dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie aranżacja kawalerki 30m2

    edit
    Ostatnio edytowane przez nowus777 ; 02-07-2020 o 17:27

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    edit
    Ostatnio edytowane przez nowus777 ; 02-07-2020 o 17:27

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakie sprzęty znajdują się w kuchni i pasowałyby ich nazwy i funkcje do tych miejsc? I czemu nie miałeś wątpliwości co do zmywarki?

  5. #5

    Domyślnie

    P- pralka.
    L- lodówka.
    A z to zmywarka, a że przy zlewozmywaku to można nawet nie znając się na rzeczy uznać, że to jest podpisanie zlewozmywaka.Właściciel kawalerki być może uznał że pralka jest w zabudowie na przeciwko drzwi do łazienki, a lodówka też w zabudowie na lewo od płyty grzewczej/ kuchenki.
    Nowus -pytaj śmiało, od tego jest to forum.

  6. #6

    Domyślnie

    edit
    Ostatnio edytowane przez nowus777 ; 02-07-2020 o 17:27

  7. #7

    Domyślnie

    Może odpowiem:
    P - piekarnik
    ale oczywiście może być pralka, jeśli się w łazience nie zmieści bo i tak w mojej propozycji jest ciasno i wchodziłaby w grę taka o gł. 39cm.

    L - oczywiście lodówka
    Z - zmywarka

    A co do rozwiązania szafy- wysokiej zabudowy, to może warto pomyśleć o sprzętach w niej.
    Przykładowo zmywarka w "słupku" pod piekarnikiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmywarka_zabudowana_na_wysokosci_wzroku_electrolux_250314.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	392577

    Ale będzie daleko od zlewu, dlatego lepiej jak zostanie przy zlewie- wkładanie kapiących naczyń i chlapanie po podłodze.
    Za to pralka pod piekarnikiem na pewno się lepiej sprawdzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z13975555Q,Wysoka-szafka-na-pralke-i-suszarke-ustawiona-w-slu.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	392578


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2604ac4aaf413631b822ef88bae6dc7f.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	392580

  8. #8

    Domyślnie

    Na projekcie Aniki masz tak:
    wchodzisz do łazienki i na lewo masz sedes, potem prostokątną kabinę z odpływem liniowym (czyli bez brodzika) ,na wprost wejścia masz blat z szafką i umywalką.Tylko ja bym tej umywalki nie dawała w samym rogu, bo dla osób praworęcznych przy myciu oznacza to walenie łokciem w ścianę. Na pobudkę rewelacja, ale wolę inne metody budzenia.
    Gdyby odpływ liniowy nie odpowiadał to ja bym zaproponowała kabinę półokrągłą z drzwiami otwieranymi do środka i na zewnątrz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Na projekcie Aniki masz tak:
    wchodzisz do łazienki i na lewo masz sedes, potem prostokątną kabinę z odpływem liniowym (czyli bez brodzika) ,na wprost wejścia masz blat z szafką i umywalką.Tylko ja bym tej umywalki nie dawała w samym rogu, bo dla osób praworęcznych przy myciu oznacza to walenie łokciem w ścianę. Na pobudkę rewelacja, ale wolę inne metody budzenia.
    Gdyby odpływ liniowy nie odpowiadał to ja bym zaproponowała kabinę półokrągłą z drzwiami otwieranymi do środka i na zewnątrz.
    Zgadzam się ze wszystkim. Ta umywalka dlatego jest tam tak przesunięta, bo może udałoby się jeszcze zmieścić pralkę. Nie wiem ile ma komin, dlatego teoretycznie trochę miejsca można tam wygospodarować. Jeśli się nie zmieści, to zostaje kuchnia i umywalka na środku tego blatu w łazience.

    Kwestia dobrego odpływu.



    Dodając blat i zabudowę




  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym spróbowała podpiąć kuchnię pod łazienkę.


  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    kabina podwójna łamana to fajne rozwiązanie żeby powiększyć pomieszczenie gdy jej nie używamy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	155b8836909b5577be78eaef9a5035b0.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	393465 ale nie jestem przekonana czy u ciebie to wiele da
    a nie myślałaś jednak o drzwiach wnękowych? nie wiem jaką tam masz długość ściany ale może jednak w miejscu gdzie masz kabinę dobudować ściankę i zamontować drzwi a samą pralkę zabudować w szafie sięgającej do sufitu. Osobiście nie znoszę gdy pralka jest na widoku a nie daj borze jeszcze aby robiła za półkę tym bardziej ze masz łazienkę łączoną z wc i będziesz musiała tam utrzymać porządek
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, proponuje zrobić drzwi przesuwne do samej łazienki (nie chodzi mi o kabine prysznicowa), pozwola zaoszczedzic mnostwo cennego miejsca. kuchnie bym ty;ko troche przesunela w glab salonu a tam gdzie przy wejsciu jest szafa dalabym pralke schowana za drzwiczkami plus miejsce na odkurzac i inne klamoty. W miejscu narysowanej lodówki dalabym szafe ubraniowa. kanapa słuzy jako miejsce do spania, fotel do czytania z lampa podlogowa, stol w jadalni jako biurko. wymiary widoczne na zdjeciu sa pogladowe, tak na moje oko, jakby podal Pan dokladniejsze to moze udaloby sie wydielic jakas sypialnie dla Pana. stol mozna zamienic na mniejszy rozkladany, ten rozklada sie tak 90 do 138 do 168 cm w razie wiekszej ilosci gosci (bardzo fajny stol z ikei, samam mam i polecam goraco do malych mieszkan)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	402727
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	402728

    w razie pytań prosze pisac
    sama mam 36m2 ale udalo mi sie wydzielic sypialnie dla siebie i aneks kuchenny,
    p.s. ten obraz o ktorym Pan wspominał pasuje nad stolem jadalnym bo bedzie go widac na wejsciu do mieszkania

    Pozdrawiam Kasia
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 08-12-2017 o 22:43 Powód: zdjecia

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szaro-biała kolorystyka -to brzmi współcześnie i dobrze. Poniżej kilka inspiracji, podpowiedzi, może sugestii:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--19.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	396128
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--18.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	396129
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--17.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	396130
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--16.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	396131
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--15.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	396132

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  14. #14

    Domyślnie

    Otwarciem przedpokoju z aneksem na pokój zrobiłbym na pewno. Z własnego doświadczenia polecam przy takim metrażu projektor na ściane na przeciwko sofy, na przeciw stolik kawowy z półką pod blatem, po jednej stronie półka i obok większy regał na książki - zyskasz miejsce do rozryski i pracy jednocześnie.

    Poniżej podaje link do artykułu dotyczącego porad przy [SPAM]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-12-2017 o 09:39 Powód: blog towarzyszący sklepowi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony