej wyburzyć garaż, a póżniej postawić jakąś wiatę? W tej ostatniej opcji dom poszerzyłby mi się do 9m.

    3.orientuje się ktoś jak to jest z darowizną? Lepiej żeby tylko teściowa na żonę przepisała czy też na mnie od razu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Najrozsądniej przykleić się do garażu. Przy takim układzie i tak pewnie skonczy sie na projekcie indywidualnym żeby to ładnie zgrać.
    U fandament sie nie martw, doświadczony wykonawca poradzi sobie bez problemu. Zobacz ile w miastach przyklejają ogromnych budynków np do starych kamienic które stoją często na pozlepianych kamieniach.
    Odległości do granic muszą zostać zachowane - wyjatkiem mogą być ekstremalnie wąskie działki, wtedy przy zgodzie sąsiada i urzędu można zbudować mniej niż 3m od granicy a czasem nawet w granicy.
    Szkoda burzyć garaż jeśli jest w dobrym stanie.
    Najpierw sie dowiedzcie czy w ogole jest mozliwosc podzialu tak niedużej działki gęsto zabudowanej (już jest dom i garaż). Żeby urzednik zgodził sie na podział musi spełnionych być kilka warunków - odpowiednia gęstość zabudowy oraz powierzchni biologicznie czynnej, dostęp do drogi dla wszystkich tworzonych po podziale działek, możliwość postawienia budynku zgodnie z MPZP na nowo tworzonej dzialce budowlanej itd
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 04-07-2017 o 14:17

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pit3r87

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Najpierw sie dowiedzcie czy w ogole jest mozliwosc podzialu tak niedużej działki gęsto zabudowanej (już jest dom i garaż). Żeby urzednik zgodził sie na podział musi spełnionych być kilka warunków - odpowiednia gęstość zabudowy oraz powierzchni biologicznie czynnej, dostęp do drogi dla wszystkich tworzonych po podziale działek, możliwość postawienia budynku zgodnie z MPZP na nowo tworzonej dzialce budowlanej itd
    Tak właśnie wygląda cała ulica Tylko teściowej działka została nie podzielona. Działka obecnie ma dostęp do drogi z dwóch stron. Więc tu będzie OK.


    W poprzednim poście podałem wymiary, które wziałem z portalu geoportal. Teraz jestem po swoim mierzeniu. I się okazuje że garaż ma 3,9. I co teraz? Jak "dokleje" dom do garażu to muszę też zachować te 4 m (jeżeli chciałbym mieć okno od tej strony?

    Z moich wyliczeń wychodzi ze będę mógł postawić dom 9x10

    Kolejna sprawa co wybrać: projekt gotowy i go dostosować czy projekt indywidualny?
    Z żoną znaleźliśmy projekt domku i właśnie wydaje się nam idealnie pasujący do naszej działki i do tego garażu. Bo od strony garażu nie ma żadnych okien. Dodatkowo zrobiłbym sobie przejście z kotłowni do garażu. Gdybym wybrał gotowy projekt to kalenica domu byłaby prostopadła do kalenicy garażu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jeśli gotowy projekt "akceptuje" obecność już istniejącego garażu to ja bym wybrała gotowca (aby tylko spełniał wasze oczekiwania).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony