dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sambor1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    4

    Domyślnie Red compact 18kw czy lechma 350

    Witam wszystkich forumowiczów , jestem tu nowy . Przeglądam wasze forum dość często. Pomóżcie mi proszę . A więc już zdecydowany byłem na reda 18 kw , ale licho nadało jeszcze lechme 350 . Cóż różnica w cenie to około 4 tyś zł . Lechma w promocji za 8500 zł brutto a red compact 18 kw 12700 . Kotły w budowie podobne . Jaka różnica w wykonaniu ? Jeśli dom ogrzewanie podłogowe parter , poddasze grzejniki i cwu 130l a powierzchnia użytkowa 134mkw to z którym kotłem te rozwiązanie lepiej jest wysterować ? Czy red będzie na tyle lepszy aby wydać te 4 tyś więcej ? Co wybrać ? Pozdrawiam. W niektórych wątkach te dwa kotły się pojawiały razem , ale tam nikt nie odpowiedział wprost czym się różnią i o ile jeden od drugiego jest lepszy . Za równo red i lechma nie mają negatywnych opinni w necie . Pozdrawiam i liczę na pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Sambor1978 ; 08-07-2017 o 23:23

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm.
    Różnica w jakości wykonania jest dość duża red - jest ładnie zrobiony - taki dopracowany lechma na tym tle wypada dużo gorzej.
    Red moc 3,7 - 17,1 kW
    Lechma - 3,1 - 11,1 kW
    Lechma - jest dużo wyzsza 1,5 m przy 1,2 reda - trudniejsze zasypywanie różnica w pojemności zasobnika 10 kg ( red 60 lechma 70 kg.)
    Ze wzgledu na konstrukcję zasobnika paliwa trudniejsze czyszczenie tubulatorów o czyszczeniu wymiennika wyciorem nawet nie wspomnę ale to czynność tak raczej do wykonania raz w roku.
    w Redzie lepiej dopracowany algorytm sterujący procesem spalania. W sumie serownik reda też jest chyba trochę lepszy ale tez ma swoje wady.
    To tak z grubsza i jeden i drugi pracuje a decyzje musisz podjąć sam czy interesuje Cie cena czy jakość - koszt montażu i wysterowania będzie praktycznie jednakowy - układ masz pomieszany wiec taka instalacja prawidłowo wykonana bedzie troche kosztować.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 09-07-2017 o 08:05
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sambor1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Hmm.
    Różnica w jakości wykonania jest dość duża red - jest ładnie zrobiony - taki dopracowany lechma na tym tle wypada dużo gorzej.
    Red moc 3,7 - 17,1 kW
    Lechma - 3,1 - 11,1 kW
    Lechma - jest dużo wyzsza 1,5 m przy 1,2 reda - trudniejsze zasypywanie różnica w pojemności zasobnika 10 kg ( red 60 lechma 70 kg.)
    Ze wzgledu na konstrukcję zasobnika paliwa trudniejsze czyszczenie tubulatorów o czyszczeniu wymiennika wyciorem nawet nie wspomnę ale to czynność tak raczej do wykonania raz w roku.
    w Redzie lepiej dopracowany algorytm sterujący procesem spalania. W sumie serownik reda też jest chyba trochę lepszy ale tez ma swoje wady.
    To tak z grubsza i jeden i drugi pracuje a decyzje musisz podjąć sam czy interesuje Cie cena czy jakość - koszt montażu i wysterowania będzie praktycznie jednakowy - układ masz pomieszany wiec taka instalacja prawidłowo wykonana bedzie troche kosztować.
    Dzięki za odpowiedź . Jeśli różnica w wykonaniu jest tylko hmm -optyczna to mi to nie przeszkadza . Jeśli kociołki będą pracować ze zbliżoną jakością tzn bezproblemowe spalanie pelletu i obsługa która nie wymaga co raz korygowania ustawień bo coś tam ciągle jest nie tak , to chyba jednak wybiorę lechme . Bo za te 4 tyś dokupię lepsze zabawki potrzebne do zgrania grzejników i podłogówki .Dodam że podłogówka ma siedem obiegów sterowanych szafką z pompą ,układem mieszającym z przepływomierzami i siłownikami el. Łączna pow ogrzewania podłogowego ok 75 mkw plus termostaty pokojowe i listwa . Poddasze na rozdzielaczu sześć grzejników . Jeszcze dochodzi bojler acv smart (używka czteroletnia) No to tak z grubsza co zapamiętałem . Co by trzeba jeszcze zainstalować aby to było dobrze wysterowane w przypadku dwóch wymienionych wyżej kotłów. Kieszeń mówi że lechma , ale rozum że red compact . A co by wybrał Puławiak dla siebie prywatnie mając do wyboru te dwa piece nie zapominając o różnicy w cenie . Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja wybrałbym reda bo jest lepiej skonstuowany i troche bardziej dopracowany.
    Acha i z różnic to
    Lechma to ogrzewacz pomieszczeń
    A Red to kocioł.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sambor1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ja wybrałbym reda bo jest lepiej skonstuowany i troche bardziej dopracowany.
    Acha i z różnic to
    Lechma to ogrzewacz pomieszczeń
    A Red to kocioł.
    Nie bardzo rozumiem - ogrzewacz pomieszczeń ?
    Może i masz racje kasa na reda jest , a póżniej będzie żal że go nie kupiłem . Zobaczymy. Dzięki za pomoc.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tylko czy aby na pewno potrzebujesz aż 18 kw do ogrzania 134 m2. ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sambor1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Tylko czy aby na pewno potrzebujesz aż 18 kw do ogrzania 134 m2. ?
    Jest czternastka reda , ale ma mały zasobnik . Mała różnica w cenie i modulacja od 3.7 do 18 kw daje mi bezproblemowe działanie na tej powierzchni grzewczej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony