dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie nieustawny dom, prosze o pomoc

    Witam Was,
    Mam okazję zakupić domek ale strasznie nie podoba mi się rozmieszczenie pomieszczeń. Czy możecie mi podsunąć jakies pomysły?
    Jest to domek 10x8 ze scianą nośną przez całą długość w srodku, oraz dobudówka z prawej (2 pokoje). Przestrzeń nazwana "pierwotnie kuchnia" nie musi być kuchnią.

    Potrzeby to rodzina 2+2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	392567  

  2. #2

    Domyślnie

    Słabo widzę wymiary. Nic nie wiem o dzieciach- wiek i ich potrzeby. Może uda się pójść w tym kierunku:
    a) z pokoju 1- jadalnię z szafą ( na czerwono) i okrągłym stołem połączenie z kuchnią bez drzwi- mamy kuchnio-jadalnię
    b) każde pomieszczenie (pokój) osobne wejście z przedpokoju
    c) czerwone prostokąty to szafy, a w tej trójkątnej szafie w przedpokoju z powodzeniem zmieści się odkurzacz
    d) tam gdzie turkusowy prostokąt to sypialnia rodziców
    e) ścianę dzielącą sypialnię od jadalni przesunęłam w lewo, by powiększyć sypialnię.
    Ta ściana nośna- interwencja w nią będzie wymagała kosztów.
    Jeżeli nie można ruszyć ściany nośnej to ciężki temat- jeśli chodzi o takie funkcjonalne rozmieszczenie , by każdy pokój miał wejście z przedpokoju.Chyba że dla dzieci- jeden wspólny pokój z wejściem z przedpokoju, nie ruszać wejścia do sypialni a przesunąć ścianę działową od planowanej jadalni w lewo - po to by sypialnia była większa.
    Remont jest drogi, zastanów się czy ten dom jest wart tego, aby tak wyburzać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja.JPG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	392579  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 08-07-2017 o 16:32

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę nad taką przeróbką jak w załączonym pliku. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle myślę, że wybużenie ściany nośnej 2,5-3m to będzie jakieś max 1500zł? Nie ma piętra, sam strop.
    Trochę mi szkoda tych 9 m2 które tracę przez przedpokój 2, ale na razie może to być pokój zabaw dla dzieci (0,5 i 2,5) ze stoliczkiem na srodku a potem bedzie gdzie postawic choinkę. Drzwi z przedpokój 1 do przedpokój 2 i do salonu zrobiłbym suwane żeby nie zabierały miejsca.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	392741  
    Ostatnio edytowane przez dgc ; 10-07-2017 o 08:28

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał dgc Zobacz post
    Myślę nad taką przeróbką jak w załączonym pliku. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle myślę, że wybużenie ściany nośnej 2,5-3m to będzie jakieś max 1500zł? Nie ma piętra, sam strop.
    Trochę mi szkoda tych 9 m2 które tracę przez przedpokój 2, ale na razie może to być pokój zabaw dla dzieci (0,5 i 2,5) ze stoliczkiem na srodku a potem bedzie gdzie postawic choinkę. Drzwi z przedpokój 1 do przedpokój 2 i do salonu zrobiłbym suwane żeby nie zabierały miejsca.
    Nie jestem dobra w przerobkach, wiec moge tylko dodac swoja uwage na temat

    1 -salon- dlugi i wask, wygladem przypominajacy wagon... 2,5m to bardzo malo.... jak patrze na swoja rogowke, to juz widze, ze moje kolana dotykaja sciany na wprost
    2.przedpokoj nr2.....powaznie`?tyle miejsca na to potrzeba ?chyba ze kawalek wydzielic na male wc

    Bardzo duzo zmian jak i poniesionych kosztow wyjdzie, i rowniez zaczelabym sie zastanawiac, czy ten dom jest tego wart...
    zalezy jaka cena zakupu...ale mimo to, niekiedy przerobki wychodza drozej jak postawienie nowych scian...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony