dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciej2203

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-697
    Posty
    4

    Question Podcięcie o 12cm drzwi wewtętrznych i ośćieżnic

    Witam. Mam ograniczony budżet a jestem w trakcie generalnego remontu domu jednorodzinnego i mam problem z wymiarami drzwi. Standard wysokosci drzwi w Polsce w Leroy Merlin to 203cm natomiast ja mieszkam za granicą i potrzebuje 191cm. Drzwi mają strukturę plastra miodu. Czy mogę je bez problemu uciąć do 191cm i przykręcic ramiak do drzwi od dołu zamówiony u stolarza na wymiar? Czy takie rozwiązanie może negatywnie wpłynąć na drzwi? Czy regulowane ościeżnice mogę też podciąc od dołu bez problemu? Czy jednak najlepszym rozwiązaniem będzie powiększenie otworu w scianie na wysokość (jesli wszedzie mam taką możłiwość-dowiem się za miesiąc a drzwi musze kupic juz teraz)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Brrr!
    Twój plan brzmi strasznie. Raz : drzwi z LM - pachnie tandetą, bo w marketach za dużego wyboru nie masz a tanie są z tych "najtańśzych". Ościeżnice regulowane prawdopodobnie będą kosztowały znacznie więcej niż w normalnych sklepach.
    Dorobienie u stolarza ramiaka - to jakieś koszty. Może uda się odzyskać tą wstawkę z ciętych drzwi (ale to wg mnie wątpliwe, bo nie spodziewam się tam ramiaka z drewan a kawałek mdf który się poszarpie przy próbie oddzielania.

    Druga sprawa - obcięcie drzwi o12 cm sprawi ze automatycznie klamka będzie o tyle niżej. U nas to już trochę dużo.
    Popytaj w sklepach - są na rynku drzwi, które produkuje się niższe (np. DRE, chyba ostatnio też Polskone). A robi się i na wymiar, tylko już za dopłatą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciej2203

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-697
    Posty
    4

    Domyślnie

    Racja... nie przemyślałem sprawy klamki... nawet do głowy mi to nie przyszło taka oczywista sprawa. Tyle spraw na głowie jak sie remontuje kupiony dom, że nie wiadomo od czego zacząć. Dzięki za radę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brrr!
    Twój plan brzmi strasznie. Raz : drzwi z LM - pachnie tandetą, bo w marketach za dużego wyboru nie masz a tanie są z tych "najtańśzych".
    Bez przesady. Leroy np sprzedaje drzwi DRE w niższej cenie niż gdzie indziej. Oglądałem dokładnie kilka modeli drzwi po 300-350zł i naprawde niczym nie odstają od odpowiedników niby markowych drzwi po 500-600zł.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skrzydła może i tak - gdy są w promocji. Znane marki widziałem w markecie w cenie do uzyskania bez problemu w normalnym sklepie (rabat rzędu kilkunastu %).
    Ale sprawdź ościeżnice na zamówienie.

    Ja też kupuję w markecie markowy tynk gipsowy. Nie różni się niczym od tego na składach (poza mniejszym opakowaniem i niższą ceną). Ale ręka mojego majstra twierdzi, że ten marketowy jest zupełnie innym materiałem i bardziej przypomina tańsze wersje tego samego producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Teoretyzujesz a ja napisałem do producenta (DRE) i dostałem odpowiedź że ich drzwi sprzedawane (juz nie pamietam czy w Leroy czy w Obi) nie różnią się niczym od drzwi sprzedawanych w innych hurtowniach. Jest ta sama okleina, płyta i detale. Różnią się jedynie wzorem który jest na wyłączność OBi/ Leroya. Jak chcesz to ci wkleje odpowiedz mailową od nich.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tynk o którym pisałem też się niczym nie różni (wg producenta). Chcę tylko powiedzieć, że znając swoją branżę zwracam uwagę na szczegóły i widzę różnicę.
    Ale już przy zakupach dla siebie szczerze cieszę się "z okazji" i nie wnikam za mocno

    Trochę wrócę do tematu: spróbuj zamówić w markecie drzwi niższe o 12cm..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Markety bez wątpienia mają swoje sztuczki na zarabianie pieniędzy. Niby tanio, a jednak wychodzi więcej jak w katalogu .
    O skróceniu Fin dobrze napisał. Klamka będzie bardzo nisko. Do tego nie wiadomo gdzie masz szybę w drzwiach i czy nie będzie za blisko ramiaka. Samo obcięcie skrzydła to nie jest problem. Problem robi się przy próbie montażu ramiaka na nowo, a taki musi być KONIECZNIE przy drzwiach z plastrem miodu w wypełnieniu.

    P.S. zobacz co to jest za producent drzwi i poszukaj u niego w katalogu ile możesz realnie skrócić sobie takie skrzydło.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Oczywiście 12cm to już nie da się podciąć. Trzeba robić drzwi na zamowienie.

    Tynk o którym pisałem też się niczym nie różni (wg producenta). Chcę tylko powiedzieć, że znając swoją branżę zwracam uwagę na szczegóły i widzę różnicę.
    Twierdzisz że producent kłamie? PRzecież łatwo to sprawdzić. I po co mialby to robić ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem czy kłamie. Opakowanie i nazwa taka sama. Wszystkich napisów na worku nie czytam.
    I twierdzę, ze wierzę fachowcowi, który dla mnie , od kilknastu lat przerzuca kielnią setki kg tego tynku.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Ale rozmawiajmy o drzwiach a nie o tynku....

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Więc podtrzymuję swoje zdanie. Drzwi ze średnich i lepszych serii sprzedawane są najczęściej w cenach rynkowych (swego czasu widziałem Sempre z Pol-skone z rabatem rzędu 10% a praktyką firm specjalistycznych w mojej okolicy było kilkanaście %.
    Drzwi tanie są w marketach tak tanie, że nie mam pojęcia z czego są zrobione, bo różnica w cenach jest bardzo duża - większa niż potencjalne marże pośredników).

    W temacie skracania - ja bym szedł w zamówienie drzwi krótszych. Nasi producenci robią bez dopłat wg norm sąsiednich krajów - są niższe o niecałe 5cm. Zarówno DRE (jak i chyba Polskone) ma niektóre modele w typowej ofercie niższe o 10cm. Może to jest kierunek.
    Tylko weź znajdź w markecie kompetentnego doradcę..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Wątpię aby w markecie zamawiali drzwi z normą czeską. I to jeszcze jedna bądź kilka sztuk na zamówienie. Tam raczej są ustalone z góry stany magazynowe i opcje pośród jakich można wybierać (określone modele, szerokości, kolory i wykończenia - pokój / łazienka).
    Najrozsądniej będzie zamówić u producenta drzwi na wymiar.

    P.S. spora część producentów ma kilka marek jak Porta ma markę Verte dostępną w marketach. Produkt niższej jakości ale i też w niższych (marketowych) cenach.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    No następny... przeciez pisałem że to te same drzwi, które w sklepie/hurtowni z drzwiami możesz kupić np za 450zł, w OBI za 330... Nie wiem czy udajecie że nie rozumiecie czy na siłe wprowadzacie ludzi w błąd. Takie OBI zamawiając 10tyś sztuk dostanie je o te kilkadziesiat % taniej. Nie trzeba do tego dorabiać teorii.
    Większość rzeczy w marketach jest droższa ale pojedyncze pozycje mają przyciągnąc klienta (np poprzez gazetki) i tak jest zapewne z tymi przykladowymi drzwiami DRE.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 18-07-2017 o 16:06

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mamy inne zdanie. I znamy produkt z perspektywy sprzedawcy, a nie klienta, który w naturalny sposób szuka okazji. Ty swoje - my swoje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    No dlatego jest strona trzecia - producent, który pisemnie zapewnia że drzwi złożone są z identycznych komponentów. Teoretycznie to powinno zakończyć spór, ale nie na polskim forum... eh.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    A ja powiem Ci, że osobiście kilka lat pracowałem u producenta drzwi i były tam sprzedawane drzwi w sposób dwojaki.
    a) do hurtowni i dużych dealerów
    b) do marketów

    Uwierz mi na słowo, że drzwi były produkowane z tych samych materiałów (ramiaki, pianka, blacha, zamki, zawiasy), ale był to zupełnie inny produkt jakościowo. Ten ma markety leżał trochę krócej na prasie, dzięki temu pianka miała gorsze właściwości, ale drzwi schodziły znacznie szybciej z produkcji. Nie powiem która to była firma ze względów oczywistych, ale masz moje słowo, że tak było. I stąd masz niższą cenę - niekoniecznie z jakiś "wielkich ilości", bo jak była promocja wysyłana do kilku dużych dealerów tego producenta, to mieli razem tak samo duże zamówienie jak jedna sieć marketów.

    Dlatego jak pisze Finlandia: my swoje i Ty swoje. Nie ciągnąłbym tej rozmowy w nieskończoność i nie dorzucałbym do pieca jakbym tego nie widział na własne oczy i jakbym nie znał kierownika produkcji jak i technologa.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    A ja powiem Ci, że osobiście kilka lat pracowałem u producenta drzwi i były tam sprzedawane drzwi w sposób dwojaki.
    a) do hurtowni i dużych dealerów
    b) do marketów
    .
    To jeśli tak robi producent to jest idiotą ...

    Klient kupi drzwi w markecie "znanego producenta" i okaże się że te drzwi to porazka , to od razu mamy klienta niezadowolonego który już nigdy nie kupi NIC od tego producenta a informacja o nędznej jakości pójdzie do znajomych i oni też nie kupią ..

    Więc najbardziej stratny będzie producent ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #19

    Domyślnie

    To jest patrzenie krótkowzroczne, to o czym piszesz i masz rację - odbija się takie robienie w konia Klienta. Fama się rozchodzi i później mogą wkładać złote sztabki w drzwi i tak ich nikt nie będzie chciał kupować.
    Rozumiem firmy takie jak Porta, gdzie mają swoją Portę (ą i ę) oraz mają markę Verte dostępną w marketach. Jest ona tańsza, z trochę innych materiałów i innej jakości. Nie chcieli łączyć tego pod jednym szyldem aby nie psuć sobie marki Porta. Ale to jak piszę - tańsze drzwi z tańszych materiałów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony