dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wiertarko-wkrętarka - z udarem czy bez?

    Szukam wkrętarko-wiertarki akumulatorowej i widzę, że modele podobnych parametrach z udarem kosztują podobnie(niewiele drożej) od modeli bez. Póki co przeglądałem ofertę DeWalta i Metabo.

    Czy warto brać model z udarem? Wiem, że do wiercenia to normalna wiertarka z udarem. Chodzi mi czy udar we wkrętarko-wiertarce akumulatorowej wystarczy do wywiercenia czasem jednej dziury w silikacie/betonie, czy raczej jest to dodatek, który nawet do tego się nie nadaje i pierwszy się zepsuje.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 06-07-2017 o 12:26

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    mając na uwadze Twoje oczekiwania i cele do jakich chcesz uzywac wspomnainego narzędzia oraz posiłkując sie tymi linkami

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiertarka_udarowa

    http://krystianpolice.pl/co-to-jest-...wiertarce.html

    odpowiedz na to pytanie jest jednoznaczna a trudnością zbliżona do odpowiedzi na zadanie ile to jest 2+2.

    Jezeli udar jest przanacozny do iercenia w betonie a Ty - tak to zrozumiałem - takie wiercenia przewidujesz... to nie rozumiem skąd w ogóle to pytanie.

    To tak jakbyś kupował samochód i zastanawial sie czy kupować auto z kołami czy bez kół.



    PS osobiście polecam GSB 18-2 RE Professional
    Do leżejszych prac typu wkrecanie śrubek i wkrętów używam niezastąpionego Bosch'owskiego IXO wraz z adapterem kątowym oraz adapterem do cięcia krzewów.


    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #4

    Domyślnie

    Widać, że 2+2 nie jest takie proste... Ja pytam o wkrętarko-wiertarkę akumulatorową, a ty mi mówisz o wiertarce sieciowej.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Szukam wkrętarko-wiertarki i widzę, że modele podobnych parametrach z udarem kosztują podobnie(niewiele drożej) od modeli bez. Póki co przeglądałem ofertę DeWalta i Metabo.

    Czy warto brać model z udarem?
    Wiem, że do wiercenia to normalna wiertarka z udarem. Chodzi mi czy udar we wkrętarko-wiertarce akumulatorowej wystarczy do wywiercenia czasem jednej dziury w silikacie/betonie, czy raczej jest to dodatek, który nawet do tego się nie nadaje i pierwszy się zepsuje.

    W twoim pytaniiu skupiłem sie na jedynym zdaniu zakończonym pytajnikiem.




    Wystarczyć pewnie wystarczy.. Urządzeń, o ktorych piszesz jest sporo.. Osobiście mając w zamiarze wiercenie udarowe w betonach silkach i innych tego typu twardych materiałach nigdy bym się nie dał namówic na coś napedzanego akumulatorem... Nawet gdyby było spod znaku "Technik fuers Leben"


    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 06-07-2017 o 12:27
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  6. #6

    Domyślnie

    Dodałem na początku info, że chodzi o akumulatorową i dalej czekam na rady innych.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przed zakupem wiertarki do domu rozmawiałem z ekipami z mojej budowy, ogadałem ich sprzęt i kupiłem przewodowy.
    Jeśli już ekipa pracowała na akumulatorach to miała dodatkowe baterie w zapasie, ewentualnie tak jak człowiek od rolet używał sprzętu do wywiercenia kilku otworów ( miał fajny sprzęt z odkurzaczem ). Sam kupiłem wyrzynarkę Bosch z 2 bateriami i przy układaniu paneli musiałem co jakiś czas baterię zmieniać.

    Reasumując, do zastosowań domowych warto brać z udarem, ale z nastawieniem że sprzęt będzie pracował sporadycznie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #8

    Domyślnie

    Interesują mnie sprzęty, tylko z dwoma akumulatorami Udar we wkrętarce do użycia bardzo sporadycznie, a nie zastąpienia całkowicie wiertarki z udarem.

  9. #9

    Domyślnie

    Przyjąłbym założenie, że jeśli wkrętarka z udarem kosztuje tyle samo co bez, to ten udar jest gówno warty. Zdecydowałbym się na zwykłą wkrętarkę z dwoma akumulatorami (co sam napisałeś). Na pewno nie bawiłbym się w półśrodki. Podejrzewam, że przy pierwszym użyciu udaru z "akumulatorem", odłożyłbyś go na bok idąc po normalną wiertarkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro wielu producentów ma osobną kategorię dla tego typu produktów, to może jednak są coś warte. Zdecydowanie najcenniejsza opinia byłaby od kogoś kto taki sprzęt ma...

  11. #11

    Domyślnie

    Brak komentarzy których oczekujesz też już o czymś mówi

  12. #12

    Domyślnie

    Udar ten przeznaczony do wiercenia ( bo są też inne przeznaczone do wkręcania ) od biedy poradzi sobie w cegle . O wierceniu w betonie zapomnij .

  13. #13

    Domyślnie

    Dziś dopiero mi się przypomniało, że przecież na YT jest wszystko

    https://youtu.be/23aayTYJ3Bo?t=313
    https://youtu.be/-TsJVCwWIdc?t=380

    Tak więc chyba na model z udarem się decyduję.

  14. #14

    Domyślnie

    Kup sobie bez udaru, bo takie na akumulator sa po prostu za słabe żeby wiercić w czymś twardym, owszem dadzą radę ale mówimy tu o jednej dziurze i będą słabły. Jak potrzeba wywiercić coś w żelbecie to potrzeba konkretnego sprzętu, sieciowego.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #15

    Domyślnie

    Funkcja udaru zdecydowanie ułatwia prace związane z wierceniem, szczególnie te w betonie (czy to zbrojonym, czy tez nie). Jeśli chodzi o godne polecenia akumulatorowe wiertarko - wkrętarki udarowe, warto zwrócić uwagę na wygodną w obsłudze Bosch GSB 18-2-LI Plus. Doskonale nadaje się do prac budowlanych w betonie, metalu, czy drewnie. Warta uwagi jest również nowa GSB 18 VE-EC z dodatkową rękojeścią.

  16. #16

    Domyślnie

    A Pan ekspert używał takiej wiertarko-wkrętarki i pisze o osobistych doświadczeniach? Czy znów odkopał temat w celu zrobienia reklamy pracodawcy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony