dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66

Temat: Taryfa G12w

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Trochę odkopię swój temat. Rok jeszcze nie minął jak mam G12w, ale nie o to chodzi. Teoretycznie i praktycznie licznik CORAX 3 1 kwietnia powinien przestawić Strefę B na letnią( godziny 15-17) a nadal jest zimowa z godzinami od 13:00 do 15:00. W liczniku godzina i data jest prawidłowa. Szczerze, to mi bardziej pasują tanie godziny dzienne 13-15, czyli takie obiadowe przez cały rok niż od 15:00 do 17:00. Wygląda na to jakby licznik nie umiał przeskakiwać z trybu zimowego na letni i odwrotnie. Godziny dzienne tanie są ustawione na sztywno od 13 do 15 przez cały rok. Cały weekend jest w strefie B, więc taryfa G12w działa poprawnie.
    W papierach mam, że lato to 15-17 od 1 kwietnia do 30 września. Nie wiem, zgłaszać to im, czy niech tak zostanie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    W papierach mam, że lato to 15-17 od 1 kwietnia do 30 września. Nie wiem, zgłaszać to im, czy niech tak zostanie?
    Ja bym zgłosił i uważał, czy nie przestawili (albo sam się nie przestawił z jakąś nietypową datą) - żeby nie stracić kasy grzejąc w drogiej strefie.

    Mi udało się przy pewnej okazji pogadać z kierownikiem PGE na mój rejon (zadzwonił coś doprecyzować przy okazji zmiany mocy przyłączeniowej) jak to jest u nich z licznikami. Mam Corax 3' (3 prim) i tenże techniczny człowiek (na partyline informacja nie do uzyskania) twierdził, że wszystkie nowe liczniki są zaprogramowane i czas letni/zimowy, i zmianę czasu obowiązywania taniej strefy zmieniają same w odpowiedniej chwili bez żadnej ingerencji człowieka. I u mnie tak to się odbyło.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja bym zgłosił i uważał, czy nie przestawili (albo sam się nie przestawił z jakąś nietypową datą) - żeby nie stracić kasy grzejąc w drogiej strefie.

    Mi udało się przy pewnej okazji pogadać z kierownikiem PGE na mój rejon (zadzwonił coś doprecyzować przy okazji zmiany mocy przyłączeniowej) jak to jest u nich z licznikami. Mam Corax 3' (3 prim) i tenże techniczny człowiek (na partyline informacja nie do uzyskania) twierdził, że wszystkie nowe liczniki są zaprogramowane i czas letni/zimowy, i zmianę czasu obowiązywania taniej strefy zmieniają same w odpowiedniej chwili bez żadnej ingerencji człowieka. I u mnie tak to się odbyło.
    Ty masz nowszy model Coraxa 3. U mnie jest jeszcze ten stary. Nie wiem czy można go nazwać starym, ale ten poprzedni bez '. O ile umie taryfę G12w to pewnie nie umie skakać między czasem letnim a zimowym. Na razie nic nie będę zgłaszać. Nie pasują mi godziny 15-17 nawet latem. Pasują mi godziny 13-15 przez cały rok. Każdego 1 dnia miesiąca zerknę do licznika czy nadal jest 13-15. Tak jak napisałem data i godzina jest poprawna.
    Są 2 możliwości, albo ten corax3 nie umie zmieniać czasu zimowego na letni i odwrotnie, albo jak gość wpinając się laptopem, żeby zmienić taryfę na G12w nie aktywował czasu letniego. Jest tylko zimowy.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 07-04-2018 o 00:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony