dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Okna salonowe - czy wydłużać do sufitu

    W projekcie mam przewidziane dośc małe okno tarasowe w salonie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon wersja oryg..JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	392697

    Na pewno poszerzę je na całą szerokość salonu, celem uzyskania efektu jak poniżej. Koniecznym będzie przedłużenie tego daszka nad salonem, ale to nie powinno stanowić problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiana salonu.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	392698

    Pytanie, które mnie nurtuje - czy warto wydłużać te okno do samego sufitu ? Zależy mi na osiągnięciu szklanej ściany w salonie, chciałbym jednak żeby miało to również jakiś sens konstrukcyjny, estetyczny.
    Wydłużenie na pewno spowoduje konieczność usunięcia tego daszka i montaż jakieś markizy zewnętrznej, co może zaburzyć wygląd elewacji. Dodatkowo powstanie dysproporcja między wysokością okna w salonie a oknem w pokoju gościnnym.

    Załączam link do projektu, może się przyda: https://www.archon.pl/projekty-domow...m479226d289fe5

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pytasz o kwestie wizualne. Ale ja od razu podejdę sceptycznie: czy takie szerokie okno da się wykonać (raczej tak, ale pytanie czy koszty będą akceptowalne?).
    A jak już szerokie, czy na pewno da się je wykonać tak wysokie? Bo niemal na pewno wykroczy poza możliwości okien PCW a może i drewna.
    I potem będzie zdziwienie, że okno zamiast 2 cyz też 4 tys. będzie wycenione na 20...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Zdziwienia nie będzie, zdajemy sobie sprawę, że proponowane rozwiązania pociągną za sobą dodatkowe koszta.

    Wrócę jednak na moment do doznań wizualnych- czy jest sens wydłużać okna do sufitu, zaburzając przy tym wygląd elewacji i rezygnację z daszku zacieniającego.

    Pcw i drewno w opcji wydluzenia odpadaja. Pozostaje aluminium.
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 10-07-2017 o 19:51

  4. #4

    Domyślnie

    Podbijam, ktoś posłuży radą ?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Tak naprawdę to zależy od Was - wiecie o tym, że koszta wzrosną, więc ja nie widzę żadnego problemu. Jeżeli chcecie dodatkowo rolety, to musicie wcześniej również się zorientować odnośnie grubości kaset, a przede wszystkim czy takie Wam zrobią (my mamy żaluzje fasadowe na takim przeszkleniu - całość bodajże 6,5 m na 3,35 m). To, że w jakiejś formie zaburzy Wam wygląd elewacji to normalne tylko przed budową można wymyślić co zrobić, żeby tak nie było.

    Możesz zobaczyć jak to mniej więcej u mnie wygląda. Nie wiem gdzie się budujecie ale w razie czego służę kontaktem do wykonawcy.

  6. #6

    Domyślnie

    U was efekt jest świetny, przeczytałem cały dziennik, ciekawe przygody.

    Wracając do tematu - skrócę go do jednego pytania - czy samo poszerzenie przeszklenia da efekt połączenia salonu z ogrodem oraz zwiększy optycznie pomieszczenie ? To jest sednem całego tematu.
    Jeżeli tak będzie, nie widzę sensu kombinowania i wydłużania okna. Skłaniam się do tego rozwiązania, nie chciałbym jednak żałować swojego wyboru.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Samo poszerzenie przeszklenia da Ci taki efekt, ale ich "wydłużenie" ten efekt wyostrzy. Nie mam zdjęcia ze środka, które objęłoby całe okno, ale takie powinno też co nieco zobrazować:



    Widoczna część to 2,5 m (trochę pod kątem, ale ujdzie), czyli mniej więcej standard wysokości sufitów. Jaką masz wysokość okna w projekcie? 2m? Utnij 1/5 okna - wstaw biały pasek lub w inny sposób sobie zamarkuj wysokość i zobaczysz mniej więcej różnicę.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    A co na wasz pomysł projektant/architekt? Może warto podpytać o kwestie techniczne i wizualne właśnie specjalistów?

  9. #9

    Domyślnie

    Projektant wypoczywa na urlopie

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Przy takim pomyśle poczekałabym jednak na zdanie specjalisty żeby potem nie żałować.

  11. #11

    Domyślnie

    agamemnon91 masz rację, tak właśnie robimy. Prawdopodobnie nie będziemy jednak wyciągać tego okna pod sam sufit, pozostaniemy przy poszerzeniu przeszklenia do 5,5m, a wysokość zostawimy 2,3.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W międzyczasie spróbujcie sobie wycenić to okno w wariancie standard i tym "extra". Jestem przekonany, że te argumenty będą mocne
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Przygotowuje właśnie zapytanie

  14. #14

    Domyślnie

    A twoja pewność nie jest najlepszym prorokiem

  15. #15

    Domyślnie

    Zrezygnowaliśmy jeszcze przed zapytaniem z wyciągania przeszklenia pod sufit. Zostaje jak w projekcie, ale poszerzamy na całą długość salonu.
    Koszt wszystkich okien (wraz z przeszkleniem salonowym 5,5 m) na Winergetic Premium z montażem to 35 tysięcy.
    Wersja z małym oknem salonowym to 21 tysięcy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony