dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    u mnie się nie przegrzewa. czasem się wspomagamy uchyleniem okien, najcieplej w domu było około 24°C - w sypialni na piętrze, ale nie wieczorem, ale rano (dużo zysków bytowych w stosunku do strat). w pozostałych pomieszczeniach w tym roku jeszcze 23°C nie przekroczyło. czasem uchylamy okna na noc (ale rzadko w sypialni, bo żona nie lubi jak chociaż trochę wieje). w tym roku wspomagamy się GWC, ale rok temu bez GWC też problemów nie było (częściej uchylaliśmy na noc okna). podstawowym elementem chroniącym przed przegrzaniem są rolety. bez tego byłoby jak w piekarniku i to raczej dotyczy każdego domu (chyba że mamy mocno zacienione okna)

    silikat i żelbet doskonale pomagają w przejściu przez okresowe ocieplenie i dotrwaniu do dni ze spadkami temperatur (działa też w drugą stronę - jak w sierpniu zdarzają się bardzo chłodne dni, to w domu jest uczucie jakby działało ogrzewanie). izolacja to styropian grafitowy 30 cm, 50 cm wełny w stropie piętra, ściany z silikatu 24 cm i 12 cm, rekuperator
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    Rozmawiałam z hurtownikiem, który na moje pytanie o silikaty odpowiedział, że zrezygnował ze współpracą z Kluczami ze względu na wiele reklamacji. Polecał Silpro z Oławy, podobno mają nową linię produkcyjną i silikat jest dobrej jakości. Czy to prawda - nie wiem, piszę, co mi powiedział.
    Mam u siebie Sil-Pro i nie jest niestety idealnie - zdarzają się wybraki (na około 2000 wymurowanych bloczków miałem około 15, które moim zdaniem nie nadawały się do wmurowania), czy bloczki o różnej wysokości (nawet 3-5 mm na wysokości).

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Mam u siebie Sil-Pro i nie jest niestety idealnie - zdarzają się wybraki (na około 2000 wymurowanych bloczków miałem około 15, które moim zdaniem nie nadawały się do wmurowania), czy bloczki o różnej wysokości (nawet 3-5 mm na wysokości).
    To wrecz idealnie....w ceramice na 72 szt spokojnie 5-10 szt jest uszkodzona i idzie na docinkę, u mnie na wmurowane 2000 bloczków ok.1000 miało uszkodzenia.Ale wg przedstawiciela firmy to nie apteka i się to przecież przykryje styropianem i tynkiem więc w czym problem.
    Jak powiedziałem że chciałem to szpachlować zamiast tynkować to usłyszałem że te bloczki nie nadają się do szpachlowania bo powinienem zamówić sobie wersje na lico to wtedy były by proste.Tylko jak się to ma do tolerancji 2mm podawanej przez producentów.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie się nie przegrzewa. czasem się wspomagamy uchyleniem okien, najcieplej w domu było około 24°C - w sypialni na piętrze, ale nie wieczorem, ale rano (dużo zysków bytowych w stosunku do strat). w pozostałych pomieszczeniach w tym roku jeszcze 23°C nie przekroczyło. czasem uchylamy okna na noc (ale rzadko w sypialni, bo żona nie lubi jak chociaż trochę wieje). w tym roku wspomagamy się GWC, ale rok temu bez GWC też problemów nie było (częściej uchylaliśmy na noc okna). podstawowym elementem chroniącym przed przegrzaniem są rolety. bez tego byłoby jak w piekarniku i to raczej dotyczy każdego domu (chyba że mamy mocno zacienione okna)

    silikat i żelbet doskonale pomagają w przejściu przez okresowe ocieplenie i dotrwaniu do dni ze spadkami temperatur (działa też w drugą stronę - jak w sierpniu zdarzają się bardzo chłodne dni, to w domu jest uczucie jakby działało ogrzewanie). izolacja to styropian grafitowy 30 cm, 50 cm wełny w stropie piętra, ściany z silikatu 24 cm i 12 cm, rekuperator
    No właśnie rolety rolety ...
    imrahil - jaki masz projekt i czy rolety posiadasz we wszystkich oknach, pytam gdyż u siebie przewiduje od południa ale mam trzy okna 150x150 od wschodu i zastanawiam się czy bedę żałował jak nie wstawię rolet, z drugiej strony koszta związane z zakupem są duże?
    Ja również mam sciany z silikatu 24 z http://www.ppmb-niemce.com.pl/index....d=62&Itemid=64 bardzo mało było pęknięć, co prawda jeszcze nie mieszkam w swoim domu ale jak czytam wypowiedzi tych którzy już pomieszkują utwuerdzam się w przekonaniu że wybrałem odpowiedzni materiał konstrukcyjny.
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nigdy nie zdecydowałbym się na inwestycję w rolety zewnętrzne na ścianie wschodniej budynku. U nas w domu zamiast rolet zew. W naszej sypialni świetnie sprawdzają się zasłony "black out".
    Zanim pomieszczenie przejmie energię cieplną, słońce zmieni swoje położenie a zasłony nie dopuszczą do przegrzania pokoju. Polecam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nigdy nie zdecydowałbym się na inwestycję w rolety zewnętrzne na ścianie wschodniej budynku. U nas w domu zamiast rolet zew. W naszej sypialni świetnie sprawdzają się zasłony "black out".
    Zanim pomieszczenie przejmie energię cieplną, słońce zmieni swoje położenie a zasłony nie dopuszczą do przegrzania pokoju. Polecam.
    Tomasz 131 rozumiem , ale te okna to u mnie min kuchnia, salon i pokój i tego typu zasłon w kuchni nie zamontuje...
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    A nie wystarczy zaprojektować dłuższy okap albo pergole dorzucić? Nie sztuką opuścić rolety i wegetować z półmroku, wolałbym ograniczyć bezpośrednie operowanie słońca niz się od niego kompletnie zaslaniac

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nigdy nie zdecydowałbym się na inwestycję w rolety zewnętrzne na ścianie wschodniej budynku. U nas w domu zamiast rolet zew. W naszej sypialni świetnie sprawdzają się zasłony "black out".
    Zanim pomieszczenie przejmie energię cieplną, słońce zmieni swoje położenie a zasłony nie dopuszczą do przegrzania pokoju. Polecam.
    A ja mam od wschodu i nie wyobrażam sobie, ile miałbym *C w sypialni, gdybym ich nie założył.
    Mam trzy okna od wschodu - sypialnia, pokój dziecka i kuchnia, w upały są otwierane rano do połowy, a przed naszym wyjściem do pracy przymykane do 4/5 (za wyjątkiem pokoju syna, ale przed oknem rośnie jabłoń).
    Mam w sypialni 22-22.5C nawet w największe upały.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    A nie wystarczy zaprojektować dłuższy okap albo pergole dorzucić? Nie sztuką opuścić rolety i wegetować z półmroku, wolałbym ograniczyć bezpośrednie operowanie słońca niz się od niego kompletnie zaslaniac
    A jak pomoże okap pomieszczeniom o wschodniej, albo zachodniej ekspozycji ?
    Poza tym, w sypialni mogę mieć półmrok, bo tam przez cały dzień nikogo nie ma, w kuchni doświetlenie zapewniają jeszcze dwie inne ściany i okna w nich, bo jest otwarta na salon.
    U dziecka opuszczenie do 1/2, plus drzewo za oknem zapewnia odpowiednią ilość światła i ochronę przed upałem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aby sprecyzować u mnie salon- dwa okna balkonowe z czego jedno zakryte bedzie tarasem drugie roleta (strona południowa), strona wschodnia to jedno okno salonu, drugie kuchnia połączona z salonem i pokój.
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KAJTEK_23

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-103
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie się nie przegrzewa. czasem się wspomagamy uchyleniem okien, najcieplej w domu było około 24°C - w sypialni na piętrze, ale nie wieczorem, ale rano (dużo zysków bytowych w stosunku do strat). w pozostałych pomieszczeniach w tym roku jeszcze 23°C nie przekroczyło. czasem uchylamy okna na noc (ale rzadko w sypialni, bo żona nie lubi jak chociaż trochę wieje). w tym roku wspomagamy się GWC, ale rok temu bez GWC też problemów nie było (częściej uchylaliśmy na noc okna). podstawowym elementem chroniącym przed przegrzaniem są rolety. bez tego byłoby jak w piekarniku i to raczej dotyczy każdego domu (chyba że mamy mocno zacienione okna)

    silikat i żelbet doskonale pomagają w przejściu przez okresowe ocieplenie i dotrwaniu do dni ze spadkami temperatur (działa też w drugą stronę - jak w sierpniu zdarzają się bardzo chłodne dni, to w domu jest uczucie jakby działało ogrzewanie). izolacja to styropian grafitowy 30 cm, 50 cm wełny w stropie piętra, ściany z silikatu 24 cm i 12 cm, rekuperator
    Gdzies widzialem Twoj wpis ze koszty ogrzewania twojego domu to 700zl... Mozes napisac czym ogrzewasz, jakie wymiary domu i ile kondygnacji?? Ogolnie jakies szczegoly jak uzyskales taki wynik... Z gory dzieki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony