dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie projekt LIVERPOOL DCB11 pracownia LIPIŃSCY

    Bardzo proszę o opinię na temat tego projektu. Dom jest energooszczedny (pomimo tego że to partrówka),a na tym mi zależy.Bardzo podoba mi się układ tego domu jedyny mankament jaki widzę to trochę za mały salon. Prosze o rady jak go ewentualnie powiększyć . Wszelkie rady i sugestie mile widziane.
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?i...25&backcmd=New


    P.s. Niestety nie potrafię wkleić rzutów. Jesli ktoś może będę wdzięczny
    Gała

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hurra! Udało mi się zdjęcia i rzut jest! Bardzo prosze o opinię i rady jak powiększyć pokój dzienny. Co sądzicie gdyby zabudować część tarasu powiększyć tym samym jadalnię i otworzyc ją na pokój dzienny a zamknąć kuchnię ??


    Gała

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej czy ktoś posłuży radą. Czy nikt się nie wypowie na temat tego projektu? ?
    Gała

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    wg. zlikwiodwać okno w korytarzu i przesunąć ściane salonu tak, aby zrównała się z wejściem do domu (albo zostawić małą różnicę). Salon nie byłby wtedy takim "tramwajem". Tyle, że to niestety doprowadzi do zmiany konstrukcji dachu

  5. #5

    Domyślnie

    Albo odwrotnie taras przestawić na strone wejściowa do domu, zamknąć przestrzeń tarasu- brak kosztów przerobki dachu- i ta zamknieta przestrzenia poszerzyć salon i jadalnie. Albo taras zrobić od nowa, dobudowująć zadaszony taras .
    ja to bym zmieniła lazienki- choć jedna aby była z oknem ale to rzecz gustu i wyboru.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie Ciepły z pracowni Lipińscy

    Czy ktoś kupił ten projekt? Szukam osób zainteresowanych tym projektem. Proszę o kolejne opinie!
    Gała

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipacyna

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    4

    Domyślnie B11

    Witaj Tomku,
    szukałam innych amatorów tego domu i w końcu trafiłam na Twój tekst. Wiesz ja nie zmieniałabym salonu. 24 metry to sporo, a wszystkoo i tak zależy od tego, do czego tak naprawdę jest Ci potrzebny. Jeśli lubicie częste i duże spotkania rodzinne, czy towarzyskie - to warto go powiększyć. Mnie osobiście najbardziej zauroczyła duża kuchnia z jadalnią - to jest to co lubię, a dodatkowy plus to wyjście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego i do ogrdu - warzywniak
    Łazienki bez okien ma mój kuzyn - w niczym to nie przeszkadza jeśli jest dobra wentylacja, a zakładam, że skoro jest to dom z rekuperacją mechaniczną to wszystkie pomieszczenia powinny byc wentylowane.
    POwiedz mi czy sie w ogóle na niego zdecydowałeś?
    POzdrawiam i czekam na odpoweidź Kaśka
    Irek

  8. #8

    Domyślnie Budowa domu parterowego - koncepcja

    Witam.

    Planuje budowę domu parterowego, ok 130-140m powierzchni użytkowej. Aktualnie jestem po pierwszym spotkaniu z projektantem, na etapie koncepcji domu i rozmieszczenia wszystkich pomieszczeń. Spodobał mi się Projekt domu : Liverpool DCB11 (Lipińscy Domy), i na podstawie jego zrobiłem własne adaptacje które od razu mi się rzuciły. Potrzebuje oprócz sypialni dwa pokoje, dlatego trzeci pokój 1.6 będzie przerobiony jako pralnia/suszarnia.

    Założenia:
    - mur podwójny, styropian w środku;
    - dwa stropy;
    - dachówka płaska cementowa;
    - bez garażu;
    - bez okien dachowych;
    - poddasze wykorzystane jako strych
    - bez piwnic.

    Wstępny projekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dasdasds.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	392379

    1.1 Wiatrołap: 4,49 m2
    1.2 Pokój dzienny: 24,16 m2
    1.3 Kuchnia, jadalnia: 21,50 m2
    1.4 Pom.gosp., c.o.: 7,55 m2
    1.5 Pokój: 16,01 m2
    1.6 Pokój: 14,05 m2
    1.7 Pokój: 12,43 m2
    1.8 Pokój: 9,55 m2
    1.9 Komunikacja: 10,49 m2
    1.10 Wc: 7,61 m2
    1.11 Wc: 3,04 m2
    1.12 Podest: 2,62 m2
    1.13 Taras: 8,80 m2
    1.14 Podest: 1,38 m2
    Strych: 28,80 m2(80,60 m2)


    Planowane zmiany w projekcie:
    1. Ściana między pokojami 1.5 i 1.7 będzie prosta bez tego powiększenia pokoju 1.6. Okno będzie mniejsze jak w pokoju 1.7. Pokój 1.6 zostanie wykorzystany jako pralnia.
    2. W kotłowni 1.4 będzie właz na strych z rozkładanymi schodami.
    3. Między kotłownią 1.4 a kuchnią nie będzie drzwi.
    4. Między kuchnią a jadalnią będzie dodatkowy bar-wyspa od strony lodówki.
    5. Wyjście na taras będzie tylko z Salonu. Zamiast drzwi z jadalni na taras będzie okno lub w ogóle nic nie będzie.

    Zależy mi na komforcie, funkcjonalności i dobremu wykorzystaniu przestrzeni.
    Bardzo prosiłbym o opinie na temat projektu i moich przeróbek.
    Ewentualna krytyka lub porada co i jak zmienić będzie bardzo pomocna przed kolejnym spotkaniem z projektantem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez posmak77 ; 04-07-2017 o 19:13

  9. #9

    Domyślnie

    Drugą koncepcja na pralnie jest przeznaczenie na to pomieszczenia 1.8.
    Pokój 1.6 zostawiamy bez zmian, natomiast ściana działowa między 1.7 i1.8 zostanie przesunięta w kierunku pomniejszenia pralni i powiększenia Pokoju 1.7.
    Jak uważacie ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że łazienka ciemna...
    I w sumie sypialnie dzieci nie korzystają z najbardziej nasłonecznionej częsci, przez co zima praktycznie na sztucznym swietle beda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony