dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Wolałabym przeróbki niż coś, co nie spełni swojej funkcji...

  2. #22

    Domyślnie

    Jarosllaw, zanim powiesz "nie" ingerowaniu w ściany , sprawdź np. pytając dewelopera, jaki byłby koszt przeróbki. Wbrew pozorom przesunięcie otworu drzwiowego wcale nie musi kosztować majątku, a trudne w aranżacji pomieszczenie też generuje dodatkowe koszty, bo wymusza zastosowanie rozwiązań nietypowych, a więc droższych.

    Czy schody są wykonane, czy jest zostawiona dziura w stropie na schody drewniane?
    Rozważ może zmianę kształtu łazienki, ale nie ścinając róg, tylko w L. Mozna łazienkę nieco skrócić, o około 20-30cm, tak aby uzyskać szersze przejście koło schodów, a na prysznic zrobić wnękę "wchodząc" w hol, ale przy ścianie graniczącej z sąsiadem, więc nie będzie to mocno kolidować z komunikacją.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja zmieniając wszystkie ścianki w mieszkaniu, które były już postawione (działowe) + przesuwanie otworu drzwiowego w łazience o 5cm, żeby zmieścić wannę, zapłaciłam z robocizną i materiałem u dewelopera niecałe 1500zł. A było więcej tych ścianek, niż u Ciebie ta od wc.
    I też miałam wybór- albo będę brała to, co deweloper proponuje i co mi do końca nie pasowało, bo narożnik się nie mieścił w salonie- wchodził w drzwi, albo robię po swojemu i teraz całkiem inaczej wszystko wygląda i jest o wiele lepiej.

    Także nie traktuj tych rad jako złości i namawiania, ale sama wiem, jakie ludzie mają pojęcie o aranżacjach i budowie. To co się wydaje zwykłemu Kowalskiemu ok, w rzeczywistości wychodzi całkiem na odwrót i potem dopiero jest płacz i lament, bo się coś nie mieści, albo nie można wstawić tego co się na początku chciało.

    Papier przyjmie wszystko, ale najlepiej usiąść z jakimś architektem (i byle nie tym od dewelopera) i porządnie przedyskutować opcje. Zrób wszystko, żeby być pewnym że chcesz tak i tak, bo jak się domyślam, do końca życia będziesz już skazany na popełnione błędy na początku.

  4. #24

    Domyślnie

    I dziewczyny naprawdę mają rację, że lepiej przenieść tą łazienkę do kuchni, a przedpokojowi dać trochę "oddechu". Po wejściu do domu ładniej będzie widzieć przestrzeń, a nie jakieś doklejane pomieszczenia, które utrudniają jeszcze przejście.
    Kuchnie masz ogromną. A wstawienie tam łazienki, zminimalizuje koszty np. szafek.

    Obstawiam, że taniej wyjdzie zburzenie ścianek i postawienie łazienki w kuchni + meble kuchenne w zmniejszonej kuchni, niż umeblowanie tak kolosalnej kuchni w podstawowym projekcie.
    Przemyśl sprawę i sobie przelicz koszt zabudowy kuchennej. I myślę, że tutaj jest lepszy argument do zmian niż Twoje podejście i trzymanie się kurczowo minimum.

  5. #25

    Domyślnie

    0.4) W holu przy grubej ścianie "od sąsiada" masz narysowaną dodatkową ściankę opisaną jako "ściana murowana z gazobetonu 7cm" - gdyby się jej pozbyć i przysunąć drzwi wiatrołapu maksymalnie do schodów to może dałoby się wykroić wąską, długą łazienkę (i schowek). Przejście przy schodach 100cm, ściana łazienki 10cm, szerokość łazienki 85cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.4.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	393647

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarosllaw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-506
    Posty
    21

    Domyślnie

    witam...
    transakcja finalnie nie doszla do skutku, jestem niezmiernie wszystkim wdzieczny za pomoc, jeszcze raz dziekuje

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i słusznie - deweloper, który wraz z architektem popełnili taki projekt powinni za karę nie miec żadnych klientów.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony