dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Projekt wnętrza + dobór kolorów

    Witam serdecznie. Stoję przed trudnym dla mnie zadaniem aranżacji pokoju. Z poprzedniego wystroju zostaje w nim tylko parkiet dębowy (mozaika). Zamówione są już nowe drzwi: Polskone Sempre w kolorze dąb polski, takie jak na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wp_20141120_006.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	392661

    Jako że jestem kompletnym laikiem pod względem doboru kolorów, a chciałbym żeby wszystko przynajmniej się ze sobą nie gryzło, to przychodzę z pytaniami do Was:

    Jaki kolor listew przypodłogowych, ścian i mebli do drzwi jak wyżej i parkietu w takiej tonacji (tylko zamiast połysku będzie mat lub półmat):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6f54ed3c4b2e7301.jpg.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	392664

    Sam myślę nad listwami właśnie w kolorze dębowym, z tym że powinienienem je dobrać pod kolor drzwi czy parkietu (delikatna różnica w kolorze parkietu i samych drzwi pewnie będzie).

    Dalej kolor ścian i mebli. Osobiście celuję w jasne ściany, szarość, beż. Tylko jaki wtedy dobrać kolor mebli do całości? Iść w jasne, typu dąb sonoma, czy jednak coś ciemniejszego? A może zupełnie inaczej, i np. ciemne ramy i jasne fronty? Chętnie wysłucham wszystkich opinii, gdyż tak jak pisałem jestem kompletnie zielony.

    W samym pokoju znajdą się takie meble jak: szafa, jakaś komoda, szafka RTV, biurko z komputerem (160-180 cm), łóżko, jakiś stolik. Poniżej wklejam wizualizację samego pokoju z usytuowaniem drzwi, okna (czerwoną linią zaznaczony grzejnik wraz ze wszystkimi rurkami dochodzącymi do niego). Jeśli ktoś miałby ochotę doradzić samo ustawienie mebli to również będę wdzięczny. Sam mam jedną koncepcję, ale chętnie poznam punkt widzenia innych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	392667Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1234.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	392668

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    białe listwy przypodłogowe
    nie rób już dębowych mebli, bo będzie mdło.
    szare, białe. np. BRW seria Graphic


  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa propozycja Osobiście myślałem o takim rozstawieniu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1234.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	392699

    Co powiesz na to? Szczerze mówiąc Twoje ustawienie zdecydowanie bardziej mi się podoba, za moim przemawia znów TV i łóżko wzdłuż krótkiej ściany - bo głównie z tej pozycji jest oglądany. Z tym, że przez ustawienie biurka dostęp do okna jest utrudniony.

    Co do mebli, myślałem nad czymś w takim stylu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b_roma_01.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	392702

    Czyli po prostu ciemne z jasnymi frontami. Fronty raczej nie białe, coś w kierunku jasnych szarości

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stół w drzwiach wejściowych do pokoju będzie zawadzał.
    osoba leżąca na łóżku nie widzi wchodzących do pokoju, co może powodować niespokojny sen (łózko powinno być na wprost wejścia),
    komputer pod oknem spowoduje, że w zasadzie cały czas będziesz miał zasłonięte okna, aby mieć dobry kontrast na monitorze.
    Siedząc tyłem do drzwi ryzykujesz, że osoba wchodząca będzie mogła podglądać ci przez ramię co oglądasz na monitorze.

    Odradzam kupowanie wszytskich mebli z jednej serii. Będzie wyglądać jak wystawa w sklepie meblowym.

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zastosuję się do Twojej propozycji, a do oglądania TV będę po prostu stawiał pod oknem pufę sako. Ewentualnie zostawię ją tam na stałe. Chyba nie będzie przeszkadzała? Zawsze w razie potrzeby dostępu do okna można ją przesunąć.

    Co do mebli nie z jednej serii. Które np. z BRW będą Twoim zdaniem fajnie ze sobą grały? Myślę też nad zrobieniem ich u stolarza, tylko jak ewentualnie zestawić kolory, żeby było różnorodnie, ale pasowało do siebie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego nie możesz oprzeć się o ścianę za łóżkiem i oprzeć nóg na fotelu, żeby oglądać TV?

    Możesz zrobić układ podobny do tego, co wrysowałam, ale szafę ustawić przy biurku, a komodę z TV na ścianie po lewej stronie drzwi wejściowych, na wprost łóżka. Zaleta jest taka, że nie patrzysz na ekran TV "pod światło".



    Szafa - moim zdaniem dobra będzie klasyczna biała PAX z IKEA 150 cm lub inna podobna. Nie suwana. Maksymalnie prosta i wysoka.

    Zrezygnowałabym ze stolika RTV i telewizor postawiła na zwykłej komodzie. Wówczas możesz mieć (jeśli potrzebujesz) dwie komody z tej samej serii, ale np. jedną wysoką a drugą niską. Nie namawiam cię koniecznie na meble z BRW. Może być inny producent. Pokazałam te modele, bo są całkiem udane i w niskiej cenie.
    Na olx i allegro widziałam oferty producenta tanich a prostych komód "PARI" (podróbka komód MALM z Ikea) w rozmaitych wysokościach i szerokościach.

    Biurko w formie blatu (np. docięty laminowany blat kuchenny) opartego na szafkach np. szarych lub białych Alex z IKEA czy "koziołkach".
    Blat nie musi być gładki szary, ale np. we wzór betonu czy z nadrukiem:

    Odważnym rozwiązaniem mógłby być blat z płyty OSB, oszlifowany i polakierowany.

    Byle nie drewnopodobny.

    Łózko lub tapczan - dowolne, ale najlepiej ze ścianką, żeby nie brudzić ściany. Ewentualnie na ścianie przykręcona płyta meblowa (lub szlifowane OSB). Żadnych rozkładanych kanap - tylko sobie kręgosłup nadwyrężysz.


    Przy łóżku stolik np. LACK z Ikea. Tani i mały.

    Nad łóżkiem kinkiet.

    Fotel - zamiast "worka" proponowałabym "amerykankę" - wówczas jesteś w stanie przenocować u siebie kumpla.

    Masz dużą pustą ścianę nad łóżkiem. Możesz wyeksponować tam ciekawą tapetę lub plakaty (ale oprawione, a nie klejone do ściany!).
    Nad biurkiem można zawiesić organizer lub półki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2017 o 16:27

  7. #7

    Domyślnie

    Na plakaty na ścianach to już niestety za stary jestem

    W drugiej propozycji rozmieszczenia nie podobają mi się dwie rzeczy - potencjalna odległość głowy od TV - będzie trochę mniej niż 4 metry, a to sporo. No i większość mebli wrzucona na jedną ścianę. Dlatego skłaniam się do pierwszej wersji.

    Co do fotela, musiałby stać na stałe pod oknem, co raczej nie jest dobrym pomysłem? Taką pufę mimo sporych rozmiarów zawsze można rzucić w jakiś wolny kąt, a nawet jeśli będzie stała większość czasu pod oknem to chyba nie będzie sprawiała aż takiego wrażenia zagracenia jak fotel?
    Samo okno i wpadające z niego światło w takim rozstawieniu chyba też nie będzie jakoś bardzo przeszkadzało?

    Co do mebli, to raczej nie chcę iść w czystą biel. Na ten moment mam dwa pomysły: ciemniejszy brąz z białymi frontami, lub ciemno szare też z białymi frontami. A może szare tylko z białymi wstawkami? Albo szare fronty a reszta w innym kolorze? Jak sądzisz, jakie kolory najlepiej zgrają się ze sobą i z tym co już jest?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale w twojej wersji, którą przedstawiłeś, odległość głowy od TV była taka sama.

    Nie wiem co ci przeszkadza fotel pod oknem?

    Co sadzę o meblach, napisałam. Tobie nie pasuje, więc wybieraj wg. swojego upodobania, w końcu to twój pokój.

    A plakaty na ścianach nie zależą od wieku:


  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nice wall

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dokładnie! Tak jak napisał mój poprzednik na plakaty nie można być za starym. Wystarczy dobrać odpowiednie grafiki i tematykę. Do tego solidne, eleganckie ramy i efekt może być oszałamiający.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plakaty-3.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	392980


  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Listwy lepiej zrobić będzie w kolorze drzwi. Meble białe będą dobre, ale drewniane wcale nie muszą wyglądać źle, zobacz tutaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-07-2017--19-1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	394052
    Tapicerki szare, jak te:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-07-2017--19-2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	394053

    Jedną ze ścian (tę, przy której stanie łóżko, lub tę z telewizorem) może pomaluj na szaro, lub wręcz grafitowo albo na kolor kawy z mlekiem. Pozostałe – złamana, lekko szara biel.
    Co do rozkładu mebli, to taka propozycja jak na planie. Fotel domyślnie jako element mobilny, z podnóżkiem, postawisz, gdzie będziesz chciał. A może zawiesić jakieś fajne siedzisko bujane? Przemyśl też zakup narożnika lub sofy z funkcją spania zamiast łóżka i czegoś do siedzenia. Sprawdzi się świetnie – będziesz mógł oglądać telewizję z kolegami, a w nocy wygodnie się wyśpisz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-07-2017--19-3.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	394054

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony