dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie Gruntowa PC Viessman czy Dimplex?

    Witam,
    Mamy dylemat pomiędzy PC Viessmana a Dimplexa.
    Dimplex Design SIK 8TES z buforem, zasobnikiem CWU, pompa przeładowania - cena netto ok. 24 tys. zł

    Viessman - nie mam dokładnie modelu, ale z buforem i zasobnikiem - cena netto ok. 26 tys. zł

    Dimplexa polecają nam znajomy projektant, znajomy montujący pompy na Lidlach, znajomy sprzedający pompy.

    Viessmana poleca i bardzo upiera się instalator (wujek), który Dimplexa nie zna i nie chce go brać na swoje barki. Twierdzi wręcz, że nam go nie podłączy, bo się tego nie podejmie (delikatny szantaż?). Nie mamy od niego szczegółowej oferty jeszcze, ale ma ją podesłać. Ile mi powiedział, tyle napisałam wyżej. Montuje Viessmany albo Nibe i ma o nich bardzo dobre zdanie.

    Kolektor poziomy już wykonany - 7 nitek po 100 mb PE 32, zakopanych w wodzie gruntowej.

    Byliśmy zdecydowani na Dimplexa, ale teraz widzimy, że nie ma tak strasznej różnicy w cenie i sami już nie wiemy co robić...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał papaya Zobacz post
    Witam,
    Mamy dylemat pomiędzy PC Viessmana a Dimplexa.
    Dimplex Design SIK 8TES z buforem, zasobnikiem CWU, pompa przeładowania - cena netto ok. 24 tys. zł

    Viessman - nie mam dokładnie modelu, ale z buforem i zasobnikiem - cena netto ok. 26 tys. zł

    Dimplexa polecają nam znajomy projektant, znajomy montujący pompy na Lidlach, znajomy sprzedający pompy.

    Viessmana poleca i bardzo upiera się instalator (wujek), który Dimplexa nie zna i nie chce go brać na swoje barki. Twierdzi wręcz, że nam go nie podłączy, bo się tego nie podejmie (delikatny szantaż?). Nie mamy od niego szczegółowej oferty jeszcze, ale ma ją podesłać. Ile mi powiedział, tyle napisałam wyżej. Montuje Viessmany albo Nibe i ma o nich bardzo dobre zdanie.

    Kolektor poziomy już wykonany - 7 nitek po 100 mb PE 32, zakopanych w wodzie gruntowej.

    Byliśmy zdecydowani na Dimplexa, ale teraz widzimy, że nie ma tak strasznej różnicy w cenie i sami już nie wiemy co robić...

    z tych dwóch brałbym Dimplexa... Wiesiek chyba nie robi swoich pomp lecz są tylko nim brandowane - tak mi się wydaje, niech fachowcy potwierdzą albo wyśmieją, tak jakoś obiło mi się gdzieś na forum

    a na serio bralbym innego producenta
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3

    Domyślnie

    Bierz od tego, co ci zamontuje i ewentualnie pomoże w serwisie. Jak wujek to V, jak znajomy to D. Chyba, że to wybór wstępny i może ci się zmienić.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Bierz od tego, co ci zamontuje i ewentualnie pomoże w serwisie. Jak wujek to V, jak znajomy to D. Chyba, że to wybór wstępny i może ci się zmienić.
    Montować na pewno będzie wujek, bo już zaczął robić instalację i właśnie obawiałam się późniejszego serwisu, bo na wujku zawsze można polegać - przyjeżdża zawsze jak jest jakiś problem...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam gruntowego Viessmanna i jestem zadowolony! Sterownik fajny i czytelny. Jak dla mnie ok. Oczywiście nie mogę porównać z inną.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat, coś więcej ktoś napisze teraz?

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Mam podobny dylemat, coś więcej ktoś napisze teraz?

    Pozdrawiam
    Karol
    Witam, jaki budynek, jakie przeznaczenie? Napisz coś więcej, czego oczekujesz od urządzenia? Jaki masz budżet? Chętnie pomogę!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Mam viessmanna. Grzeję juz 9 zime. Na początku trzeba bylo troche czasu poswiecic na zrozumienie wszystkiego. Teraz zupelnie sie nie dotykam do niczego. W pazdzierniku wlaczam, w kwietniu -maju wylaczam.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Mam viessmanna. Grzeję juz 9 zime. Na początku trzeba bylo troche czasu poswiecic na zrozumienie wszystkiego. Teraz zupelnie sie nie dotykam do niczego. W pazdzierniku wlaczam, w kwietniu -maju wylaczam.
    To bardzo dobra referencja - szczera, prosta i na temat
    A więc wszystkich zapraszam do kontaktu! Z przyjemnością porozmawiam o naszych produktach
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał papaya Zobacz post
    Witam,
    Mamy dylemat pomiędzy PC Viessmana a Dimplexa.
    Dimplex Design SIK 8TES z buforem, zasobnikiem CWU, pompa przeładowania - cena netto ok. 24 tys. zł

    Viessman - nie mam dokładnie modelu, ale z buforem i zasobnikiem - cena netto ok. 26 tys. zł

    Dimplexa polecają nam znajomy projektant, znajomy montujący pompy na Lidlach, znajomy sprzedający pompy.

    Viessmana poleca i bardzo upiera się instalator (wujek), który Dimplexa nie zna i nie chce go brać na swoje barki. Twierdzi wręcz, że nam go nie podłączy, bo się tego nie podejmie (delikatny szantaż?). Nie mamy od niego szczegółowej oferty jeszcze, ale ma ją podesłać. Ile mi powiedział, tyle napisałam wyżej. Montuje Viessmany albo Nibe i ma o nich bardzo dobre zdanie.

    Kolektor poziomy już wykonany - 7 nitek po 100 mb PE 32, zakopanych w wodzie gruntowej.

    Byliśmy zdecydowani na Dimplexa, ale teraz widzimy, że nie ma tak strasznej różnicy w cenie i sami już nie wiemy co robić...
    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Państwo nad wyborem sprawdzonej gruntowej pompy ciepła, zachęcam również do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Junkers - Bosch. Nasze gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.
    W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepłą zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć w wygodnej wyszukiwarce, dostępnej na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Więcej informacji o naszych pompach ciepła z rodziny Bosch Compress, znajduje się na stronie: http://www.junkers.pl/produkty
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony