dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariusz242
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowogród k. Łęcznej
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie Styropian grafitowy na posadzkę na gruncie

    Witam
    Mam pytanie czy ktoś ma styropian grafitowy na posadzce na gruncie? Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem z uwagi na to iż mogę tam położyć 8 cm. Początkowo (kiedy jeszcze nie zauważyłem że mam o 4 cm okna niżej osadzone) planowałem dać 12 cm (2x6) styro EPS 100. Tak mi podpowiedzieli na składzie budowlanym żeby w posadzkę dać EPS 100. Tylko że te twardsze styropiany mają słaby współczynnik Lambda (ok 0,03. Zastanawiam się więc nad grafitem np :
    Styropian Dach/Podłoga LAMBDA GRAFIT EPS 031
    Styropian grafitowy Neographite Dach/Podłoga 031
    Tylko że w nich naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym wynoszą ≥ 80 kPa.
    Mam pytanie czy EPS 80 wystarczy i można brać grafit na posadzkę?
    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Mam ten sam dylemat, chciałbym grafit na posadzkę, a z tego co widzę wszystkie są max ≥ 80 kPa
    Za to nazwa łądna "Dach podłoga" przy wszystkich.
    Przejmować się czy nie?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariusz242
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowogród k. Łęcznej
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Tak sobie myślę że chyba te 80 kPa jest wystarczające. wczoraj widziałem grafit na podłogę Austrothermu i był wg mnie ok. poza tym większość styro na posadzkę (tych zwykłych z lambdą ok 0,04) mają 80 kPa. Coś mi się wydaję że zamówię właśnie grafit na posadzkę.
    Czekam tylko na choćby jedną opinię utwierdzającą mnie w tej decyzji.......

  4. #4

    Domyślnie

    przy 8cm położyłbym grafitowy EPS80
    to i tak lepiej niż EPS100 przy 20cm

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    przy 8cm położyłbym grafitowy EPS80
    to i tak lepiej niż EPS100 przy 20cm
    wywołałeś wilka z lasu Pod chudziakiem mam dawać 20 cm styropianu, chciałbyś się dowiedzieć czy koniecznie musi to być EPS 200 tzw. parkingowy np. taki:
    http://www.bausklep.pl/p,316,styropi...a-parking.html

    Czy może wystarczy EPS 150 Taki jak ten:
    http://styronet.pl/styropian-parking...rm-eps035.html

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 17:30

  7. #7

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 17:30

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wg deklaracji producenta jest.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    ja dałam 20cm termoorganiki na chudziak, na to pogłogówka i 6 cm wylewki, potem kafle? znaczy , ze mam się martwić? czym to grozi? skoro producent pisze dach-podłoga to chyba do tego produkt przeznaczony? czy się mylę?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip20 Zobacz post
    ... współczynnik zgniatania ma na poziomi 60 co daje 1800kg/m2 czy to wystarczy ?
    ... styropian na podłogi ma o współczynniku zgniatania 80 co daje 2400 kg/m
    10cm betonu to około 200kg na m2, 7cm wylewki to tak ok 150kg na m2b czyli teoretycznie wierząc parametrom każdy styropian wystarczy

    mocno obładowana lodówka to tak max z 200kg, pralka około 80kg i drugie tyle jeśli postawi się na niej suszarkę

    można zastosować twardszy styropian tylko w newralgicznych miejscach takich jak kotłownia, łazienka, kuchnia

  11. #11

    Domyślnie

    tak sobie liczę i wychodzi mi, że EPS60 przy 8cm to jest to samo co EPS150 przy 20cm jeśli chodzi o ściśliwość, jeśli dobrze liczę ...

    EPS60 8cm = EPS80 11cm = EPS100 13,5cm = EPS150 20cm

    różnica pomiędzy najtwardszym i "najmiększym" styropianem to max 3mm ugięcia w najbardziej obciążonym miejscu
    Ostatnio edytowane przez Crisiano ; 16-12-2013 o 19:12

  12. #12

    Domyślnie

    Szkoda ładowac kase w ten styropian. Kiedys robiłe mprzeliczenia i wychodziło mi ze np 15cm styropiany lambda 31 to to samo co 20cm lambda 40

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko trzeba miec miejsce na te 20cm
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14

    Domyślnie

    to czy szkoda czy nie to pojęcie względne dla każdego pewnie inne, ja mam parterówkę więc nawięcej powierzchni ma strop i podłoga i zgodnie z OZC od Asolta warto było.
    Jednak faktycznie nie konsultowałam takiej zmiany z projektantem, a w projekcie było 10cm zwykłego. jestem przed wylwkami i hydrauliką z powodu zimy temat zaparkował tak jak jest. jak się po tym chodzi to wiadomo lekkie ślady po butach zostaja, ale wylewka to chyba dociąży równomiernie. Powiedzcie mi czy w takim razie dzwonić do architekta żeby taką zmianę przeliczył? bo wydawała mi się ona nie ingerująca w konstrukcję....

    dodam że planowałam jeszcze wannę stalową któa wiem że lekka nie jest a już z wodą i pacjentem w środku trochę będzie. mogę ratować miejscowo jakąś siatką z drutów w tej wylewce bo styro to już zrywać nie będę raczej

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Nie zapominaj o tym, że im grubsza warstwa styropianu tym grubsza, mocniejsz musi być wylewka. Wiąże to się z wysokością całej posadzki-a potem płacz, skąd wziąć i za ile nietypowe drzwi....



    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    tak sobie liczę i wychodzi mi, że EPS60 przy 8cm to jest to samo co EPS150 przy 20cm jeśli chodzi o ściśliwość, jeśli dobrze liczę ...

    EPS60 8cm = EPS80 11cm = EPS100 13,5cm = EPS150 20cm

    różnica pomiędzy najtwardszym i "najmiększym" styropianem to max 3mm ugięcia w najbardziej obciążonym miejscu

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Widzę, że ludzi ładują po 20 cm zwykłego styropianu czyli nie ma się czym przejmować jeśli da się EPS 150. Zgadza się ?

  17. #17

    Domyślnie

    Ładują zwykły ale na chudziaka, Ty chcesz pod chudziaka. Lekka różnica. Mimo wszystko inni ludzie dają EPS 200 pod płytę i też mają się dobrze.

    Położysz styropian, wylejesz chudziaka, wylewkę itp i to co ma osiąść to osiądzie, nawet nie zauważysz bo to będzie w granicach krzywizny wylewki.

    Tak wynika z danych styropianu i dokładności wykonania wylewek.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Nie zapominaj o tym, że im grubsza warstwa styropianu tym grubsza, mocniejsz musi być wylewka. Wiąże to się z wysokością całej posadzki-a potem płacz, skąd wziąć i za ile nietypowe drzwi....
    Tak samo gruba wylewka powinna być na EPS60 przy 8cm jak i przy EPS150 20cm. Ugięcie takie samo więc po co grubsza wylewka?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Ładują zwykły ale na chudziaka, Ty chcesz pod chudziaka. Lekka różnica. Mimo wszystko inni ludzie dają EPS 200 pod płytę i też mają się dobrze.

    Położysz styropian, wylejesz chudziaka, wylewkę itp i to co ma osiąść to osiądzie, nawet nie zauważysz bo to będzie w granicach krzywizny wylewki.

    Tak wynika z danych styropianu i dokładności wykonania wylewek.
    No w sumie jest różnica, ale EPS 150 powinien dać radę

  20. #20

    Domyślnie

    mam u siebie 20 cm styropianu grafitowego termoorganiki (dach/podłoga), wylewka z miksokreta 7-8cm, przez 1,5 roku nie osiadło nic nawet o milimetr, dodam jeszcze że podczas remontu, przez rok czasu na środku salonu stał piecyk (koza) obłożona z trzech stron cegłami (około 150-200sztuk)
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony