dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie mała łazienka 3 mkw

    Witam,

    mam łazienkę o wymiarach 1,7 x 1,8 m.

    Załączam obecne zdjęcie.
    Chciałabym, aby zmieściła się w niej kabina, umywalka z szafką oraz pralka (umywalka i pralka na tej samej ścianie co obecnie).

    Będę wdzięczna za pomysły.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170627_175538.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	392606Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	392607

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie jest kaloryfer. Rysunek schematyczny- koło to kabina półokrągła -90 cm, pod umywalką szuflady, w górnym lewym rogu to słupek na drobiazgi (s), a zielone krótkie kreski to miejsce na ręczniki. Jeżeli obecnie kaloryfer jest nad pralką to nie jest źle. Przy umywalce może też być kosz na brudną bieliznę.Umywalka i pralka w tych samych miejscach co obecnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja łazienki.JPG
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	392611  

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie

    witam, dziękuję za odpowiedź. Kaloryfera w ogóle nie ma w lazience

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Gorąco polecam kabinę kwadratową/prostokątną. Tak, żeby szyby nie były zagięte. W obecnym mieszkaniu męczymy się z półokrągłą kabiną już czwarty rok i domyć to to dramat...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Gorąco polecam kabinę kwadratową/prostokątną. Tak, żeby szyby nie były zagięte. W obecnym mieszkaniu męczymy się z półokrągłą kabiną już czwarty rok i domyć to to dramat...
    domyślam się , że dramat z myciem dlatego, że drzwi są na rolkach. Ale są kabiny półokrągłe z drzwiami otwieranymi do środka i na zewnątrz.To likwiduje problem rolek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pistacjowadama Zobacz post
    witam, dziękuję za odpowiedź. Kaloryfera w ogóle nie ma w lazience
    w takim razie nad pralką skoro nie ma tam kaloryfera to sugeruję wiszącą zamykaną szafkę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi. A co myślicie o kabinie otwartej? byc może to jest rozwiązanie w małej łazience...?

  8. #8

    Domyślnie

    A może w miejsce wanny prysznic walk in, prosta szklana szyba - łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż prysznic półokrągły,
    pralka i umywalka pozostają w obecnych miejscach

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka55 Zobacz post
    A może w miejsce wanny prysznic walk in, prosta szklana szyba - łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż prysznic półokrągły,
    pralka i umywalka pozostają w obecnych miejscach
    dobre rozwiązanie na tak niewielką powierzchnię

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    moi rodzice mieli podobny ksztalt łazienki własnie są świeżo po remoncie w którym im pomagalam nie mam zdjęcia z ich mieszkania ale zrobiliśmy drzwi prysznicowe takie w prawym rogu (tylko uchylne w drogą stronę)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi Reflexa.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	393459

    w lewym rogu z glebokosci wneki powstalo miesce szafa do ktorej wrzucilismy pralke, a umywalka z szafka wylądowała na prawej scianie.
    A dlaczego nie chcesz przenieść umywalki na prawą stronę?
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie

    umywalka musi zostać po lewej stronie; po prawej jest za cienka ściana...

    zastanawiam się nad kabiną składaną - czy macie jakieś doświadczenia??

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    kolega z pracy zafundował rodzicom taki model
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	155b8836909b5577be78eaef9a5035b0.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	393733
    mają małą łazienkę więc rozwiązanie idealne składasz nie ma produktu oczywiście zrobił ją bez brodzika. Ja chodząc ze swoimi po salonie też brałam taki model pod uwagę ale jak się okazało, że brodzik musi być to nie miało to już bardzo sensu. Najlepiej zobacz w sklepie jak się ją zamyka bo to taki specyficzny bo skrzydła dwa trzeba spiąć ze sobą dodatkowo są łamane więc to inaczej chodzi niż w tradycyjnych uchylnych. Ale przecież korzysta się z kabiny raz dziennie to nie drzwi do WC podobno to bardzo popularne rozwiązanie wśród klientów tak mówił nam sprzedawca.
    A odnośnie ścianki u moich rodziców też była cienka fachman dopiero się o tym przekonał jak przebił się na wylot do salonu. Na zewnątrz łazienki ścianka była obłożona boazerią i wyglądała na grubą Tak więc uwaga boazeria może zgubić.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie

    a czy taką składaną kabine można zamontować razem z brodzikiem?? Nie wiem, czy będzie możliwość zrobienia kabiny bez brodzika....

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o domywanie czy czyszczenie ścianek kabiny polecam wybierać takie z powłoką Maxi Clean. I raczej unikać plastiku, szkło jest lepsze jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

  15. #15

    Domyślnie

    Niedawno wykończyłem jedną ze swoich łazienek o zbliżonym metrażu: http://tufotki.pl/WTE9V

    Kabina typu walk-in świetnie się sprawdza (brodzik zlicowany z płytkami), ceramika (brodzik, wc, umywalka, szafki) Roca, bateria umywalkowa Grohe, zestaw podtynkowy w kabinie Tres, grzejnik Radson, elektryka Legrand, płytki 30x90 położone do 120cm, powyżej lustra. Mała łazienka i wszystko się zmieściło, łącznie z pralką w zabudowie 60tką, a lustra optycznie ją powiększyły. Cenowo nie wyszło tanio, ale łazienki nie wykańcza się co roku, nie chciałem przyoszczędzić kilka pesos kosztem znacznie gorszej jakości. Jedynie wykonanie od a do z samodzielne, bo lubię majsterkować, więc nie płaciłem za robociznę.
    Ostatnio edytowane przez Ermenegildo ; 31-07-2017 o 07:28

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał pistacjowadama Zobacz post
    a czy taką składaną kabine można zamontować razem z brodzikiem?? Nie wiem, czy będzie możliwość zrobienia kabiny bez brodzika....
    oczywiście, że można. Ale jeśli chcesz uzyskać efekt braku kabiny we wnętrzu tzn mieć ją na co dzień złożoną to musisz zrobić brodzik wpuszczony
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    mam nawet zdjęcie takiej kabiny ze sklepu na brodziku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fc15cf701120d46cb9db74cb515597fd.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	394072
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pistacjowadama

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    20

    Domyślnie

    dziękuję za Wasze odpowiedzi.

    Zastanawiam się między dwiema kabinami:
    1. DEANTE https://deante.pl/pl/Kerria-Kabina-kwadratowa
    2. REA https://www.ceneo.pl/42070382#tab=click_scroll

    Czy macie z nimi jakieś doświadczenia??

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Rea bym odpuściła to chyba nie jest trafiony producent poza tym kabina niska 190cm. Dorzucę ci jeszcze do listy ten model, który mój znajomy kupił rodzicom bo wiem, że jak na razie jest ok http://newtrendy.pl/kabiny-prysznico...egoly-140.html ale wysokość 195cm więc Deante wyższe. Najlepiej poszukaj kabiny na żywo w sklepie wtedy zobaczysz czy po pierwsze ci się podoba wygląd a po drugie potargasz drzwiami a potem kupisz tam gdzie taniej.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony