dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie Aranzacia wnetrza- prosze o pomoc

    witam,
    tak jak w temacie chcialbym prosic o pomoc przy aranzaci wnetrza...
    otoz prawdopodobnie staniemy sie z moja rodzina (jesli dostaniemy kredyt) wlascicielami wymazonego M....
    dom juz stoi, i chcialbym zobaczyc jakie ktos z was mialby pomysly na jego aranzacje...
    chcialbym zmienic WC na parteze tak aby wcisnac tam gdzies jeszcze prysznic....
    a na pietrze rowniez przerobic lazienke i wc aby byly wieksze , moga byc razem ..bo na chwile obecna to lazienka jest bardzo mala, chcialbym to zrobic poki jeszcze moge....(przestawienie scian itp)
    jezeli ktos by byl tak mily i mial za duzo wolnego czasu to za projekt wnetrz -umeblowanie -aranzacja, bede bardzo wdzieczny..
    w zalaczniku dolacza rzuty domu...
    pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc i wszelkie wskazowki
    moja czesc domu to ta po lewej stronie z oznaczeniem A

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parter.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	392633 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut pietro.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	392634 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	powierzchnia.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	392635
    Ostatnio edytowane przez Jarosllaw ; 09-07-2017 o 10:04

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    widze ze fotki trudno powiekszyc....
    jezeli ktos podejmnie sie wyzwania to moge podeslac rzuty na maila...
    pozdrawiam

  3. #3

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    ....




  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    dziekuje

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to jest dom dwulokalowy (czyli miniaturowy blok) nie bliźniak (czyli dwa oddziele domy stojące obok siebie) - jest to ważne z punktu widzenia prawnego.
    Który lokal planujecie, bo mają różnie poprowadzone schody? Pierwsze co rzuca się w oczy to nieustawny hol. Na poddaszu też hol jest zbyt duży względem pow. pokoi. Nie bardzo tez wiem jak tam miałaby wyglądać wentylacja kuchni?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-07-2017 o 14:55

  7. #7

    Domyślnie

    Weź Ty wydaj parę stów i weź projektanta, a nie na na forum.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    Elfir dziekuje za szybka reakcje....
    otoz tak jak piszesz... jest to dom podzielony na pol...
    nasz lokal to lokal A z rysunku , ten z delikatnie wieksza powierzchnia..
    hole!!! no w2lasnie co zrobic zeby je wykorzystac.. tak jak pisalem na dole w WC chcialbym powiekszyc i dodac prysznic...
    a na gorze zlaczyc to w jedna calosc i zastanawialem sie ze chyba postawimy scianke zeby zrobic duza lazienke z oknem kosztem holu ...
    wentylacja w kuchni jest poprowadzona jest w skrajnym prawym roku kuchni przy scianie od wc...

    Kobza tak jak piszesz powinienem wydac pare stow i zamowic projekt, jednak w chwili obecnej licze sie z kazda zlotowka, dlatego tez grzecznie pytam czy ktos moze za slowo dziekuje mi pomoze,

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli to tylko możliwe, przeniosłabym wc zmniejszając kuchnię. Do kuchni tworzy się korytarzyk który można zabudować płytkimi szafami pełniącymi rolę spiżarki
    Wówczas w wiatrołapie tylko stojak na kurtki, jakaś ławeczka i szafka na buty. W holu duża szafa w narożniku po łazience i pod górnym biegiem schodów najlepiej schowek na odkurzacz, szczotki


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na poddaszu boję się, że jedna z sypialni ma za cienką i lekką ścianę z sąsiadami - może być wszystko słychać!


  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ogólnie to projekt jest kiepski

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    Elfir dziekuje bardzo za propozycje.....
    moja kobiete jet zafascynowana i mowi ze czytasz w jej myslach.... hehehe
    wlasnie o takie sugestie nam chodzilo...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jezeli ktos jeszcze mialby jeszcze jakies pomysly to chetnie sie z nimi zapoznam...

  14. #14

    Domyślnie

    Parter zrobiłam, zanim zauważyłam propozycję Elfir.
    Trochę przerysowany u mnie jest salon, ale schemat się powtarza.
    Jeśli chciałbyś zostawić ścianki z wc jak są, to chyba tylko wchodzi w grę przesunięcie drzwi i montaż składanej kabiny.
    Kuchnia jest wielgachna... dlatego można pomyśleć o jej zmniejszeniu jak zaproponowała Elfir, natomiast wąskie przejścia to przy takim domku jakaś pomyłka...
    Zaczynając od tego uskoku przy schodach i wc który zaznaczyłam na czerwono. Czytając rysunek, wchodzisz na schody po lewej stronie, czyli ten kąt od ściany jest bezużyteczny, a masz mało miejsca na przejście... Sąsiad ma lepiej to rozwiązane i chyba uciekałabym w takim kierunku.
    Ewentualnie odbić schody lustrzanie, ale kwestia wyjścia pod dachem. Nie analizowałam.
    Pomyśl jak będziesz nosił jakieś meble, czy się wykręcisz w hallu z łóżkiem, materacem, szafą? Przecież to wc to tam skutecznie uniemożliwi.

    Zgadzam się z Elfir, że projekt kiepski...


  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    a co myslicie o takim rozwiazaniu podobnym jak u sasiada???
    niestety nie rozrysowalem tego dokladnie z wymiarami i nie wiem jak to by dokladnie wygladalo ale ????



    https://zapodaj.net/ff4e98a96ec01.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Jarosllaw ; 17-07-2017 o 23:04

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    i jeszcze jedna prosba... czy ktos moze ma pomysl na aranzacje ktorejs z tych lazienek???
    moze ktos ma troche wolnego czasu i chcialby cos zaproponowac.....
    z gory dziekuje bardzo za pomoc..

  17. #17

    Domyślnie

    Obawiam się, że skośna ścianka to kiepski pomysł, nie wpasuje się dobrze w hol. U sąsiada też fatalnie to wygląda - przynajmniej na rysunku. Architekt się nie popisał jeśli chodzi o tę strefę domu - wejście z wiatrołapu w jednym rogu, wejścia do kuchni i salonu w drugim, jeden kąt zawalony schodami a drugi toaletą i wąskie przejście między nimi. Zastanów jakie będziesz miał widoki wchodząc do domu, schodząc ze schodów, wychodząc z salonu...
    Tu najlepiej byłoby faktycznie wykroić łazienkę z kuchni.

    0.1) Na bazie pomysłu Elfir - łazienka ma wewnątrz ok.170x190cm, kabina 90x90cm. W holu komody i płytkie szafki - na wprost wejścia np. lustro, naprzeciwko drzwi salonu np. skrzynia-siedzisko. Gdyby przesunąć drzwi wiatrołapu w kierunku schodów to na całej ścianie "od sąsiada" zmieściłaby się standardowej głębokości szafa (w holu i wiatrołapie). Przejście z kuchni do salonu(jadalni) przy takim układzie też przydałoby się nieco przesunąć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.1.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	393345

    0.2) Wybite nowe wejście do kuchni naprzeciwko wejścia z wiatrołapu. Łazienka za dawnym wejściem do kuchni, wymiary wewnątrz ok. 170x200cm (prysznic 80x140cm) - tu pewnie trzeba by bardziej pokombinować z doprowadzeniem kanalizacji (co jest pod waszym mieszkaniem - garaż? inne mieszkanie? lokal usługowy?).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.2.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	393346

    Kształt, wymiary i układ łazienki wyciętej z kuchni mogą być inne ale nie wiem czy masz jakieś konkretne wymagania co do kuchni.

    0.3) Z nieszczęsną skośną ścianką - prysznic 80x80cm, najlepiej bez kabiny i brodzika, z zasłonką ew. składanymi ściankami. Kibelek narożny. Niebieski kwadrat ma 90x90cm - to miejsce na podejście do wc, nachylenie się nad umywalką, wycieranie się po prysznicu...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.3.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	393347

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za ponowne ropozycje....
    nie wiem czemu ale chyba najbardziej pasuje mi ta opcja z lazienka ze skosna sciana , nie bede musial ingerowac w sciane.... wiem ze nie bedzie zbyt duza i moze nie bedzie do konca estetycznie ale.....
    czasem nie mozna miec wszystkiego,
    czy znajdzie sie odwazny i chetny na zrobienie aranzacji,projektu tej lazienki???
    dziekuje

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarosllaw Zobacz post
    dziekuje bardzo za ponowne ropozycje....
    nie wiem czemu ale chyba najbardziej pasuje mi ta opcja z lazienka ze skosna sciana , nie bede musial ingerowac w sciane.... wiem ze nie bedzie zbyt duza i moze nie bedzie do konca estetycznie ale.....
    czasem nie mozna miec wszystkiego,
    czy znajdzie sie odwazny i chetny na zrobienie aranzacji,projektu tej lazienki???
    dziekuje

    Wolność Tomku w swoim domku....
    jak zrobisz, tak będziesz miał, ale mimo wszystko to przejście będzie problematyczne. Dostałeś propozycje lepszego zaaranżowania tej przestrzeni, a co wybierzesz, to już Twoja sprawa.

    Nie pytałbyś, gdybyś nie miał problemu. A po wszystkich propozycjach, nie wiem dlaczego, większość wybiera opcję "po najmniejszej linii oporu"...

    A jak pytasz o projekt aranżacji łazienki, to pamiętaj, że za pracę się płaci i nikt tutaj super projektu Ci nie przedstawi. Od tego są architekci.
    Masz darmowe programy więc trochę wysiłku i sam możesz sobie projekt zrobić.
    To, że dziewczyny pomagają i pokazują rozwiązania, to nie dostaniesz wszystkiego jak na tacy.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    za wszystkie propozycje jestem niezmiernie wdzieczny.... bardzo mi naswietlily co moge zrobic, tylko wiekszosc projektow ingeruje w sciany,wyburzanie itp... mam bardzo ograniczony budzet na wykonczenie domu i nie wiem czy dam rade... tez bym wolal wybuzyc sciane i miec fajna lazienke...
    jednak sciana po skosie to najtansze rozwiazanie i chyba najszybsze...
    musze zrobic cala hydraulike,wylewki,tynki,wymienic okno.... tak tak wiem ze marudze i ze jak mam za malo kasy to moglem sobie kupic mieszkanie i nie maudzic , ale marzylismy o domu i dlatego chcemy go miec choc bedzie ciezko...
    jeszcze raz pragne bardzo podziekowac za pomoc...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony